Můj soused zabiják 2

• Irsko

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2004, 95 min

• UncleG

Alternativní začátek: Hned v prvním díle, v první společné scéně vytáhne Bruce „Jimmy“ Willis velikou zrezlou lopatu a umlátí Matthew „Oze“ Perryho osmi těžkými ranami do makovice. Co by nám takový začátek přinesl? Úlevu. Nevznikla by jedna lehce podprůměrná komedie a jeden úplně zbytečný sequel. Ano, tenhle paskvil je natolik debilní, že by scénárista zasloužil pět let natvrdo a Perry by nějakou tu ránu lopatou mohl slíznout doopravdy. Měl jsem to neuvěřitelné životní štěstí, že jsem oba „Sousedy Zabijáky“ shlédl hned po sobě. A jestli jsem předchozímu dílu dal dvě hvězdičky (číslo odpovídající počtu prsou Amandy Peet), pak ve snaze o objektivitu nemůžu druhý díl hodnotit jinak než: Dva prsy v prvním díle, žádné prsy v druhém díle…Tedy dvě mínus dvě rovná se odpad. Nakonec ale musím dát alespoň jeden bod z lítosti. Ale bylo to „o prsa“..(25.7.2009)

• lekr

Po bombastické jedničce přišel tenhle nechutný odvar který jakoby si dělal srandu z fanoušků předchozího dílu. Matthew Perry sice hraje výborně a v Chandlerovském stylu ( za to ta jedna hvězdička ) ale Willis který se změnil v pana domácího je příšerným způsobem trapný!! K tomu ubohé vtipy a zoufale vyčerpaný námět který mě už nedokázal okouzlit..(13.4.2009)

Slabší odvar parádní jedničky, ale díky Willisovi, Perrymu a obzvláště Kevinu "Lazlovi" Pollakovi a jeho přiblblé bandě je zase o zábavu dobře postaráno. Nenáročná oddychovka, která sice nepřekvapí ničím novým, ale spolehlivě pobavit by měla. Teda pokud na to nejdete koukat s tím vědomím, že to je blbost.(11.9.2007)

• igi B.

Blbé. Tak zoufale blbé... Málo děje, málo humoru. Hodně hysterických výlevů, křiku, grimas, trhavých pohybů, klátivé chůze, huhlání, semotamo nějaké to krkání, prdění. Herci hrají ze všech sil! Asi by jsme se tomu měli smát. Ano, toto je film pro milovníky blbých filmů. Podle honocení se jich dosti najde. - - - P.S. Ale možná je Perry bratrem Dejdara... :-P - - - Grrrr......... P.P.S. Až má člověk pocit, že se díval na nějaký nový český film...(17.9.2005)

Docela jsem se bavil, ten stařičký padouch byl fakt skvělý, hozně mi připomínal Labudu :). Bruce Willis je se svými pokusy o pláč k smíchu a Matthew Perry se snad nikdy nevyhrabe z role, při níž by nemyl zmatený a zbrklý jako v Přátelích. I tak jsem se pobavil, příběh sice zase až tak moc za to nestojí ale za zkouknutí to stojí.(3.4.2005)

• - Kromě tohoto snímku a jeho prvního dílu, se Bruce Willis a Matthew Perry potkali už na natáčení seriálu Přátelé, kde první jmenovaný ztvárnil otce přítelkyně jednoho z hlavních protagonistů Rosse. (imro)

• - Film produkovala i společnost Bruce Willise Cheynne Enterprises. (imro)

• - Matthew Perry si oproti prvnímu dílu, za který dostal 3 miliony dolarů polepšil a za sequel si do prasátka uložil až 5 milionů. (imro)