Můj soused zabiják 2

• Austrálie

• Irsko

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2004, 95 min

Klasický syndróm takmer všetkých filmov, ktoré nadväzujú na na predchádzajúci, v celku kvalitný snímok. M. Perry znovu opakuje to čo ho spravilo hviezdou. Klasické jeho gestá, pohyby, mimika z tváre. V jedničke sa dalo v pohode zvládnuť, ale to čo ho v seriály Priatelia preslávilo ho v tomto filme odpísalo. Už to nemalo taký cveng. Bruce Willis ma naopak oveľa viac dokázal pobaviť, hlavne scénka so sliepkami nemala chybu. Príbeh je ako obohraná platňa. Všetci vieme, ako to skončí. 3* zrejme zato, že som nemal náladu na žiadny vážny film.(6.10.2016)

• Hopper

Absolútna trapošina. Scénarista bol sfetovaný, keď toto písal, režisér zrejme trpí duševnou poruchou a herci na čele s Brúsom Výlizom sú asi na pokraji bankrotu, že museli niečo takéto zobrať. Nudné, nevtipné, uvrešťané a Perryho by som najradšej nakopal, za to akého blbca produkuje. Najlepšie by sa pre neho stalo, keby odišiel po Priateľoch predávať niekde do sámošky, alebo si otvoril trafiku, do filmu ale nech sa radšej nepletie.(24.3.2005)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $16,328,471Tržby Celosvetovo $26,155,781║ Zbytočný priestrel, kde niekoľko slušný zábavných scén, zabíja až zbytočne moc veľká odrovnanosť dialógov, čoraz viac hlúpa uletenosť deja a neskutočne otravný, uplakaný Bruce Willis. /25%/(9.5.2010)

Ozova manželka Cynthia (Natasha Henstridge), bola unesená László Gogolakem, bratom hlavného záporáka z jedničky, Yanniho Gogolaka. Jimmy sa najprv zdráha opustiť svoju novú kariéru návrhára bytových doplnkov, ale keď mu na dvere zaklope partička mafiánov (ktorí Oza tajne sledovali), prebudia sa v "Tulipánovi" staré gény a gangsterská komédia sa môže rozbehnúť na plné obrátky ... Bohužiaľ už nie taká dobrá ako jednotka.(10.12.2012)

• igi B.

Blbé. Tak zoufale blbé... Málo děje, málo humoru. Hodně hysterických výlevů, křiku, grimas, trhavých pohybů, klátivé chůze, huhlání, semotamo nějaké to krkání, prdění. Herci hrají ze všech sil! Asi by jsme se tomu měli smát. Ano, toto je film pro milovníky blbých filmů. Podle honocení se jich dosti najde. - - - P.S. Ale možná je Perry bratrem Dejdara... :-P - - - Grrrr......... P.P.S. Až má člověk pocit, že se díval na nějaký nový český film...(17.9.2005)

• - Když se Oz (Matthew Perry) probudil v posteli s Jimmym (Bruce Willis), Willis byl pod dekou nahý. Matthew Perry nevěděl proč a prý se bál zeptat. (Cheeker)

• - Film produkovala i společnost Bruce Willise Cheynne Enterprises. (imro)

• - V scéne, kde Jill (Amanda Peet) mieri na Jimmyho (Bruce Willis), aby dokázala, že je pravým zabijakom, mu strhne z krku talizman a hodí ho jeho bývalej. O pár záberov neskôr mu však retiazka stále visí na krku. (elderaniss)