RFK (TV film)

RFK

USA, 2002, 94 min

V konkurenci se snímkem Bobby (Atentát v Ambassadoru) je to jasný poražený i přes svoje kvality, které jsou minimálně průměrné.(6.11.2007)

• danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - nominace (1) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Linus Roache(12.3.2009)

Já nefandím americké politice. Tento film byl však dobře zpracován, bylo tam vloženo hodně emocí, život RFK byl dobře zfilmován, stejně jako bylo i dobře zfilmováno, jak si získat lidi. Nadprůměrný film.(27.3.2011)

Jsou filmy, se kterými můžete mít i přes jejich prokazatelné klady celkem potíž. RFK není nijak zvlášť invenční film, jen tradiční "televizňák", přesto nabízí řadu zajímavých myšlenek a to zvláště proto, že je natočený o jedné důležité postavě americké politiky 20. století. Jenže když se přes tohle přenesu, zbývá mi máloco, co bych mohla hodnotit v superlativech. Jsem nadšenec do rodiny Kennedyových, proto mě lehce mrzelo, jak málo originálních záběrů bylo nakonec použito. Řada projevů, které Linus Roache jako RFK pronesl, se nám dodnes zachovala v celkem slušné kvalitě (alespoň pro televizi určitě), takže jsem jejich přemlouvání jiným hercem (a ještě s českým dabingem) považovala vzhledem k originálu jako téměř svatokrádež. Asi to zní divně, ale jako by byl skutečný RFK mnohem lepší herec než jeho filmový představitel; v každém případě mě ty skutečné projevy strhly mnohem víc. Možná to bylo způsobené tím, že v nich Kennedy (narozdíl od Roache) vyjadřoval své myšlenky a názory, že je pronášel v jiné době a od srdce, nevím. Jen mě napadá, že když už někdo do filmu zakomponuje řadu záběrů na Kennedyho mezi lidmi, nevím, proč tam nemůže nechat v originálu i jeho projevy... No nic, věřím, že 99% české populace zrovna tohle nijak nesebere, ale je to můj malý osobní problém s těmito filmy.(9.9.2007)

Asi ne tolik znamy, jako Atentat, ale mi se libil i diky tomu, jak Bobbyho prezentovali.(24.11.2007)