Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

Poměrně milé sci-fi překvápko, tedy pro někoho, kdo od filmu moc nečekal. Žánrová jednohubka, která má spád i atmosféru. Jasně, že tu nehrajeme na nějakou šílenou originalitu, ale to je možná i dobře, když si uvědomím, co v rámci sci-fi hororů aktuálně provádí kolega R. Scott. Osobně mi tento kousek vizuálně, obsazením i spádem velmi sedl.(1.5.2018)

Nic překvapivého ani neobvyklého se zde nekoná, prostě klasika už od dob prvního Vetřelce. Postavy uvěřitelné (až na emzáka) a herecké výkony v pohodě. Záběry z vesmíru pěkné. Prostě průměr. Hodnocení: 54/100.(20.6.2018)

dobrý, ale mohli mu aspoň trochu pomuchlat krovky, vždyť si je vyndal jako nic... už se těším na dvojku "LIFE - Pomsta z hlubin" a chci samopaly s ukazatelem munice jako ve vetřelci!(24.3.2017)

75%(25.3.2017)

Bomba film, naprosto předčil má očekávání. Tohle se opravdu povedlo!!! 5*(26.3.2017)

LEPŠÍ NEŽ VETŘELEC. Fantastický film od začátku do konce, brutální momenty střídají okamžiky napětí, kdy máte chuť zařvat "tak kurva, zavři už ty dveře". Toto je přesně druh filmu, který bude jedna strana vynášet do nebe a jiní ho zas budou hejtovat jako průměrnou vetřelčí napodobeninu. Svojí pravdu ať si každý najde sám. Vetřelec je rozhodně kultovní film, nicméně osobně mám mnohem radši Vetřelce 2ku, tedy Aliens a jedničku považuju za solidní lekačku, ovšem s mnoha nudnými pasážemi. Tady máme drama od začátku do konce. Jako jedinou kritiku bych zmínil to, že jsem očekával pestřejší vizuál a začátek na Marsu - jelikož se jedná o Marťanskou buněčnou strukturu, bylo by logické ukázat alespoň v prvních 15 minutách také něco z té úspěšné Marťanské mise a trocha Marťanské krajiny. Zde je střih a začínáme rovnou laboratorně emzácký matroš testovat na Mezinárodní kosmické stanici na orbitu planety Země, což je z mého pohledu příliš rychlý nástup. To byla snad jediná kritika. Jo a pak taky, proč proboha potřebuje Marťanské stvoření kyslík, když na Marsu kyslík nikdy nebyl, nicméně dá se to vysvětlil náznakem ve filmu, že když ho organismus nemá, tak hybernuje - a tedy, že v minulosti na Marsu kyslík byl a tedy i život. Jinak konec je bombastickej, to jsem fakt nečekal, mazec :-D(29.3.2017)

• DExUS

Je to na rozhrani odpad a 1* , hodnotím 2/10. Predpokladatelné a nezábavné, otrasná kamera počas celého filmu a prvých par minút bolo neznesiteľných. Ak by film pokračoval s "kamerou bez tiaže" tak by som opustil kino... otrasné. Postavy nezaujímavé a unrelatable, nezaujal ma osud nikoho z nich. Mal som dojem že pozerám pilotný film k nejakému netflix seriálu. [SPOILER ALERT] Pokus vsunúť trocha emócií narodením malého japončíka bol naozaj chabý. No a poslat pri problémoch s karanténou na stanicu ďalších ľudí namiesto odpálenia nejakou výbušninou mi prišlo extrémne hlúpe. 1* len z dôvodu konca, ak by to skončilo inak , tak automatický odpad.(29.3.2017)

pekne za sebou, na porazku jdou.(3.4.2017)

Pořád váhám jestli 4 nebo 5 hvězd. Je to buď hodně solidní béčko nebo slabší áčko. Ale vypadá to spíš na těch 5. Mě se to prostě fakt líbilo a finální "No" scéna s epesním soundtrackem to jen podtrhla. ;)(3.4.2017)

Votrelec? lol, please dont make me laugh. Na toto sa votrelec nehrabe. Zatnuste zuby a päste. Strach a hrôza.(6.4.2017)

• Taffey

Pro mě hrubé zklamání. Kdosi tady dal filmu plný knedlík, přestože napsal, že je to vykrádačka Věci, Vetřelce, Sunshine a Gravitace. To je stejně nelogický názor, jak nelogické bylo jednání posádky Poutníka. Problém tohoto filmu byl jednak v castingu, ten nebyl dobrý, přehršel známých ksichtů nepůsobí, v takovém filmu, důvěryhodně. A jednak v tom, že od samého začátku divák přesně ví, s čím má tu čest. Díky tomu není mnoho prostoru pro budování atmosféry. Celý film je sledem kolovrátkově se opakujících dvou prvků, prvku útěku před Calvinem - mimochodem, toto komkrétní anglické jméno bestii polidštilo a výrazně změkčilo její dopad na atmosféru strachu - a prvku odebírání kyslíku v místech, kde se, právě, nacházel. Kolikáté zklamání ze sci-fi, za poslední roky, to bylo? Ani nepočítám. Kromě Edge of Tomorrow tu nebylo žádné sci-fi, které by mi něco nepřipomínalo. Velká slabota. Co očekávat od člověka, který se jmenuje Espinoza ?! A který za sebou nemá žádný skutečně dobrý film? Posádka se chovala dementně, mnozí členové porušovali flagrantně základní bezpečnostní předpisy, každý si lezl, kam chtěl a taky na to dojeli. Taky celý Poutník byl vymyšlen blbě, neboť pokud předem věděli, že se může něco takového přihodit, protože tam měli několik vrstev firewallů, tak měla být laboratoř bleskově odpojitelná a odeslaná do hlubokého vesmíru. Prostě amatérština, jak sviňa. Ono se stačí podívat na oba autory scénáře a na jejich dosavadní filmovou tvorbu a musí být jasné, že to bude slátanina bez nápadu.(8.4.2017)

Po předchozích sci-fi filmech jsem měla strach, co mě čeká. Ale dobrý. Při klidných filozofických debatách se mi zavíraly oči, ale když se do toho Calvin pustil, tak to stálo za to. A skvělý konec zvýšil moje hodnocení o jednu hvězdu.(9.4.2017)

No ty voleee! Tak taketo peckove scifi som necakal. Napinave po cely cas a ten koniec.. no parada!(14.4.2017)

Tak tento film je fakt milym prekvapenim tohto roku,vyborny scifi horor,ktory tazi hlavne na napati a aj hereckom obsadeni,jedine som necakal,ze Ryan Reynolds skonci tak,ako skoncil a ta mimozemska forma zivota bola fakt neprijemna,velka spokojnost s tymto filmom...:-)(18.4.2017)

Škoda jen, že si nevyhrály s postavami. Ty jsou zde fakt ucházející a divák jen doufá, že aspoň nějak pořádně zemřou - což se díkybohu stane. Když už jsme u těch úmrtí, tak se přesuňme k vetřelci, k hlavnímu antagonistovi. Diváci můžou sledovat jeho fyzický vývoj, což beru vždycky jako velké plus. Možná jsem v tomhle hračička, ale mám obrovský zájem o to, jak silná ta obluda je, z čeho je její tělo, čím se živí, jak rychle roste, jaká je její inteligence, jak se zrodí, kde tyto formy života žily v minulosti, jak přežívají a tak dále. Tohle mě fakt baví zjišťovat a to mi film do značné míry poskytne. I tak bych byl radši, kdyby byl Život pojat o něco více intelektuálně. Celé to mohlo být ještě o dva stupně propracovanější. Naštěstí nejde říct, že by to bylo odfláklé a mě to stále bavilo. Nutno dodat, že já nešel na horor jako ostatní. Spíš jsem očekával temnou sci-fi jelikož mě stejně žádnej horor nevyděsí (Ani první Alien s ním to mnoho lidí srovnává třeba jen pocitově). Film rychle ubíhal a člověk si už-už říká "Jooo, dobrý, šlo to, 3/5 a víckrát vidět netřeba" a pak přijde konec, kterej překvapí a dostane. Ten konec je důvodem, proč jsem z kina odcházel s úsměvem a proč film doporučím ostatním. Cynický, vtipný a nabourává standardy. Posledních 5 minut si perfektně hrálo s divákem. Mohl bych dát 4 hvězdy, ale mé hodnocení je trochu přísnější. Jedná a velice zábavných 3/5, které by každý měl vidět, už jen kvůli tomu konci.(22.4.2017)

6/10(19.5.2017)

Začátek připomínal "Gravitaci",krásnej vizuál s výbornou kamerou,prostě nádherná vesmírná idylka.Asi po třiceti minutách mi začalo docházet,že to nebude vůbec idylka.Film se pomalu ale jistě měnil do "Vetřelce".A byl to docela nářez.Supr scénář,k tomu výběr herců.kteří fakt ví,co se od nich požaduje,takže výsledek se musel dostavit.Délka taky tak akorát,ne žádných 180 minut,jak to běžně u těhle filmů bývá.Určitě překvapení a myslím,že pokračování tu bude,co by dup.80%.(1.6.2017)

Rozhodne lepsi, nez to co posledni dobou plodi tvurce Vetrelce. Konec byl velice cekany a povedeny.(2.6.2017)

• XXXXXXXX

Neoriginální CGI vetřelec, kterého v závěru ubíjí nesmyslná scénáristická klička a smysl nedávající záběry, před samotným koncem.(2.6.2017)

Veľmi ambiciózny projekt so zvučnými menami. Film samotný má svoje chyby, tak napr. dej sa odohráva na medzinárodnej vesmírnej stanici na zemskom orbite a preto mi príde čudné, že nebolo vidieť žiadnu interakciu Zem-vesmír (tú jednu minútku nutnú na pomenovanie aliena nepočítam) čo trochu uberá na vierohodnosti. A taktiež mohli viac zapracovať na charakteroch a vzťahoch medzi postavami,aby sa vytvorila lepšia odozva u diváka čo by sa potom odzrkadlilo aj na pútavosti príbehu,pretože takto vás veľmi nezamrzí keď niekoho uvidíte umrieť. Jednoducho voči postavám necítite zvlášť veľké sympatie, príbeh má totižto vcelku rýchly spád. Takže ak by som to bral takto, hodnotím prísnejšie. Ja si to však predstavujem ako prvotriedny prequel, či začiatok k nejakej nadchádzajúcej sci-fi značky, pretože z takto, po technickej stránke skvelo spracovaného filmu, by bola škoda nevyužiť tú možnosť. A celkovo sme sa toho o ''Calvinovi'' veľa nedozvedeli tak dúfam, že zodpovední vedúci ešte niečo vymyslia a využijú potenciál, ktorý sa tu naskytol.(3.6.2017)