• tatanapope

Porota jako film mě neskutečně zklamal.Kdo nečetl knihu v podstatě vůbec neví o čem film je.Všechno to podstatné vysekali a zbylo jen hvězdné obsazení. Dokonce i samotné charakteristiky lidí mi přišli úplně jiné a upřímně,takhle zprznit Grishamovku se nepovede snad už nikomu.Pokud se budete dívat na film doporučuji přečíst si nejdříve knihu,aby jste věděli o čem celí film vůbec je(21.4.2015)

Tři je asi málo, ale na čtyři se mi jít jednoduše nechce. John Cusack tady rozhodně není za řadového porotce rozhodujícího o vině či nevině mocné zbrojařské firmy, cynický sok Gene Hackman rozhodně nepoužije jen fair principy a sličná Rachel Weisz tady rozhodně nebude jen za anonymní telefonistku. Záhadný mladík má totiž zajímavý plán a nabídne verdikt poroty jak obviněné, tak žalující straně. A divák by se mohl u filmového potomka dalšího právnického bestselleru Johna Grishama začít radovat. Jenže.. Rutinér Gary Fleder neměl úplně snadnou roli, tj. látku filmařsky zjednodušit a téma zatraktivnit, nakouknutí do zákulisí amerického právního systému není nijak „zásadní“ a ani chemie mezi divákem a postavami nijak zvlášť nefunguje, takže nakonec nám z toho vypadne docela slušné drama, na které ovšem do dalšího dne bez větších obtíží zapomeneme.(3.5.2018)

Velmi zdařilý film s geniálním scénářem. Výborně zrežírované drama ze soudní síně. Kromě toho se spoustou parádních herců John Cusack, Rachel Weisz, Gene Hackman a Dustin Hoffman. Nemůžu jinak než za plný počet, protože mě film Runaway Jury hodně zaujal. Manipulace procesu, má šanci zvítězit dobro nad zlem? Velké překvapení a mohu jen doporučit. ( Hodnocení: 9/10 )(8.6.2012)

Scénář je klasickou ukázkou na téma jak nedělat adaptace. Použijí sice silnou scénu se slepcem, který se zastává svého práva stát se porotcem, ale narozdíl od Grishama pak už postavu ani její handikep k ničemu nevyužijí – dotyčný herec si to doslova odsedí. Podobných příkladů by se dalo najít víc. Naštěstí situaci zachraňují skvělí herci, ale kdyby se autoři opravdu trochu více zaměřili na samotné porotce, mohl to být daleko zajímavější film.(17.4.2004)

„Súdne pojednávania sú príliš dôležité na to, aby v nich rozhodovala porota.“ John Grisham nie je môj najobľúbenejší spisovateľ, ale jeho „Porota“ (vyšla aj v slovenskom preklade) ma celkom bavila. Ale už ona doplácala na množstvo vedľajších postáv, z ktorých ani skúsený autor nedokázal urobiť postavy zaujímavé. Filmová adaptácia bohužiaľ dopadla priemerne, chcelo by sa povedať až spotrebiteľsky nudne. Bombastické herecké obsadenie i najnepodstatnejšej postavy je miestami až na škodu veci, scenár sa totálne drzo zbavil knižných cigariet a nahradil ich trápne zjednodušujúcimi strelnými zbraňami (!!!) a kombinácia starosvetskej súdnej drámy s moderným hi-tech trilerom, kde nudný Gene Hackman čumí na počítačové monitory, ma takmer vôbec neoslovila. Fajn rozuzlenie a dobrý nápad pozrieť sa na americké súdy aj z inej strany, než len zo strany obhajcov či žalobcov (teda zo strany poroty, ktorá v USA o všetkom rozhoduje), sa ale postarajú o pocit, že to mohlo dopadnúť aj horšie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162548/Porota-60.html(1.4.2006)

• - Jedna z porotkyní se jmenuje "Lydia Deets" a je zobrazena jako goth dívka. To je odkaz na Winonu Ryder, která ve filmu Beetlejuice hraje též goth dívku a navíc se jmenuje "Lydia Deitz". (viperblade)

• - Naomi Watts byla nabídnuta role Marlee, jenže odmítla kvůli časovému vytížení. (viperblade)

• - Nicholas Easter (John Cusack) nosí hodinky značky Longines Pocket Watch 1910. (dyfur)