Rozhodol som sa, že tentokrát s chválou rozhodne nebudem šetriť, pretože tento film som už videl asi päťkrát a to je na takéto žánre asi dosť veľa. Porota je výborný a dosť napínavý thriller, ktorý stavia na mimoriadne dobré herecké obsadenie. Veľká časť filmu sa odohráva v súdnej sieni, no divák sa pritom vôbec nenudí, lebo príbeh a celý film je podaný natoľko pútavo a zaujímavo, že aj keď trvá niečo cez dve hodiny, divákovu pozornosť si udrží. Odporúčam každému, kto vo filme nepotrebuje množstvo krvi a akcie.(18.8.2007)

Díky bohu za to, že porota je našim soudům cizí. Být to jako v Americe - být to přesně podle osnovy tohoto skvělého thrilleru, tak bychom byli asi pěkně........... Nemusím snad doplňovat.Kdyby všechny spory byly zahaleny stejným množstvím intrik a manipulací, asi bychom neseděli v pohodlí svých křesílek a nepsali komentáře. Runaway Jury je úžasná podívaná od začátku do konce, 2 hodiny vám utečou jako voda a určitě stojí za to přečíst si i stejnojmennou knížku.(20.11.2005)

Takéto filmy z právnického a justičného prostredia dokážu priniesť pozoruhodné divadlo. Runaway Jury bolo zaujímavé, akurát na môj vkus tam bolo až príliš veľa toho externého prostredia, ktoré zásadným spôsobom miešalo karty takmer po celý čas. Takže z tohto pohľadu mierne sklamanie, keďže ma viac zaujímajú búrlivé momenty v súdnej sieni, či v porotcovskej zasadačke. Každopádne, pointa to napokon akosi vyžehlila, aj keď niektoré okolnosti boli vskutku podivné a nelogické. Inak, po celý čas som si myslel, že kľúčom k tomu celému bude nakoniec ten slepý predseda poroty alebo Rohrov asistent, ktorý sa tam len tak znenazdania dostal. Ale napokon ani jeden z nich tam nemal takmer žiadny vplyv na rozuzlenie. No a ešte niečo podivné - po celý čas som mal pocit, že súd je o obmedzení predaja zbraní a nie o nejakom odškodnení, ktoré by tým pádom malo prislúchať všetkým osobám, ktoré prišli o niekoho počas takýchto masakroch.(13.7.2018)

„Súdne pojednávania sú príliš dôležité na to, aby v nich rozhodovala porota.“ John Grisham nie je môj najobľúbenejší spisovateľ, ale jeho „Porota“ (vyšla aj v slovenskom preklade) ma celkom bavila. Ale už ona doplácala na množstvo vedľajších postáv, z ktorých ani skúsený autor nedokázal urobiť postavy zaujímavé. Filmová adaptácia bohužiaľ dopadla priemerne, chcelo by sa povedať až spotrebiteľsky nudne. Bombastické herecké obsadenie i najnepodstatnejšej postavy je miestami až na škodu veci, scenár sa totálne drzo zbavil knižných cigariet a nahradil ich trápne zjednodušujúcimi strelnými zbraňami (!!!) a kombinácia starosvetskej súdnej drámy s moderným hi-tech trilerom, kde nudný Gene Hackman čumí na počítačové monitory, ma takmer vôbec neoslovila. Fajn rozuzlenie a dobrý nápad pozrieť sa na americké súdy aj z inej strany, než len zo strany obhajcov či žalobcov (teda zo strany poroty, ktorá v USA o všetkom rozhoduje), sa ale postarajú o pocit, že to mohlo dopadnúť aj horšie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162548/Porota-60.html(1.4.2006)

V první půli jsem byla nadšená - nečekané ostré vykreslení soudních poměrů, manipulace a chytré zneužití systému. Ale pak to začalo být příliš nevěrohodné. Dvojice amatérů předvídající snad každý krok dlouholetých profesionálů? Pohádka! Ale pořád je to solidní, byť nijak převratný film. Nicméně, jestli takhle opravdu funguje soudní systém, tak můžem být jen rádi, že je Spravedlnost slepá. Protože jinak by si ty oči vypíchla schválně!(1.11.2012)

• - Film je natočen podle novely Johna Grishamana z roku 1990, pouze s tím rozdílem, že v knize nešlo o zbraně, nýbrž o velkou tabákovou společnost. (viperblade)

• - Jedná se již o desátý film, ve kterém si společně zahráli John Cusack a Jeremy Piven. (Othello)

• - V roce 1997 se do hlavní role počítalo s Edwardem Nortonem. Po jeho boku měli stanout i Sean Connery coby Fitch a Gwyneth Paltrow jako Marlee. Režírovat měl Joel Schumacher. Jenže Schumacher od filmu odstoupil a kvůli jiným rolím odstoupili i herci. Později (2001) se přemýšlelo i o tom, že hlavní postavy budou hrát Will Smith s Jennifer Connelly coby Marlee a režie by se ujal Mike Newell. Jenže Smith odmítl a tak se projekt opět odložil. (viperblade)