Můj soused zabiják 2

• Irsko

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2004, 95 min

• kaylin

První film měl nápad, bylo to zábavné, bylo to zajímavé, nové. Dvojka prostě jen hrála na to, že jednička docela uspěla a že to samé, se stejnými postavami, bude i podruhé tak samý úspěch. Ten se nakonec nekonal a díky bohu za to. Dvakrát v tomhle případě určitě stačilo, i když zde jsou momenty, kterým se dá zasmát.(11.4.2014)

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů v růžových plyšových trepkách, chovající kuřata. To má být pokus o (laciný) vtip? Nejsme si jista, zdali to v tomto případě úplně vyšlo. Film má jistý dynamický, spíše afektovaně komediální, než nenuceně vtipný náboj. Tento humor je po většinu děje prezentován poněkud násilnou a lehce trapnou formou. Má sice pár dobrých momentů i poměrně hodně úsměvných hlášek, ty však docela zanikají v celkovém kontrastu s hlavní roztržitou, bláznivou, příliš americkou linií. "Hele zlato, miluju tě, ale jestli se dotkneš toho kříže, zabiju tě."(23.1.2010)

• Fanucci

Já osobně jsem čekal odpad, ale nebylo to nakonec tak hrozné. Ze začátku jsem se dobře bavil hlavně díky Willisovi a Perrymu, ale postupem času tato komedie ztrácí dech a mně přestala zajímat. Po shlédnutí bonusů jsem zjistil, že největší nositel humoru měla být postava Laszla. No nevim...Americkému divákovi asi stačí když postava mluví s neidentifikovatelným přízvukem a plete si zítřek s včerejškem (taková scéna tam vážně je). 2 hvězdičky jsou myslím akorát pro tento snímek.(22.11.2005)

• kenkaku

To byla zase jednou tragedie... Willis jako komik-zabiják tentokrát není fajn, protože je spíš jako trapák-zkrachovalec. Já sice beru že je to součást role... pokud to má být ale jedna z rolí hlavních a je nesnesitelná přes akceptovatelnou mez nedá se nad tím přihlédnout oko. Obzvlášť ve srovnání s prvním počinem. Za sebe tedy říkám nikdy víc (a to jsem ochoten tolerovat ledasco)(24.7.2012)

• Jara.Cimrman.jr

"Co se tady v noci dělo? A proč mě bolí zadek?" Uděláme z charismatického zabijáka hospodyňku v růžových bačkůrkách? To je nápad. To bude srandy. Jenže můj převaděč spojitosti tohle prostě nepobral. To, že je trapný Oz, je totiž naprosto v pořádku, protože takový byl vždycky, ale Jimmy? To se nedělá, zkazilo mi to náladu tak, že mi ji nevylepšily ani Jill se Cynthií a těm to nikdy nedělalo problémy. Sbohem, Tulipáne, už se neuvidíme.(8.2.2017)

• - V čase 46:26 pokládá Cynthia (Natasha Henstridge) hrnek s kávou na talířek, který drží v druhé ruce. V dalším záběru však drží hrnek daleko od talířku. (Iveet)

• - V čase 54:46 se Oz (Matthew Perry) polekaně odtahuje od Jimmyho (Bruce Willis) s otevřenou pusou a držící se deky. V dalším záběru však sedí u stěny se zavřenou pusou a v jiné poloze. (Iveet)

• - Za 40 milionů dolarů natočený sequel během opening víkendu (9.-11.4. 2004) moc nevydělal a odnesl si z amerických kin jen 6,6 milionů. Pro Bruce Willise to byl nejhorší úvodní výdělek kariéry od propadáku Barva noci (1994), který debutoval stejnou sumou. Celkově si Můj soused zabiják 2 odnesl z kin jen něco přes 16 milionů. (imro)