Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Pod filmem s tak okázalým názvem se nakonec skrývá roztomile bezelstná podívaná, výživná vykrádačka Vetřelce, osvěžující právě svou bezduchostí a hloupostí. Vlastně se v kině moc často nevidí tak čisté béčko, kde se hloupé postavy seřadí do řady před neporazitelné monstrum, aby mohly být jedna za druhou zlikvidovány. Jde tu být buď nonstop naštvaný, jak debilně a mimozemsky se tu všichni chovají, nebo se dá nahodit otupělý úsměv a užít si tu upřímnou pitomost se vším všudy. Velký plus i za to, že jde o svižnou devadesátiminutovku - jak má dnes každý blockbuster přes dvě hodiny, začíná být nesnesitelné. 3 a 1/2(21.3.2017)

Dalo sa na ten film pozerať, už len kvôli peknej vizuálnej stránke a dobrému hereckému obsadeniu. Ale dej je taká orbitálna klasika, ktorá síce prekvapí záverom, no neponúka nič prevratné.(4.6.2017)

Překvapivě dobře natočený film s hutnou atmosférou a rozumným scénářem. Dle mého názoru je zde podhodnocen. Vřele doporučuji a ten závěr neměl chybu.(6.6.2017)

Já myslím, že to dobrý potenciál rozhodně mělo. I když to nemělo hutnou atmosféru vetřelce, tak se mi to celkově líbilo. 4 hvězdy dávám opravdu s přimhouřenýma očima, protože mi přišlo, že se všichni chovají nějak stupidně a že by ve skutečnosti bylo vše úplně jinak. Až moc náhod, až moc nelogického chování. Ale jinak OK. Víc takových filmů. 3,5*(7.6.2017)

Sice je to takovej Alien v jinym provedeni, ale nabizi zajimavou myslenku - co kdyz neco podobneho bude skutecne ten dlouho ocekavany a vymodleny zivot, s kterym se civilizace jednou setka?.(9.6.2017)

Film, který svým pojetím a ztvárněním s pár herci připomíná „Gravitaci“. To, co ale fungovalo ve filmu mexického režiséra Cuaróna, nyní nefunguje tady. „Život“ si sice pohrává se zajímavým tématem s mimozemšťany z Marsu, ale někdy jsem netušil, zda se chce snímek tvářit spíš jako „Gravitace“ či „Vetřelec“. Zajímavá myšlenka ve filmu rozhodně je nastíněna, jen jí nedokázal Daniel Espinosa chytit pořádně za pačesy. Film není špatný, ale ani výborný. Je to takový průměr, kdy vás pár scén neskutečně baví a vtáhne vás do děje, jen aby vás o pět minut později film znovu začal nudit. Chtělo to bohužel lepší tah na branku.(11.6.2017)

Je škoda že filmy s touto tématikou majú toľko rovnakých alebo podobných črtov. Pre mňa nič prevratné, nič originálne. Chcel som to len dopozerať. Calvin bol dobre počítačovo spravený a role dobre obsadené. To však 4tu * filmu nepridá(12.6.2017)

• john986

Tak zbytecnej a trapnej film sem dlouho nevidel, scenar musel psat idiot. za me nejhorsi radoby Vetrelec ever! Film ma jen dva klady, nastesti jen 104 min a hezkou vizualni stranku.(12.6.2017)

Houstone, máme další problém. Objevili jsme vzorek života z Marsu, jenomže tenhle mazlík docela rychle roste a navíc nám redukuje posádku! Další sci-fi z vesmírné lodi s vetřelcem na palubě přináší záživnou podívanou okořeněnou povedeným koncem.(16.6.2017)

Pro mě hodně dobré, určitě lepší, než letos glorifikované velkorozpočtové bláboly Passengers a Arrival.(21.6.2017)

Fajnee, ale viem si to predstavit aj lepsie natocene.(22.6.2017)

To co bohužel nesplnil Covenant napravil Life,vyserte se na komentáře recenze a podobný kraviny a podívejte se sami.Výborná vesmírná debka.Rebecca je..............(26.6.2017)

Spoiler%%% Postavy mě svým nepochopitelným chováním přinutily, abych fandil tomu stvoření. Já bych se taky bránil, kdyby mě někdo chtěl zabít. Konec nicneříkajícímu spoileru. %%% Pokud nemáte rádi lidi pro jejich smyšlenou nadřazenost, směle do sledování tohoto snímku. Asi jsem trochu čekal víc. Být autorem, nebál bych se z toho více udělat mimozemský vyvražďovák. Hrdinka mohla například dostat hysterák a řvát po "tom" "Ty hajzle, běž do hajzlu" (skutečná citace z jednoho filmu) a u toho brečet zatímco jí to ujídá mozek. Sice tam takové prvky byly naznačeny, ale...(27.6.2017)

Scény brutálního násilí v beztížném stavu jsou efektivní, ale všechna ta technická bravura nezakryje fakt, že Život je „jen“ vypiplaný žánrový film, béčková vyvražďovačka o tom, jak záludné zlo postupně likviduje skupinu lidí, kteří nemají kam utéct. Obsazení je vynikající, ale snaha o přesah nevychází, protože postavy nemají co zajímavého říct. Holt Vetřelec je jen jeden.(2.7.2017)

• simoneo

Podobne zanre zrovna neoblubujem. Vrazdiaci mimozemstan vnutri vesmirnej lode pripominal trochu vymakanejsiu verziu Aliena.(3.7.2017)

Přirovnání ke Gravitaci a Vetřelci se nabízí. Atmosféra a hudba připomínající Gravitaci a napínavost a přímočarost Vetřelce. Chybí mi tam nějaká zajímavá teorie historie toho organismu, nicméně film funguje a závěr je úderný (i když písničku do titulků bych zvolil jinou a nehrál bych si na Strážce galaxie).(6.7.2017)

• johnny_vasku

Další exemplář z kategorie vesmírných mimozemských klonů, tentokrát s Kelvinem Kleinem, vesmírným hvězdicomedůzoplodem, který však nevzbuzuje žádné emoce kromě lhostejnosti. Espinosa je sice ambiciozní režisér, bohužel se snaží do filmu zakomponovat vše, co mu přijde na mysl. Naneštěstí pro něj kvůli tomu snímek pokulhává, některé scény na sebe poněkud podivně navazují (nejspíš se tu opět stříhalo ostošest), filozofická rovina filmu je povrchní a naprosto nekompaktní s rovinou béčkovou (avšak v áčkovém provedení). Závěrečný "wow!" zvrat už je pouze poslední snahou o to, udělat ze Života chytřejší dílo, než jakým skutečně je – scénář vší snahou křičí: "To jsem vás ale převezl, co?", zatímco divákovi v radostném opojení z blížících se závěrečných titulků už je to naprosto jedno. Příště prosím čisté béčko, které si na nic nehraje. 50 %.(7.7.2017)

Docela milý film, který je ultimátní vykrádačkou Vetřelce, Kmenu Andromeda a vůbec všeho co dosud v tomto žánru vzniklo, ale je v áčkovém ranku, žádný Asylum. Nenadchne, je předvídatelný jak prase, ale jo, neurazilo to můj jemnocit. Nastejno jako letošní Vetřelec. Děkuji tvůrcům, ale příště bych raději lépe zvolil scénáristu. Je to jak z pera Crichtona, ale převedení na plátno se úplně nepovedlo.(11.7.2017)

• zekon

Takový nepovedený maglajz Vetřelce a velký výcuc ze seriálu Stargate. Žádné velké napětí, žádný tah na bránu. Takový divný průměr.(13.7.2017)

• Dexter666

Turbo mega inteligentný supersilný nezničiteľný kus gumy poletuje po ISS a zabíja posádku tými najnechutnejšími spôsobmi a divák sa na to musí pozerať až do nejotrepanejšieho "prekvapivého" konca v dejinách filmu. Espinosa choďa sa zakopať!(16.7.2017)

Ano, já vím, že podobných filmů je hromada. Ano, já vím, že příběh je zřejmý už od začátku. Ale v porovnání s ostatními vyvražďovačkami ve vesmíru se tomuhle snímu nedá upřít výborná atmosféra, skvělé herecké obsazení a příjemně originálního mimozemského slizáka (možná škoda, že se ještě o trošku víc nenapapal a ještě nepovyrostl). Navíc konec byl prostě super. V rámci žánru zkrátka výborně odvedená práce.(16.7.2017)