Policisté Hank Rafferty a jeho parťák Charlie Reed se při akci dostanou do přestřelky, během níž je Charlie zabit. Vyšetřováním je pověřen detektiv McDuff. Zanedlouho se Hank dostane do sporu s užvaněným černochem Earlem Montgomerym, kterého právě vyhodili z policejní akademie. Když Earl propadne panice kvůli čmelákovi, pokusí se Hank hmyz odehnat obuškem. Náhodný svědek vše natočí na videokameru a nahrávku prodá televizi. Nešťastný Hank je vyhozen od policie a odsouzen za napadení na šest měsíců. Po propuštění nastoupí u bezpečnostní agentury a je odhodlán na vlastní pěst vypátrat vraha svého parťáka. V noci přistihne ve střeženém objektu zloděje a opět se dostane do přestřelky, do níž nečekaně zasáhne i Earl. Pracuje totiž jako strážný u stejné agentury. Zatímco zlodějům se podaří uniknout, Hank a Earl jsou zadrženi policií. Po propuštění pokračují v pátrání a dostanou se do kamionu zlodějů, směřujících do Mexika. Uvnitř najdou prázdné sudy. Když zjistí, že jsou zhotoveny z neznámé slitiny a že s pašeráky musí spolupracovat někdo od policie, ukryjí náklad tajně v garáži Hankovy bývalé přítelkyně Denisy. Oba muži pak vyrazí do akce, aby konečně dopadli zločince i jejich policejního spolupracovníka. (TV Nova)

Ainy

Dokážu si představit tuhle komedii natočenou některými našimi režiséry. Při představě ultravtipného Jaroslava Sypala a nebo Ládíka v policejní uniformě potměšile pokukuju po dveřích wecka neb se mi zvedá žaludek. Tahle komedie je neskutečná blbost, ale přesto má velké štěstí. Štěstí v tom, že jsem v chorém stavu ležela zabalená do deky, kdy mi bylo tak nějak jedno, co v televizi běží a taky to, že ta blbost byla americká a na ně se mi opravdu kouká lépe než na haha slátaniny made in Troška. ()

Shit

Policajti na baterky neni žádná komedie, která by nějak uvízla v paměti a člověk se bavil tim, co se odehrávalo ve filmu ještě nějakou dobu po skouknutí, ale i tak to nabízí rozhodně slušnou porci zábavy, kterou obstarávaj Steve Zahn a Martin Lawrence v poctivých dávkách celej film a očas dojde i na slušnou akci. ()

KevSpa

Proč??? Proč mám pořád koukat na akční komedie s legračním černochem, který vůbec legrační není a bělochem, který je suchar bez smyslu pro humor? Kolikrát budou tohle schéma hollywoodští tvůrci ještě recyklovat? S každou další komedií tohoto typu přichází ještě větší nuda a ubohost. Už nikdy, nejméně 20 let mě nikdo na takovýhle film nedostane. ()

Fiftis

Po dlhšej dobe som sa u nejakej komédie dobre zasmial, zo začiatku to síce vyzeralo že sa bude jednať o ďalšiu trápnu komédiu, ale po pár minútach ma dej zaujal a smial som sa až do úplného konca. Tento film sa mi páči, pretože je plný drsných hlášok a komických scén a nesmú chýbať ani dvaja srandovní policajti. Martin Lawrence je už všetkým známy ako komik a Steve Zahn len znova potvrdil, že je jeden z mála, ktorému sedí ako vážna, tak aj komická úloha. Určite doporučujem ak sa chcete pobaviť. ()

Gilmour93

Roberts vypadající jako provozní z Modré ústřice a duo uctívačů trapna Lawrence - Zahn. Znám jen dvě méně sympatické postavy s knírkem, než jsou tito dva a to sice litevskou vzpěračku Světlanu Hermafroditusovou a Adolfa Hitlera.. Uvaluji si na sledování filmů zoufalého klauna Lawrence časově neomezené embargo. ()

• Více než 400 000 lahví nápojů a piva bylo použito jako kulisy během přestřelky ve skladišti. (CliffLee)
  • Earlova automatická pistole ‘‘Earl Junior‘‘ je Glock 18C. (CliffLee)
  • Při autohoničce na vrakovišti, kde hlavní hrdinové ujíždí v policejním autě, nabourají pravý přední bok auta (blatnik, světlo, nárazník, atd...) v dalším záběru je ale auto zcela v pořádku. (Dzarule)