Policajti na baterky

Národná bezpečnosť: Policajti na baterky

Akční / Krimi / Komedie

USA, 2003, 88 min

• kingik

Když je něco na baterky, tak se to zpravidla hned vybije.A to je případ této dobře nastartované komedie s kontroverzním nádechem rasismu, to když bílý policajt domněle zmlátí černocha při běžné silniční kontrole a za to je postaven mimo službu, který ovšem okamžitě ustoupí do pozadí. Kdyby film nechtěl být za každou cenu komedií, asi by vyzněl lépe. Zahn s Lawrencem jsou docela dobří, ale každému se vybaví, že patří spíše do komediální škatulky a nějaké vážnější role jim asi sedět nebudou. Sedly by, ale tenhle film je chce mít v akční komedii. Akce je obyčejná až podprůměrná, vtipů časem ubývá, až po nich není ani památky, film zcela předvídatelně doklopýtá do svého stokrát omletého konce. Kolik takových filmů už vzniklo, to se spočítat nedá. Buddy movie druhé kategorie o bělochovi a afroameričanovi, kterak se zpočátku nemuseli a pak nerozlučně spolupracovali na případu pašeráků. 40%(13.6.2012)

Tohle je přesně ten typ zábavy, který by v osmdesátých letech koloval na VHS. Nenasytní diváci by se asi slušně bavili a vesele by se kopírovalo. Ne už tak v dnešní době. Původně jsem chtěl dát hodnocení nižší, nechal jsem se ale ovlivnit užvaněností a frky Martina Lawrence, i když chápu, že pro jiného to naopak může být mínusem.(11.1.2011)

• cmman

Ale jo, viděl jsem to již několikrát a pokaždé se to dalo. I když neustálé mletí na téma černoch x běloch je otravné a v současné době lehce provokující. Tak mě napadá, že se ještě nikdo nepustil ve filmu do souboje s islámem. Ale tam to není o barvě kůže, ale náboženství, takže jsem si odpověděl :-)(18.8.2009)

• gumbo

Kdyby to nebylo občas vtipné, tak jasný odpad. Divím se jak tak rasistický film mohl být vůbec natočen. Možná si Američani myslí, že černošský rasismus je vtipný, ale mě se vtípky o tom, jak někoho obviníme z rasismu a on půjde sedět na šest měsíců s bandou černochů, kteří ho budou stále mlátit, vtipné nepřijdou. A Martinu Lawrencovi by se mělo zakázat ve filmech mluvit. 15%(6.5.2007)

• Muff

Nejtrapnější nejubožejší odpad, co jsem snad kdy viděl. Vidím přiblblýho lenivýho negra, jak hodí na policajta vinu, udělá z něj rasistu a má to být jako vtipný. Kouknu kolem sebe a je to samej ublíženej snědej chudák, za jehož problémy mohou ostatní, který nikdy nepřizná svoji neschopnost a lenost a to má bavit člověka, který maká ve dvou pracích, abych utáhl byt? Ne, vážně mi to nepřipadá směšný, jen neuvěřitelně ubohý. Demence století. Lawrence je snad nejtrapnější žijící herec.(12.11.2010)

• - Při autohoničce na vrakovišti, kde hlavní hrdinové ujíždí v policejním autě, nabourají pravý přední bok auta (blatnik, světlo, nárazník, atd...) v dalším záběru je ale auto zcela v pořádku. (Dzarule)

• - Více než 400 000 lahví nápojů a piva bylo použito jako kulisy během přestřelky ve skladišti. (CliffLee)

• - Earlova automatická pistole ‘‘Earl Junior‘‘ je Glock 18C. (CliffLee)