Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

• Taffey

Pro mě hrubé zklamání. Kdosi tady dal filmu plný knedlík, přestože napsal, že je to vykrádačka Věci, Vetřelce, Sunshine a Gravitace. To je stejně nelogický názor, jak nelogické bylo jednání posádky Poutníka. Problém tohoto filmu byl jednak v castingu, ten nebyl dobrý, přehršel známých ksichtů nepůsobí, v takovém filmu, důvěryhodně. A jednak v tom, že od samého začátku divák přesně ví, s čím má tu čest. Díky tomu není mnoho prostoru pro budování atmosféry. Celý film je sledem kolovrátkově se opakujících dvou prvků, prvku útěku před Calvinem - mimochodem, toto komkrétní anglické jméno bestii polidštilo a výrazně změkčilo její dopad na atmosféru strachu - a prvku odebírání kyslíku v místech, kde se, právě, nacházel. Kolikáté zklamání ze sci-fi, za poslední roky, to bylo? Ani nepočítám. Kromě Edge of Tomorrow tu nebylo žádné sci-fi, které by mi něco nepřipomínalo. Velká slabota. Co očekávat od člověka, který se jmenuje Espinoza ?! A který za sebou nemá žádný skutečně dobrý film? Posádka se chovala dementně, mnozí členové porušovali flagrantně základní bezpečnostní předpisy, každý si lezl, kam chtěl a taky na to dojeli. Taky celý Poutník byl vymyšlen blbě, neboť pokud předem věděli, že se může něco takového přihodit, protože tam měli několik vrstev firewallů, tak měla být laboratoř bleskově odpojitelná a odeslaná do hlubokého vesmíru. Prostě amatérština, jak sviňa. Ono se stačí podívat na oba autory scénáře a na jejich dosavadní filmovou tvorbu a musí být jasné, že to bude slátanina bez nápadu.(8.4.2017)

Po předchozích sci-fi filmech jsem měla strach, co mě čeká. Ale dobrý. Při klidných filozofických debatách se mi zavíraly oči, ale když se do toho Calvin pustil, tak to stálo za to. A skvělý konec zvýšil moje hodnocení o jednu hvězdu.(9.4.2017)

No ty voleee! Tak taketo peckove scifi som necakal. Napinave po cely cas a ten koniec.. no parada!(14.4.2017)

• Bozvav

Nudně zpracovaný příběh, jenž ničím výrazně nezaujme. Scénář nic moc, spíše nic. Jako celek dost nuda. Závěr předvídatelný. Za mne 25%.(16.4.2017)

Škoda jen, že si nevyhrály s postavami. Ty jsou zde fakt ucházející a divák jen doufá, že aspoň nějak pořádně zemřou - což se díkybohu stane. Když už jsme u těch úmrtí, tak se přesuňme k vetřelci, k hlavnímu antagonistovi. Diváci můžou sledovat jeho fyzický vývoj, což beru vždycky jako velké plus. Možná jsem v tomhle hračička, ale mám obrovský zájem o to, jak silná ta obluda je, z čeho je její tělo, čím se živí, jak rychle roste, jaká je její inteligence, jak se zrodí, kde tyto formy života žily v minulosti, jak přežívají a tak dále. Tohle mě fakt baví zjišťovat a to mi film do značné míry poskytne. I tak bych byl radši, kdyby byl Život pojat o něco více intelektuálně. Celé to mohlo být ještě o dva stupně propracovanější. Naštěstí nejde říct, že by to bylo odfláklé a mě to stále bavilo. Nutno dodat, že já nešel na horor jako ostatní. Spíš jsem očekával temnou sci-fi jelikož mě stejně žádnej horor nevyděsí (Ani první Alien s ním to mnoho lidí srovnává třeba jen pocitově). Film rychle ubíhal a člověk si už-už říká "Jooo, dobrý, šlo to, 3/5 a víckrát vidět netřeba" a pak přijde konec, kterej překvapí a dostane. Ten konec je důvodem, proč jsem z kina odcházel s úsměvem a proč film doporučím ostatním. Cynický, vtipný a nabourává standardy. Posledních 5 minut si perfektně hrálo s divákem. Mohl bych dát 4 hvězdy, ale mé hodnocení je trochu přísnější. Jedná a velice zábavných 3/5, které by každý měl vidět, už jen kvůli tomu konci.(22.4.2017)

Parta nezodpovědných amerických astronautů ohrožuje Zemi tím, že si hrají s organismem nalezeným na Marsu. Místy to bylo sice nudné a táhlo se ro, ale jinak velmi zdařilý film.(18.5.2017)

6/10(19.5.2017)

Začátek připomínal "Gravitaci",krásnej vizuál s výbornou kamerou,prostě nádherná vesmírná idylka.Asi po třiceti minutách mi začalo docházet,že to nebude vůbec idylka.Film se pomalu ale jistě měnil do "Vetřelce".A byl to docela nářez.Supr scénář,k tomu výběr herců.kteří fakt ví,co se od nich požaduje,takže výsledek se musel dostavit.Délka taky tak akorát,ne žádných 180 minut,jak to běžně u těhle filmů bývá.Určitě překvapení a myslím,že pokračování tu bude,co by dup.80%.(1.6.2017)

Rozhodne lepsi, nez to co posledni dobou plodi tvurce Vetrelce. Konec byl velice cekany a povedeny.(2.6.2017)

• XXXXXXXX

Neoriginální CGI vetřelec, kterého v závěru ubíjí nesmyslná scénáristická klička a smysl nedávající záběry, před samotným koncem.(2.6.2017)

Veľmi ambiciózny projekt so zvučnými menami. Film samotný má svoje chyby, tak napr. dej sa odohráva na medzinárodnej vesmírnej stanici na zemskom orbite a preto mi príde čudné, že nebolo vidieť žiadnu interakciu Zem-vesmír (tú jednu minútku nutnú na pomenovanie aliena nepočítam) čo trochu uberá na vierohodnosti. A taktiež mohli viac zapracovať na charakteroch a vzťahoch medzi postavami,aby sa vytvorila lepšia odozva u diváka čo by sa potom odzrkadlilo aj na pútavosti príbehu,pretože takto vás veľmi nezamrzí keď niekoho uvidíte umrieť. Jednoducho voči postavám necítite zvlášť veľké sympatie, príbeh má totižto vcelku rýchly spád. Takže ak by som to bral takto, hodnotím prísnejšie. Ja si to však predstavujem ako prvotriedny prequel, či začiatok k nejakej nadchádzajúcej sci-fi značky, pretože z takto, po technickej stránke skvelo spracovaného filmu, by bola škoda nevyužiť tú možnosť. A celkovo sme sa toho o ''Calvinovi'' veľa nedozvedeli tak dúfam, že zodpovední vedúci ešte niečo vymyslia a využijú potenciál, ktorý sa tu naskytol.(3.6.2017)

• MaxPower

Čekal jsem solidní béčko, ale je to naprostá hrůza.Chobotnice z Marsu vraždí astronauty. Nedá se na to dívat. Moc nechápu, že jsem vydržel až do konce.(3.6.2017)

• Ivo

Takže v celém zbytku široširého vesmíru žijí pouze a výhradně jakési slizké, škaredé, záludné a zběsile agresivní sólo příšerky, které nemají nic jiného na práci než se naléhavě dostávat do raket co zrovna náhodou letí kolem a rafinovaně tam strašit a požírat kosmonauty, případně provádět totéž na jiných navštívených planetách nebo rovnou na Zemi, kam je jako vždy pravidelně dovede jejich monotématická životní mise. Tak to aspoň vyplývá z většiny pozemských filmů odehrávajících se mimo rodnou planetu nebo popisujících nečekané návštěvy z planet jiných. Že by se v těch miliardách světelných let vesmír (kromě tedy planetky Země) opravdu nezmohl na něco aspoň trošku sofistikovanějšího ? Anebo se spíš na nic jiného zatím nezmohla srandovně fobiovitá mysl a stále stejná nekreativní schémata fantazírujících autorů ? Obávám se že b) je správně. A tak se i léta páně 2017 opět dozvídáme překvapivé zprávy o slizké, škaredé, záludné a zběsile agresivní sólo příšerce, co nemá překvapivě nic jiného na práci než strašit a požírat kosmonauty co zrovna letí kolem ... a začínají rutinní tanečky s přesně předepsanými a už tisíckrát viděnými pořadovými kroky, v nichž se v pravidelných intervalech střídá bubu požírací dráma s jemně lkavými oddechovými pasážemi z močopudné dílny Juana a Esmeraldy.. Opravdu se vesmírná fantazie tvůrců nezmůže na nic jiného ? A tak právě kolem prolétající Cimrman ve své nejnovější řiditelné vakuolodi Karel se zmohl pouze na lakonickou poznámku: nuda, nuda, šeď, šeď(6.6.2017)

Kombinácia Votrelca a Gravitácie s áčkovým obsadením, ktorý pri naháňačkách vytvára napätie. Pri pozeraní sa človek určite nenudí a film patrí medzi lepší priemer, kde najviac zaujme koniec filmu. Záver vytvára námet na pokračovanie...(6.6.2017)

Sci-Fi žánr je pro mě vždy trochu uhozený. A tady tomu nebylo jinak. Ale dobře se na to koukalo, mělo to sice předvídatelný, ale podařený konec. Mi se to líbilo. Prostě jsem si to užil a nehodlám se v tom babrat :-)(10.6.2017)

Jak už tady někdo napsal přede mnou, Life mi v zásadě připomíná celkem standardní epizodu Krajních mezí (hned například ten první díl Sandkings), samozřejmě s mnohem vyšším rozpočtem. Tedy nepřináší nic inovativního, protože příběh, zpracování, alien a jeho růst, tradiční chyby postav, to vše už tady bylo - ale přesto je tento film koukatelný a neztratí drive.(17.6.2017)

Zaciatok neohury ale ani moc nezaujme. Od smrti kapitanky su sceny amaterskejsie. Uz to ako premakane sci-fi neobstoji a po case umieraju nie len clenovia posadky ale aj nadej ze to obstoji ako vyvrazdovacie Bcko. Mne sa prave koniec pozdaval, mozno ako jedina cast filmu. 6/10(18.6.2017)

• DonBraso

Nejzbytečnější sci-fi film ve vesmíru.Je úplně jedno kdo tam hraje,protože nemá co hrát.Tohle vážně nebyl život,ale spíše smrt na diváka.To,že film vykrádá ostatní filmy by nevadilo,ale ono to vůbec jako celek nedokáže souběžně držet pohromadě.On je to vcelku typickej slasher,kde místo lidského hajzla,tam hraje nějaký stopořený Clavin(sry za reklamu),co se přisaje na nějakého chudáka na vesmírný stanici a tím to jako hasne.Nejdřív si dám tebe,pak tebe a až řekne rejža s grafikem dalšího,tak jsem opět na koni a přicucnu se i třeba na slunci.Blbost neskutečná.Tady absolutně nemá film gradaci,nějaký jev vlastně proč,najednou to roste a každý na to čumí jak na orgasmus včely medonosnýt. Rozuzlení je jasný a je vcelku jedno kdo to udělá,protože je Vám to úplně u zadele. Scénář napíše i nekrofil lepší,Reynolds si tam střihne na pětníku svoji roli a nazdáár a ostatní jen plachtí,aby opět někdo nátáhnul brka.Pak opět kecají,letí si a čekají opět na rostliňáka slizského,který mutuje jak Zeman u popelníčku.Chvilková múza existuje a film je snesitelný,ale tenhle nápad to srazil k Marsu parádně.Opět vesmír na černém pozadí bez hvězd,galaxií a všeho toho okolo,jakoby člověk byl někde v hlíně a čuměl do země a to tady někdo i vychvaluje.No to radši až nekouká na dokument o vesmíru,protože by se mu udělal i beďar v rozkroku na jeho Hubbleův teleskopu.Tady rovnou co ten slizák se dostal do stanice,tak měl nakazit posádku a mohlo z toho něco být,prostě jako film The Thing ve vesmíru,ale on hold někdo rád vetřelce.Ty jsi tomu dal vole.(22.6.2017)

Na to, že jde tento žánr vesměs mimo mě se mi to líbilo. Herecky je to zahráno standartně. Od poloviny to má skvělé gradující tempo a i přes některé zvláštně postřihané scény to utíká jak voda a já byl docela na trní. Proti formě života na marsu nemohu říct ani popel, zaujala mě. Nicméně jsem si pořád říkal, jak udělají konec a tohle jsem já za sebe teda nečekal a jsem jím přímo nadšen. Takže za konec klobouček:)(22.6.2017)

100% mix Věci a Vetřelce, příjemné překvapení.(26.6.2017)