Vyhozenému zaměstnanci rupne v bedně, a rozhodne se postřílet své bývalé kolegy.. Blik. O dva roky později se rozpoutává soudní proces, který může poznamenat veškerý zbrojařský průmysl. Žena jednoho zastřeleného zamestnance vs zbrojařské podniky... Na jedné straně vynikající Dustin Hoffman (taky vám přijde, že každé své role dává kapku svého legendárního Rain Mana?) - proti němu Gene Hackman (elegántní právník, tentokrát s bradkou. Uprostřed nich ... Porota (zejména John Cussack, opět září)... No a jinak nic víc .. dvě hodiny se soudí, manipuluje, podplácí, vyhrožuje ... prostě typický Grisham.. Ale jeden z těch lepších :)(29.5.2004)

Je to tak někde na půli cesty, příběh je zajímavý, ale místy hodně překombinovaný. Nad vodou ho drží hlavně Hoffman s Hackmanem, ten je zase ďábelský. Cusack mi tam nějak moc nesedl, akční hrdina holt není jeho gusto. Weisz byla taková nějaká normální. Fleder místy režijně zaváhal, přesto je film koukatelný. Možná kdyby se toho chopil někdo jiný, mohlo to být lepší, místy nám toho Fleder sděluje až moc. Ale zápletka byla dobrá, ne že ne, i ten konec byl poměrně překvapivý, i když určité reakce byly očekávané. Není to ani na tři, ani na čtyři, někde mezi.(26.4.2009)

Rozhodol som sa, že tentokrát s chválou rozhodne nebudem šetriť, pretože tento film som už videl asi päťkrát a to je na takéto žánre asi dosť veľa. Porota je výborný a dosť napínavý thriller, ktorý stavia na mimoriadne dobré herecké obsadenie. Veľká časť filmu sa odohráva v súdnej sieni, no divák sa pritom vôbec nenudí, lebo príbeh a celý film je podaný natoľko pútavo a zaujímavo, že aj keď trvá niečo cez dve hodiny, divákovu pozornosť si udrží. Odporúčam každému, kto vo filme nepotrebuje množstvo krvi a akcie.(18.8.2007)

Téma jak se dá ovlnivit soudní rozhodnutí poroty, mě velmi zaujalo, velmi zájímvý námět , byl proměněn v dorbou napínavou jízdu. John Cusack v ní jede na první místě a v těsným závěsu Gene Hackman až pak jsou také dobří Dustin Hoffman a Rachel Weisz / ta je také hezká/. Jsem "rád" že nejen české soudy mají problém s důvěryhodností.(7.7.2006)

než se rozhodnete pro zhlédnutí tohoto snímku, zamyslete se, co vlastně od thrilleru ze soudní síně očekáváte. pokud řádnou porci napětí, jemné vykreslení charakteru postav, padoucha, kterého budete nenávidět (nebo obdivovat), asi by jste měli raději sáhnout po knize. pokud jste ochotni ,,jen" v klidu konzumovat,vězte, že vás bude čekat pohodová zábava, ve které se třeba i něco poučíte (o americké justici), uvidíte výborného G. H., velmi solidního J.C., jen ten D.H. měl tu roli napsanou takovou nějakou... . nejde ani o soudní proces, spíš o to co se odehrává nebo by se odehrát mohlo, kdyby někdo chtěl ovlivnit výsledek procesu. někomu to může posloužit jako návod, někdo se zase dokáže poučit z chyb těch druhých, já si myslím, že za ty prachy to stojí!(20.8.2005)

• - Jedná se již o desátý film, ve kterém si společně zahráli John Cusack a Jeremy Piven. (Othello)

• - Jedna z porotkyní se jmenuje "Lydia Deets" a je zobrazena jako goth dívka. To je odkaz na Winonu Ryder, která ve filmu Beetlejuice hraje též goth dívku a navíc se jmenuje "Lydia Deitz". (viperblade)

• - Režisérem snímku a spoluautorem scénáře měl být původně Alfonso Cuarón, ale po několika měsících od projektu odstoupil. (Othello)