Policajti na baterky

Policajti na baterky

Národná bezpečnosť: Policajti na baterky

Akční / Krimi / Komedie

USA, 2003, 88 min

Tahle jednoduchá komedie opět spojuje černocha s bělochem a posílá je pátrat po ukradených sudech bez piva, které se jen zdají být bezcenné. Ve filmu kromě jednoduché, ale rychlé zápletky a slušného tempa potěší především představitelé vedlejších rolí – Bill Duke si stejně jako v seagalovce Exit Wounds zahrál policejního šéfa s patřičným nadhledem, zatímco odbarvený úlisák Eric Roberts si vydatně užil drsného záporáka. Klasická oddechovka s vtipnými místy i slušně natočenou akcí.(3.1.2007)

• bouncer

Myslím si, že námět černý policajt + bílý policajt (popř. bezpečnostní agentura) = hahaha, je už maximálně vyčerpaný a dnes je to přežitek, na který mě odpuzuje se koukat. Nabízí se srovnání s názvově podobnou komedií Policajti ze Švédska, která je minimlně o tři kategorie lepší. Nabízí se už jen otázka: Proč Policajti na baterky vznikli? Proč?(1.2.2004)

• Ainy

Dokážu si představit tuhle komedii natočenou některými našimi režiséry. Při představě ultravtipného Jaroslava Sypala a nebo Ládíka v policejní uniformě potměšile pokukuju po dveřích wecka neb se mi zvedá žaludek. Tahle komedie je neskutečná blbost, ale přesto má velké štěstí. Štěstí v tom, že jsem v chorém stavu ležela zabalená do deky, kdy mi bylo tak nějak jedno, co v televizi běží a taky to, že ta blbost byla americká a na ně se mi opravdu kouká lépe než na haha slátaniny made in Troška.(23.2.2015)

• lennyd

Hank Rafferty (Steve Zahn) je svědomitej a pečlivej polda. Sice po tragické smrti svého parťáka je kapku rozhozenej, ale i tak plní své úkoly s přehledem. Když jednou uvidí černocha, jak se snaží vykrást nějakej bourák, chce jej alespoň prověřit. Shodou okolnosti (a taky díky útoku proradného čmeláka a kameře jednoho vlezlého turisty) to vypadá, jako by Earla Montgomeryho (Martin Lawrence) napadl a zbil. Pro Hanka to znamená sešup z výsluní až do vězení - aby se po návratu z vězení živil jako sekuriťák. Zde se opět setkává s Earlem, a přes vzájemnou nevraživost se musí spojit, aby odhalili spiknutí, které sahá až k nejvyšším policejním místům ... Už dlouho jsem neviděl takovou nesourodou dvojici. Lawrence je zde jako ubrečený černoušek, který jen poskakuje (úplně jako opička, jak ho několikrát ve filmu také nazývají) - a Zahn je zde jako jeho pravý opak - trochu chladný a pečlivý polda. Zápletka je sice předvídatelná, ale nemůžu říct, že jsem se chvilkama nebavil (třeba Montgomeryho přijímací test k policii :) Ale celkově bohužel Lawrence z celého filmu udělal přihlouplou parodii ...(25.1.2004)

• MRPitivier

Hledáte legraci? Vtip? Smysl pro humor? Tady vážně ne! Tento film nezachránil ani Martin Lawrence! Jeho vtipy jsou doopravdy stupidní a zápletka na tom není lépe! A jeho kolega Stevu Zahnovi bych i uvěřil, že je tak mrzutý a nudný, ale nejspíš to nehrál! A celou dobu si říkáte, neviděl jsem to už? Něco podobného...myslím, že určitě ano!(7.11.2009)

• - Více než 400 000 lahví nápojů a piva bylo použito jako kulisy během přestřelky ve skladišti. (CliffLee)

• - Earlova automatická pistole ‘‘Earl Junior‘‘ je Glock 18C. (CliffLee)

• - Na DVD naleznete i alternativní konec. (CliffLee)