Prokletí domu slunečnic 2

Messengers 2: The Scarecrow

Horor

Scénografie:

Bobby Michaels

Kostýmy:

Maria Mladenoza

Film "Kliatba domu slnečníc", ktorý v roku 2007 natočili hong kongskí bratia Danny Pang a Oxide Pang Chun si pamätám ako celkom podarený, pozerateľný, trojhviezdičkový duchársky horror. Preto, keď sa mi po rokoch dostala do rúk druhá časť "Kliatba domu slnečníc 2", tak som si ju bez váhania a zbytočných obáv pozrel. Réžie sa chopil Martin Bernewitz. Podarilo sa mu natočiť dosť dobré pokračovanie. Americký farmársky horror. Pozor na pekelného strašiaka! ***(16.7.2017)

• eraserhead666

Strašák byl dost hnusnej (v tom dobrém slova smyslu), ale to bylo asi tak všechno. Jinak prostě hodně podprůměrná klasika, plná všech možných klišé, která má s domem slunečnic společný snad jen ten název. Spíše to vypadalo jako další, zhruba patnácté, pokračování Children of the Corn. Zhruba od půlky jsem se zabýval jedinou myšlenkou – to se opravdu někomu do tohohle chce cpát peníze?(21.9.2011)

• pankreminek

Jednička byla naprostá vykrádačka ale dalo se to, tohle už je aspoň malinko originální. Bohužel film je uplně o ničem a skoro po celou dobu jsem se hrozně nudil. Další věc je že s Messengers to nemá nic společnýho a von vůbec ten českej název "Prokletí domu slunečnic 2" je uplně mimo, mělo by se to jmenovat Prokletí kukuřičného pole nebo tak nějak. Na druhou stranu jestli chcete u něčeho uplně vypnout tak tohle se na to perfektně hodí. Přece jenom ten strašák se fakt povedl :) Lepší dvě hvězdičky.(31.3.2012)

• mala_kea

Jedničku jsem neviděl, takže nelze srovnávat, ale po shlédnutí této stupidity ani snad nelituji. Film byl ještě jakštakš podprůměrný, ale jakmile strašák oživne stane se z díla céčko jako prase. Není snad nic, čím bych mohl alespon hodnocení trochu vylepšit, protože otázky, které jsou třeba zodpovědět ke konci rapidně vroste a divák se jen marně snaží alespon část rozluštit podle vlastní fantazie. Ruce pryč od tohoto, naprostá ztráta času, která nesahá ani na hranice céčkových filmů(24.11.2009)

Ačkoliv se všude uvádí, že je to předfilm filmu Messengers z roku 2007, s tímto filmem to opravdu nemá nic společného. Pouze reklamní tah a "PODVOD". Žádná spojitost !!! Jinak dobré herecké výkony, strašák vypadá hnusně....ale to je tak asi všechno. Spíše slabší průměr. Prequel (předfilm) k filmu "Messengers" z roku 2007. Vypráví o Johnu Rollinsovi, farmáři z prvního filmu, který usiluje o udržení farmy a rodiny. Když postaví strašáka na poli, začíná se mu dařit. Ale na oplátku ho může posednout šílenství......(14.7.2009)

• - Natočeno za 18 dní. (Holina)

• - Film byl natočen v Bulharsku. (Holina)