poster

Zběsilci (festivalový název)

 • Maďarsko

  Veszettek

 • Slovensko

  Domáca garda

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Home Guards

  (festivalový název)

Drama

Maďarsko, 2015, 112 min

Režie:

Krisztina Goda

Scénář:

Réka Divinyi
 • tenista57
  ****

  Maďarské drama o všudypřítomném náckovství je vysoce aktuální, když si vzpomeneme na ty všechny Konvičky, Okamury, Kotleby a další. Je pravda, že děj filmu se lehce podobá ději filmu Kult hákového kříže, ale přesto stojí za zhlédnutí. Slabinu filmu vidím hlavně v tom, jak se novému policejnímu šéfovi podaří velice rychle a lehce dostat sociálně narušenou mládež do tělocvičny a zcela obrátit jejich životní styl. Druhá polovina filmu má ale velký spád a ukazuje, jak jsou lidé náchylní řešit určité problémy černobíle a dát hlasy náckovi, který vytvoří v městě systém domobrany, sníží kriminalitu a nakonec vyhrává i místní volby s nadpolovičním počtem hlasů. Dostává se k moci demokratickou cestou přesně tak, jako se to ve 30.letech minulého století podařilo Adolfu Hitlerovi. Mrazí z toho!(8.4.2016)

 • EKLEKTIK
  *****

  "Vrhneme se na ně ze dvou stran." Toto sociální drama, v němž se neuvěřitelným způsobem střetla bílá síla a černý humor je sice plné i krvavých pouličních bitek, ovšem jeho úplně absurdní, ale zároveň naprosto přesvědčivý příběh vypráví o tom, že rodina je někdy silnější než parta, avšak slabší než zlo, většinou vnímané jako dobro.(8.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace