poster

Život

 • USA

  Life

 • Slovensko

  Život

 • Velká Británie

  Life

 • Nový Zéland

  Life

 • Austrálie

  Life

 • Nizozemsko

  Life

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Externí recenze k filmu (18)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "V oné nerozhodnostmi mezi seriózním pojetím a brakovým tkví asi největší problém filmu. Dobrým hercům, kvalitnímu technickému zpracování a atmosférické vizuální stránce podráží nohy scénář, sestavený z až příliš známých komponentů. Režisér s nimi zachází zručně, ale nijak překvapivě." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Život sa nás zrejme pokúša v nadväznosti na tradíciu klasických sci-fi filmov varovať pred neuváženým prieskumom vesmíru a potencionálne nebezpečnými objavmi. V zásade to nie je nič, čo by sme už nevideli a, na druhej strane, postavy príbehu urobia pre zabezpečenie celého výskumu a hlavne výskumnej…" (více)

 • Comicbox.eu ***

  "Bohužel jsme se tentokrát ničeho převratného nedočkali. Co bych ještě mohl vyzdvihnout, je trochu nečekaný konec. Tento žánr určitě není mrtvý, ale chce to lepší práci se scénářem. Uvidíme, co předvede další Vetřelec s podnázvem Covenant, který by měl do našich kin zavítat už příští měsíc pod…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Život Daniela Espinosy nabízí vizuálně působivý, i když nepříliš originální boj o holý život v hlubinách vesmíru, aby hrdinové vzápětí museli zachraňovat nejen vlastní krky, ale osud celého lidstva. Tváří se, že nám chce sdělit něco víc, ale myšlenka se někde ztratila. Je to poměrně dobře…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Pokud se vypravíte na Život, počítejte s tím, že vás čeká béčko. Kvalitní, nenudící béčko, které skvěle vypadá a je prozářené hvězdným obsazením, které do filmu dává vše – ale pořád je jen béčkem bez snahy sdělit něco nového o člověku a jeho místě ve vesmíru. Pokud ale chcete a čekáte zábavnou…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Možná z předchozích odstavců není úplně jasné, co mi vlastně na tomto filmů vadí, a proč ho nepokládám za tak kvalitní, jako třeba toho Vetřelce. Je to tím, že prvních přibližně 30 minut filmu působí úžasně ambiciózně, jako kdyby bylo na plátně rozehráváno něco opravdu nadčasového. S přibývajícími…" (více)

 • Filmpress.sk (Mária Demečková)

  "Snímka je zmesou „vysokého a nízkeho umenia“. Pokus o klasicky znejúci orchester a majestátne dlhé zábery na našu planétu dodávajú filmu áčkový vesmírno – odyseovský charakter. K tomu sa žiada v každom prípade pridať nadpriemerné herecké výkony. Týka sa to minimalistického, ale odľahčujúceho…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Celkově Život rozhodně stojí za vidění coby nadprůměrné sci-fi s pozoruhodným vraždícím mimozemšťanem, v němž dojde i na pár originálních nápadů a ne úplně standardních, v některých případech až vynalézavých a neotřelých scén. Každopádně by ale snímku pomohlo víc zapracovat na ději a na chování…" (více)

 • Generace21.cz (Jakub Fejsák) ****

  "Život má našlápnuto na to, aby byl díky svému námětu jedním z těch lepších sci-fi snímků. Ačkoli jeho zpracování občas pokulhává kvůli slabšímu příběhu, ze kterého postavy vychází jako dost hloupé a náš malý Marťan jako génius, možná je to přesně to, co tvůrci chtěli - ukázat, že na vrcholu…" (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) ****

  "Slušný klon Vetřelce s několika lahodnými momenty a slabší druhou polovinou, kterou dost zachraňuje mrazivý závěr. Se žánrově lépe zacíleným scénářem mohlo jít o parádní vesmírný slasher, i tak se ale trochu bojím, že až se bude na konci roku bilancovat, tak zjistíme, že Ridleyho Scotta porazila v…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Jakmile si ale monstrum zjedná patřičný respekt, z hororových scén se děs postupně vytrácí. Podoba predátora je odhalena a rozhodně to není „samé svaly, samý mozek, samé oči“, jak v úvodu filmu oznámila postava vědce. Není to kritika působivé práce počítačových animátorů, ale obecně by mohli…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Výsledkem je podivný mix filmu, jenž by se sice rád tvářil jako Propast nebo třeba i 2001: Vesmírná odysea, ale přitom má blíž k věcem jako Deep Star 6 a Leviathan. Život zůstává podivně rozkročený mezi dvěma styly, dvěma přístupy, které spolu nemají moc společného. A není tak žádné překvapení, že…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lenka Hrůzová) ****

  "Život určitě nedosahuje kvalit Příchozích, ale to neznamená, že by byl film propadákem. Pokud je divák nepolíbený sérií Vetřelce nebo snímkem Gravitace, bude pro něj Espinosův počin excelentní podívanou. Ti, kdo se od srovnávání nedokáží oprostit, Život asi příliš nedocení, přestože je v něm dost…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "V rámci béčkových kulis zvládá Daniela Espinosa předvést poměrně slušné a atmosferické scifko, které byť není originální nebo bezchybné, má atmosféru a dokáže napnout diváka hned v několika momentech natolik, že jeho vnitřní nedostatky úplně neřeší. Pokud tedy snímky o šmejdu z vesmíru jsou vaší…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Není to průšvih a ani špatný film, Život má spoustu věcí, kvůli kterým stojí za to ho vidět, i kdyby to měla být jen Rebecca Ferguson v roli „něco jako Ripleyové“. Trpí ale neduhem nedotaženosti a mizerné práce s veškerým materiálem, což jej činí velmi snadno zapomenutelným, zvlášť v porostu…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Ve hvězdně obsazeném sci-fi thrilleru stihne skupina vědců na Mezinárodní vesmírné stanici v 90 minutách objevit marťanský život, zkultivovat ho a rovnou i naštvat. Zbývající čas snímku, který splňuje všechna kritéria béčkových hororů, pak tráví marnou snahou o přežití. Dobrou noc, hvězdy, dobrou…" (více)

 • Subsvet.cz ***

  "Hlavní problém Života tkví v tom, že neví, čím chce být. Je postřehnutelné, že si bere něco z Vetřelce, Gravitace, Věci a v podstatě všech klasických monster hororů. Ze svých inspirací ale plete nekonzistentní bič a ve výsledku se tak stává žánrovým hybridem, na který se bude stěží vzpomínat. Možná…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ***

  "Oddychovka, která měla ambice být něčím víc. Ve výsledku je to ale jen dobré béčko s pár vetřelčími momenty. Takový menší Prometheus, nacpaný do prostředí Mezinárodní vesmírné stanice. Espinosa si měl místo něj raději víckrát pustit Vetřelce." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace