Díky bohu za to, že porota je našim soudům cizí. Být to jako v Americe - být to přesně podle osnovy tohoto skvělého thrilleru, tak bychom byli asi pěkně........... Nemusím snad doplňovat.Kdyby všechny spory byly zahaleny stejným množstvím intrik a manipulací, asi bychom neseděli v pohodlí svých křesílek a nepsali komentáře. Runaway Jury je úžasná podívaná od začátku do konce, 2 hodiny vám utečou jako voda a určitě stojí za to přečíst si i stejnojmennou knížku.(20.11.2005)

• tatanapope

Porota jako film mě neskutečně zklamal.Kdo nečetl knihu v podstatě vůbec neví o čem film je.Všechno to podstatné vysekali a zbylo jen hvězdné obsazení. Dokonce i samotné charakteristiky lidí mi přišli úplně jiné a upřímně,takhle zprznit Grishamovku se nepovede snad už nikomu.Pokud se budete dívat na film doporučuji přečíst si nejdříve knihu,aby jste věděli o čem celí film vůbec je(21.4.2015)

Film Porota splnila přesně to, co jsem od ní čekal. Byl to strhující snímek o nekalých praktikách nadnárodních společností. Soudní prostředí mě vždycky lákalo, takže jsem tímto snímkem nadšen. Královské obsazení herců dodalo filmu naprosto jedinečnou atmosféru. Ale abych řekl pravdu vyústění celé zápletky mě malinko zklamalo, zkrátka jsem myslel, že to bude více nekompromisní, ale jinak vřele doporučuji podívat se na tuto soudní bitvu...(4.6.2006)

Nedá se říct, že by byla Porota vyloženě špatnej film, ale nějak postrádá napětí až do konce. A u tohoto druhu filmů je právě napětí jednou z hlavních ingrediencí. Každopádně víceméně originální téma manipulace mě hodně zaujalo. A zvlášť jedná-li se o manipulaci s porotou. Konečný verdikt (přísahám, že si mě fakt nikdo nekoupil :) ) jsou takové lepší ***.(3.2.2004)

Další z řad vynikajících právnických thrillerů. Solidní herecké obsazení je u těchhle filmů už klišé, zde to překvapivě táhne nahoru skvělý John Cussack v roli porotce a vynikající Dustin Hoffman v roli obhájce, Rachel Weisz zde tolik prostoru neměla, ale kočka je to solidní. Překvapí, že se zápletka točí kolem poroty, což je u techhle filmů nevídané a originální, naopak lehce zklame nezajímavý případ a tudiž se vytracují emoce i fandění, jinak spokojenost. 75%(11.3.2015)

• - Jedná se již o desátý film, ve kterém si společně zahráli John Cusack a Jeremy Piven. (Othello)

• - Režisérem snímku a spoluautorem scénáře měl být původně Alfonso Cuarón, ale po několika měsících od projektu odstoupil. (Othello)

• - Jedna z porotkyní se jmenuje "Lydia Deets" a je zobrazena jako goth dívka. To je odkaz na Winonu Ryder, která ve filmu Beetlejuice hraje též goth dívku a navíc se jmenuje "Lydia Deitz". (viperblade)