Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  V první půli jsem byla nadšená - nečekané ostré vykreslení soudních poměrů, manipulace a chytré zneužití systému. Ale pak to začalo být příliš nevěrohodné. Dvojice amatérů předvídající snad každý krok dlouholetých profesionálů? Pohádka! Ale pořád je to solidní, byť nijak převratný film. Nicméně, jestli takhle opravdu funguje soudní systém, tak můžem být jen rádi, že je Spravedlnost slepá. Protože jinak by si ty oči vypíchla schválně!(1.11.2012)

 • predators
  ****

  Kdo vyhraje? Výrobci zbraní nebo pozůstalí, jimž právě tyto věci sebraly, ty co milovali? Pak je tady ale ještě třetí strana. Pororta! Ta, která rozhoduje o všem a dá za pravdu tomu, kdo na ni udělá nejlepší dojem...nebo "dá víc" :-) Zajímavý soudní spor s dobrým hereckým obsazením. 75%(21.10.2008)

 • LaciLC
  ****

  Rozhodol som sa, že tentokrát s chválou rozhodne nebudem šetriť, pretože tento film som už videl asi päťkrát a to je na takéto žánre asi dosť veľa. Porota je výborný a dosť napínavý thriller, ktorý stavia na mimoriadne dobré herecké obsadenie. Veľká časť filmu sa odohráva v súdnej sieni, no divák sa pritom vôbec nenudí, lebo príbeh a celý film je podaný natoľko pútavo a zaujímavo, že aj keď trvá niečo cez dve hodiny, divákovu pozornosť si udrží. Odporúčam každému, kto vo filme nepotrebuje množstvo krvi a akcie.(18.8.2007)

 • IQ Tiqe
  ****

  Žalovat zbrojovku za to, že někdo s její zbraní zabil člověka, je možné jen v USA. Aby divák neměl tak jednoduchou volbu, tak ti, kdo se o to pokoušejí, jsou klaďasové. Pak tu máme manipulátory číslo jedna, manipulátory číslo dva a k tomu fakt, že výrobci zbraní nemají dobré renomé. Ale podstatná je manipulace – ukázka toho, že americký soudní systém reprezentovaný porotou není zárukou objektivity. Příjemně strávěný večer s nečekaně odlehčeným filmem. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8(4.3.2013)

 • tron
  ***

  „Súdne pojednávania sú príliš dôležité na to, aby v nich rozhodovala porota.“ John Grisham nie je môj najobľúbenejší spisovateľ, ale jeho „Porota“ (vyšla aj v slovenskom preklade) ma celkom bavila. Ale už ona doplácala na množstvo vedľajších postáv, z ktorých ani skúsený autor nedokázal urobiť postavy zaujímavé. Filmová adaptácia bohužiaľ dopadla priemerne, chcelo by sa povedať až spotrebiteľsky nudne. Bombastické herecké obsadenie i najnepodstatnejšej postavy je miestami až na škodu veci, scenár sa totálne drzo zbavil knižných cigariet a nahradil ich trápne zjednodušujúcimi strelnými zbraňami (!!!) a kombinácia starosvetskej súdnej drámy s moderným hi-tech trilerom, kde nudný Gene Hackman čumí na počítačové monitory, ma takmer vôbec neoslovila. Fajn rozuzlenie a dobrý nápad pozrieť sa na americké súdy aj z inej strany, než len zo strany obhajcov či žalobcov (teda zo strany poroty, ktorá v USA o všetkom rozhoduje), sa ale postarajú o pocit, že to mohlo dopadnúť aj horšie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162548/Porota-60.html(1.4.2006)

 • - V roce 1997 se do hlavní role počítalo s Edwardem Nortonem. Po jeho boku měli stanout i Sean Connery coby Fitch a Gwyneth Paltrow jako Marlee. Režírovat měl Joel Schumacher. Jenže Schumacher od filmu odstoupil a kvůli jiným rolím odstoupili i herci. Později (2001) se přemýšlelo i o tom, že hlavní postavy budou hrát Will Smith s Jennifer Connelly coby Marlee a režie by se ujal Mike Newell. Jenže Smith odmítl a tak se projekt opět odložil. (viperblade)

 • - První film, ve kterém se spolu na plátně potkali Gene Hackman a Dustin Hoffman. Ve škole Pasadena Playhouse byli spolužáky, oba byli zvoleni jako ti, jež mají "nejmenší naději na úspěch". (viperblade)

 • - Film je natočen podle novely Johna Grishamana z roku 1990, pouze s tím rozdílem, že v knize nešlo o zbraně, nýbrž o velkou tabákovou společnost. (viperblade)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace