Můj soused zabiják 2

• Austrálie

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2004, 95 min

• silent cut

Tak tohle je neštěstí... z podle mého názoru geniální komedie Whole nine yards přímo explodovala radost z práce. Nic objevného, žádné extrémní zvraty... Jednoduchost sama. Skvělá atmosféra. První díl přinesl lehkost komedií o dvě dekády starší, které prostě nic neřešily. DVOJKA o tohle o vše přišla a v gejzíru demence a hysterických výlevů se ztratily i poměrně dobré vtípky. Teď si zaspoileruji, ale dělám to pro Vaše dobro : To že se prakticky celý film děje jakoby naoko mi je dokonale k ničemu, když se tam všichni chovají jako Ozovo žena v prvním díle ( čti : jako totální vypatlanci ) Možná bych si film na podruhé užil trochu víc... Možná... Možná je fajn čichat ředidla...ne díky...(7.9.2005)

• Jara.Cimrman.jr

"Co se tady v noci dělo? A proč mě bolí zadek?" Uděláme z charismatického zabijáka hospodyňku v růžových bačkůrkách? To je nápad. To bude srandy. Jenže můj převaděč spojitosti tohle prostě nepobral. To, že je trapný Oz, je totiž naprosto v pořádku, protože takový byl vždycky, ale Jimmy? To se nedělá, zkazilo mi to náladu tak, že mi ji nevylepšily ani Jill se Cynthií a těm to nikdy nedělalo problémy. Sbohem, Tulipáne, už se neuvidíme.(8.2.2017)

Stalo se to, co všichni čekali. Přišlo druhé pokračování úspěšného filmu. Je to jen slabý odvar prvního dílu, který byl dle mě na daleko vyšší úrovni než jeho pokračování. Je to škoda, že si takhle kazí renomé nejenom první díl filmu, ale i Bruce Willis, kterému tahle role vůbec nesedla. Moje hodnocení: 50%(9.12.2007)

Dokud se z tohoto filmu nevyklubala zmateně překombinovaná směsice pokusů o vtip tak jsem se celkem bavil. Tři hvězdičky jsou tedy za první polovinu filmu, za druhou půlku bych asi uvažoval o hodnocení mnohem nižším. edit: Včera jsem se na tento film díval znovu a můj dojem se vůbec nezměnil... :-)(6.11.2005)

• Jordan

naozaj nepodarený scenár v nepodarenej americkej gume, groteskná postavička na každom rohu padajúceho zubára Oza a domácej paničky Jimmyho tulipána spolu s naozaj ukážkovým happyendom, kde sú všetci bohatí, milujúci sa a tehotní + hlúpi gangsteri a chaotické scénky, telenovely hodné rozuzlenie s laszlom gogolakom alias willisovým otcom a "úžasne rafinovaný" plán - to všetko vytvára film, ktorý sa možno vo svojich začiatkoch (nie, nemyslím prvé minúty filmu, myslím naozaj začiatky, keď sa ešte len scenárista s režisérom dohadovali) snažil uhrať to na bláznivú čiernu komédiu ale vyšlo niečo divné a také nejaké nijaké - jedinou vtipnou postavičkou, s ktorou boli spojené asi jediné vtipné scénky na ktorých som sa zasmial (zopár ich bolo, to musím uznať) a jedným z málička kladov filmu bol nahlúply dlháň Srabo (či ako sa vlastne volal) Gogolakov syn a epizódka v moteli bola celkom vtipná, ale to nestačí, páni, to vôbec nestačí(10.10.2005)

• - V čase 54:46 se Oz (Matthew Perry) polekaně odtahuje od Jimmyho (Bruce Willis) s otevřenou pusou a držící se deky. V dalším záběru však sedí u stěny se zavřenou pusou a v jiné poloze. (Iveet)

• - V scéne, kde Jill (Amanda Peet) mieri na Jimmyho (Bruce Willis), aby dokázala, že je pravým zabijakom, mu strhne z krku talizman a hodí ho jeho bývalej. O pár záberov neskôr mu však retiazka stále visí na krku. (elderaniss)

• - Když je Oz (Matthew Perry) s Jill (Amanda Peet) v motelu koupelně, tak si jí vlasy dělají co chtějí - v prvním záběru je má za uchem, ale ve druhém zase ne. (asdfasdf)