Můj soused zabiják 2

• Irsko

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2004, 95 min

• Hopper

Absolútna trapošina. Scénarista bol sfetovaný, keď toto písal, režisér zrejme trpí duševnou poruchou a herci na čele s Brúsom Výlizom sú asi na pokraji bankrotu, že museli niečo takéto zobrať. Nudné, nevtipné, uvrešťané a Perryho by som najradšej nakopal, za to akého blbca produkuje. Najlepšie by sa pre neho stalo, keby odišiel po Priateľoch predávať niekde do sámošky, alebo si otvoril trafiku, do filmu ale nech sa radšej nepletie.(24.3.2005)

Dnes trošičku přimhouřím oči, ale pravděpodobně je to tím, že jsem poslední dobou viděl hodně špatných filmů(Medailon,..), horších než Můj soused zabiják 2 a dal jsem jim **. Bohužel, scénář je naprosto přemixovaný a vtipu je poskromnu, Matthew Perry se snaží uhrát co nejvíc vtipu a tak se sebou pořád mlátí a padá. Řešení "rodinných" sporů je jen nudná vsuvka do už tak nudného děje.I přes to, že jsem se sem tam bavil, začínám mít pocit, že v Hollywoodu je zoufale málo kvalitních sténářů a tak se berou i ty slabší.(28.3.2005)

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů v růžových plyšových trepkách, chovající kuřata. To má být pokus o (laciný) vtip? Nejsme si jista, zdali to v tomto případě úplně vyšlo. Film má jistý dynamický, spíše afektovaně komediální, než nenuceně vtipný náboj. Tento humor je po většinu děje prezentován poněkud násilnou a lehce trapnou formou. Má sice pár dobrých momentů i poměrně hodně úsměvných hlášek, ty však docela zanikají v celkovém kontrastu s hlavní roztržitou, bláznivou, příliš americkou linií. "Hele zlato, miluju tě, ale jestli se dotkneš toho kříže, zabiju tě."(23.1.2010)

• kaylin

První film měl nápad, bylo to zábavné, bylo to zajímavé, nové. Dvojka prostě jen hrála na to, že jednička docela uspěla a že to samé, se stejnými postavami, bude i podruhé tak samý úspěch. Ten se nakonec nekonal a díky bohu za to. Dvakrát v tomhle případě určitě stačilo, i když zde jsou momenty, kterým se dá zasmát.(11.4.2014)

• kenkaku

To byla zase jednou tragedie... Willis jako komik-zabiják tentokrát není fajn, protože je spíš jako trapák-zkrachovalec. Já sice beru že je to součást role... pokud to má být ale jedna z rolí hlavních a je nesnesitelná přes akceptovatelnou mez nedá se nad tím přihlédnout oko. Obzvlášť ve srovnání s prvním počinem. Za sebe tedy říkám nikdy víc (a to jsem ochoten tolerovat ledasco)(24.7.2012)

• - Bruce Willis tu říká svou slavnou hlášku "Yipee-ki-yay" z proslavené série Smrtonosná past. (Benjamin-L)

• - Film produkovala i společnost Bruce Willise Cheynne Enterprises. (imro)

• - Matthew Perry si oproti prvnímu dílu, za který dostal 3 miliony dolarů polepšil a za sequel si do prasátka uložil až 5 milionů. (imro)