Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

• Turner33

Vesmírná patlanina s alienem v hlavní roli. Vizuálně líbivé, ale jinak ne moc zajímavé. Charaktery jsou nudné, nevytvoříte si k nim žádný vztah. Dialogy jsou někdy až pitomé... A alien? Ultra odolný badass s ultra velkým IQ i když se někdy chová jako retard.... A konec? Byl tak čitelný až hamba...(7.8.2017)

Ano cosi mezi Vetřelcem a Gravitací. Pár zajímavých momentů se najde a závěr, byť malinko (spíš hodně) předvídatelný, tak byl celkem cool. Určitě slušně zpracovaná žánrová jednohubka. Pro mě osobně lepší sci-fi než nový Vetřelec. Snad jen monstrum za moc nestálo, respektive bylo celkem roztomilé spíš než děsivé a ke konci když byla na lodi fakt zima, tak mě při zahřívání připomnělo spíš štěňátko než monstrum z Marsu. 65 %(11.8.2017)

Velice slušné a v rámci žánru téměř čtyřhvězdičkové (3,5* tomu sluší nejvíc). Většina stížností od kritiků a zdejších uživatelů přichází na to, že film neví, čím chce být. To mě nevadilo! A ruku na srdce - ani jsem po celou dobu sledování neměl pocit, že by tvůrci nevěděli, co točí a nemohli se rozhodnout, jakým směrem se mají vydat. Jasně, Život ze začátku nabízí asi ambicióznější film než který se ve finále koná a ano, možná je škoda, že po skvělé první půl hodince přepne Život do módu "vyvražďovačka se zlou chobotnicí", ale což - tvůrci asi chtěli survival horor/thriller, tak vlastně proč ne. Důležitější pro mě ve fázi sledování bylo, že Život je filmem technicky téměř dokonalým včetně přehledné kamery, kvalitních triků (chobotnice opravdu vypadá jako zlá, ošklivá a slizká chobotnice) a slušného tempa. Jsou zde správné ingredience kvalitního survival hororu jako napětí, hnusné vyvražďování a vše, co k tomu patří. Navíc s tvářemi, které člověk vždy rád vidí (kromě jako vždy unylého Reynoldse) - mimojiné je až s podivem, že i v takovém druhu filmu, který nemá jednoznačného hrdinu v pravém slova smyslu, si Gyllenhaal krade téměř všechny scény pro sebe. K tomu skvělá instrumentální hudba, kterou jsem při sledování opravdu vnímal a která má na svědomí, že některé scény (zejména v úvodu při seznamování s Calvinem) jsou opravdu velmi působivé. Nesmí se ani zapomenout na poměrně surový konec, který (musím se opakovat) je působivý a má takovou krásnou tečku na závěr. Daniel Espinosa umí (už jeho Safe house se mi dost líbil) a i přes fakt, že Život měl asi papírově na víc, je to slušně odvedená práce, která neurazí a po celou dobu baví. 7/10(18.8.2017)

Jedním slovem-P A R A D A :D(19.8.2017)

80% - komentář 20ti slovy: Výborná, gradující atmosféra, kvalitně natočený stav beztíže, záběry mimo stanici parádní a super konec! K dokonalosti tomu chyběla "jiskra" - rozvinutější děj.(23.8.2017)

Sice to jede přesně podle šablony prvního vetřelce, ale jede to podle ní dobře, což je dobře. Horší je to, že tenhle můj komentář tady stejně nikdo v záplavě těch ostatních číst nebude, takže jdu zase okomentovat nějakou blbost, kterou zatím moc lidí nevidělo, protože je to blbost.(25.8.2017)

Variace na vetřelce. Malý alien je nejdřív jednobuněčná řasa a vypadá naprosto neškodně, ale to je samozřejmě jenom zdání. U té jedné buňky dlouho nezůstane a u neškodnosti už teprve ne. Slušné.(1.9.2017)

• jprmusic

Do dvou třetin docela fajn - všechno funguje jak má - závěr ale celej film spolehlivě pošle do hlubin zapomnění. Gyllenhaal opět přesvědčuje, že může hrát zamilovanýho kovboje, ale ne kosmonauta v hororu. Všichni zúčastnění se pak chovají dokonale nelogicky a řada věcí vůbec nemá smysl. Škoda, bylo našlápnuto.(9.9.2017)

Ze začátku to vypadalo na inteligentní sci-fi v pěkném desingovém obalu s dobrými hereckými tvářemi a slušnou zápletkou. Nakonec se to zvrhlo v klasickou béčkovou vesmírnou vyvražďovačku, ale nedá se říct že by mi to nějak vadilo. Ve finále poctivá zábava u které jsem se nudil jen v opravdu několika scénách, slušných 75%.(13.9.2017)

Neoriginálny, predvídateľný b-čkový survival horor s a-čkovým obsadením. Ked viete, že sa jedná o takýto film, tak nebudete sklamaný.(15.9.2017)

Celkově nějak nemám rád filmy z vesmírného prostředí. No nedá se říct, že by to pro mě byl totální propadák, ale že by se to mohlo rovnat něčemu, co by mě bavilo, to opravdu ne. Tohle je žánr Thriller? Při tomhle jsem měl byt v napětí? To fakt ne. Ta přihlouplá chobotnice byla sice pěkně odporná, ale zato tam nebyly žádné hororové prvky. Že by mě to nějak nudilo, to zase ne, ale opravdu dost předvídatelný film a to u "hororů" opravdu nesnáším. Finální scéna pro mě byla docela WOW.(3.10.2017)

Naprosta bomba! Jsem mile prekvapen. Sice jsem necekal, ze Affleck umre jako prvni, ale co. Zacatek pozvolna stoupa, film graduje a konec je brilantni! Zatim asi nejlepsi scifi tenhle rok!!!(6.10.2017)

Jako alien udělanej na jedničku, ale zbytek je odpad vypuštěnej do vesmíru.(7.10.2017)

Inšpiráciu si to berie napravo i naľavo, to nikto nemôže poprieť. No je to efektne a elegantne natočené sci-fi s presvedčivými hereckými výkonmi. Nič svetoborné, no diváka to pobaví a nuda nehrozí ani na chvíľku. A to je to najdôležitejšie.(23.3.2017)

Vykrádačka Votrelca.... Ale prosím Vás!! Ako chcete natočiť príbeh, ktorý bol spracovaný x krát a x rôznymi spôsobmi? Remeselne znamenité, čo sa kamery, hudby a hereckých výkonov týka. Kino sa určite oplatí a fanúšikovia žánru by mali odchádzať spokojní.(23.3.2017)

Skvělé ..konečně letos pořádný film ☺(25.3.2017)

Naprosto epickej konec! Supr sympatickej filmík :)(25.3.2017)

Posádke vesmírnej stanici urobí peklo zo života cudzí mimozemský organizmus. Kde som to už videl ....Áno .. Ani neviem, či to je vykrádačka Votrelca, alebo len tuhá inšpirácia. No samotný film bol výborne natočený, Od prvého ,,kontaktu,, som bol v neustálom napätí. Herci hrali v pohode. Proste živé terče a Deadpool. Život beriem ako príjemného predskokana k Votrelec: Covenant.(25.3.2017)

Trochu jsem se po přečtení místních recenzí vyděsil a do kina se mi moc nechtělo. Díky bohu, že mě žena přesvědčila. Jedná se o neuvěřitelně povedený mix Sunshine/Alien/Gravitace, který fanoušky těchto filmů prostě nemůže zklamat! 88%(25.3.2017)

Silnejsie 3* si to zasluuzi. Opat vyhroteny sceenar.. cca v 3/4 filmu nastane nelogicky zvrat a cela taa budovana atmosfera a napatie ide do stratena. Koniec sa dal predpokladat (uz sa tesim na 2hy diel, ak bude)(26.3.2017)