Jak se kalila hudba

(epizoda)
  • USA Going Electric
Dokumentární / Hudební
USA, 2016, 53 min

Zesilovače zahájili revoluci popu a rocku. Elektřina nepřidala jen hlasitosti. Otevřela i nové zvukové možnosti. Dozvíme se, jak epochální novátorství spustilo hudební řetězovou reakci, z níž dodnes létají jiskry. Vynález syntezátoru otevřel svět zvukové fantazie. S reálným světem nemají nic společného. Zpravidla vedou k efektům, manýře; někdy dokonce k novým hudebním objevům. Syntezátor a notebook jsou součástí téhož světa. Žijeme v přetechnizovaném prostoru. Jsme internetová generace; pořád v pohybu. Sice neumíme pořádně hrát na kytaru, na piano jen zabrnkáme, ale pořídíme si elektronické krabičky s nějakým šikovným softwarem. Ale jak je možné, že když Bill Evans hrál na elektrický klavír, pořád to byl stoprocentní Bill Evans?! (Česká televize)

Marze

Novy vytvarny obor s oznacenim hudba masovym nastupem syntezatoru koncem 70.let. Tezko najdete popovou nahravku z teto doby bez nich. Notebook je hudebni nastroj nasi doby. Sice neumime hrat na kytaru, ale mame sikovne prsty.  Pobavil me vyraz "audioterstosteron" jako poslouchani vzdorove muziky,kterou vmetete do tvare nekomu nepratelskemz koukej mi uhnout z cesty ty smejde. ()