Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

Jedním slovem-P A R A D A :D(19.8.2017)

Tomuto filmu by obrovsky pomohlo 3D, bez toho je to jen nový a trochu jiný Vetřelec.(20.8.2017)

Takto to s ľudstvom dopadne keď sa donekonečna zahráva s testovaním neznámych zvieratok... a keď má firewally na starosti ženská :)) Ja som veľa nečakal a tak som bol spokojný. Film bol dynamický a mrtvolky utešene pribúdali. Atmosféra bola budovaná veľmi slušne a tak najväčšie výhrady mám k trikovému zobrazeniu Aliena Kevina a sterilným postavám. 76%(23.8.2017)

Sice to jede přesně podle šablony prvního vetřelce, ale jede to podle ní dobře, což je dobře. Horší je to, že tenhle můj komentář tady stejně nikdo v záplavě těch ostatních číst nebude, takže jdu zase okomentovat nějakou blbost, kterou zatím moc lidí nevidělo, protože je to blbost.(25.8.2017)

Neoriginálny, predvídateľný b-čkový survival horor s a-čkovým obsadením. Ked viete, že sa jedná o takýto film, tak nebudete sklamaný.(15.9.2017)

• chrustie

Tlupa dementů se dostane na palubu vesmírné lodi a hodinu a půl v kuse mě sere. To, že se chovají nelogicky, bych ještě mohl přičítat špatnému výcviku a výběru astronautů (dejme tomu, i když jsou strašně blbí). To, že tam jsou logické chyby, mi ale vadí mnohem víc. A přitom to tak dobře začalo. Konec ve stylu: všechno na co sáhneme se posere už byl totální trapárna. Tohle mělo navíc a určitě to není přírovnáváním k Vetřelci, nebo čemukoliv jinému (to je mi úplně ukradené). Skvělý vizuál, parádní záporák Calvin. Pro mě to celé zabily extrémně špatné (a hloupé) postavy.(10.10.2017)

Opět nechápu zdejší hodnocení, ale na to už bych si taky mohl za nějaký ten pátek zvyknout. Dle mého skvěle natočený film, nemám nic, co bych mu mohl vytknout. A že se v něm mísí myšlenky a prvky jiných filmů? Těžko natočíte sci-fi, aniž by se v něm neobjevil nějaký prvek nebo myšlenka odjinud. Dost chabý argument pro tak nízká hodnocení, ale budiž. Za mě maximální spokojenost.(25.10.2017)

Lituju, že jsem se na tohle nevydal do kina na velké plátno a jsem sám na sebe naštvaný, že jsem to odkládal takovou dobu. Říkal jsem si že to bude kopírování legendárního Vetřelce a nemá význam se o to zajímat. No.. každý se někdy mýlí. Jakkoliv si to bere kus něčeho ze všech možných sci-fi, tak to přesto dokázalo být docela originální a hlavně si to drží skvěle podivnou atmosféru, která mi nedovolila uhnout pohledem od obrazovky. Od prvních seznamovacích minut s pestrým složením posádky si to drží svižné tempo a napětí. To pomalu uvadá a úplně zvadne když už není na čem stavět, protože je většina členů lodi po smrti. Největší problém vidím v pořadí body countu, kdy postavy umírají od nejlepších, až zbydou ti, co toho nejméně předvedli, a to je zkrátka fail. SPOILER: Kdyby se do závěrečných chvil dostal Ryan Reynolds, nepochybuju o tom, že by si to celé vysloužilo lepší ohlasy. KONEC SPOILERU Na poletující potoky krve ve stavu beztíže se dívalo nádherně a jsem moc rád za detailní záběry úmrtí, ty si u mě získaly hodně plusových bodů. Potvora se od Vetřelce liší jak vzhledem, tak chováním a nepochybně je mnohonásobně inteligentnější, leč, méně děsivá. Také všude vidím stížnosti na logiku, mně přišlo, že se herci velice snažili aby to vypadalo realisticky. Jediná diskutabilnější scéna byla hned s první smrtí, to se dalo vyřešit jinak a k ničemu dalšímu by nemuselo dojít. Jenže to by pak nemohl pokračovat děj, že? Takováhle slova ,,odborníků" jsou vážně k smíchu. Myslím, že úspěšnosti moc nepomohl ani fakt, že všichni očekávali nového Aliena (včetně mě) a na tohle nezbyl čas. Takhle výborně natočených filmů moc v jednom roce nebývá, má to super prostředí a závěr, který v hororech má být. Jsou to velice slušné 4* a do plného počtu mi chybělo jen to lepší pořadí vraždění.(3.11.2017)

,,This isn't and will never be a controlled experiment.“ Další variace na Vetřelce se docela povedla. Hlavní podíl na tom nese sympatická posádka s ne úplně nelogickými a hloupými rozhodnutími, u které jsem měl tu a tam dokonce pocit, že jim to věřím, a že nějak vzdáleně podobně by možná reagovali i skuteční vesmírní badatelé. Jenže ne vše je v tomto filmu logické, např. úroveň zabezpečení celého výzkumu mimozemského života by jistě nezávisela jen na posádce na vesmírné stanici a také karanténní místnost by byla trochu víc neprodyšná. Jenže nutné díry v logice spouštějí napínavou naháněčku až do nestandardního finále. Jen tempo filmu trochu pokulhává a když se zrovna neutíká před chobotnicí, tak ve vzduchu visí dost nudné dialogy.(18.11.2017)

Velmi povedený sci-fi horůrek,nebylo to zbytečně dlouhé,napínavé,potvora byla taky slušná,herci výborní,víceméně nemám,co bych vytknul!!Ale plnej počet asi přece jenom ne,to už bych musel čučet s otevřenou hubou a přestávat dejchat!!!(21.11.2017)

Přiměřeně napínavá vesmírná mezidruhová vyvražďovačka - lidé versus Vetřelcův hezčí bratranec... Je chytrý jako opice, stisk má jak bullteriér, hladový je jako vlk, rychlý jako gepard a přítulný jak Ovčáček....a lidi si dává ke svačině, prevít! A přitom taková hezká buňka roztomilá to původně byla, co? Těším se na případnou dvojku. To bude teprve genocidka, ha!(25.11.2017)

Výborný film. 80%(14.12.2017)

Slušný. Postavy jsou nezajímavé, narozdíl od jiných vesmírných sci-fi, kde posádku ohrožuje cizí entita, tady nikdo nezešílí, nepanikaří, všechny postavy jednají v podstatě tak, jak bychom si asi přáli aby v dané situaci astronauté jednali. Svoji smrt přijímají brzy, v klidu až nelidsky a jednají naprosto racionálně.. O to je ovšem zajímavější místní ALIEN, a kdyby k němu bylo nějaký BIO rád bych si ho přečetl, jelikož do poslední minuty filmu nepřestane překvapovat a na konci, no... slušný.(21.12.2017)

Průměrný horor, ale dost nechutné a děsivé. Docela klišé.(31.12.2017)

"Dokonalý organismus!" Xenomorph má pauzu u které filozofuje. Což je pro fandy starého Vetřelce celkem pruda. Naštěstí si mezery na trhu všiml Espinosa. Zhostil se zpracování s chutí. Vlastně jsem byl sám překvapen, jak dobře jsem se bavil. Chybí mi scifi horor. Život se naštěstí nesnaží o dosažení intelektuální filozofický roviny. Sází na starou a dobrou vyvražďovačku ve vesmíru. Ať už je reálné stvoření takové potvory nebo ne, tak to prostě baví. Překvapivě dobré herecké obsazení (co sakra dělá Gyllenhaal a Reynolds v takovým scifi?) hraje spíše kulisu pro scénář. Ten je sepsaný na papíře dobře. Mohli bychom namítat, že má spoustu mezer (dělením se stvoří ultramacho zabiják?), tak se místo toho pokusme vypnout. Budete se totiž bavit.(31.12.2017)

Je to perfektní koukatelný film.(2.2.2018)

• wopi

Zbytečný film. Kosmonauti se chovali jako malé děti a zaslouženě to odskákali. A závěr, který měl být překvapením, byl předvídatelný. Rozhodně obšlehnutý, tohle už jsem někde viděl, jen si nevybavím název.(12.2.2018)

• Joya.ma.hlad

Vypadá to hezky a pokud máte náladu na klasický scifi/horor Béčkový film, tak se na to i hezky kouká. Jinak ale zklamání. Moc nepomáhá ani logika zabit nejzajímavější postavu hned na začátku. Další postavy už mě vůbec nezajímaly a dá se říct, že mi splývaly dohromady (například obě dvě ženské postavy)(23.3.2017)

7.5/10(23.3.2017)

• franti11

Abych pravdu řekl, tak jsem čekal víc. Bylo to fakt slabý...a to jsem celkem fanoušek sci-fi.(24.3.2017)

1 12 23 25 26 27 28 29 30 31 33 44