poster

Presumpce viny

 • USA

  Out of Time

 • Slovensko

  Prezumpcia viny

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BLabaKAn
  ****

  Washington mě opět nezklamal. Ze začatku filmu se nic moc neděje, ale pak.... Pak se ocitne policejní šéfik malého městečka docela v pěkným průseru:(.Manželka chce rozvod. Ale šéfik si z toho nic moc nedělal a chodil šrákat potají jednu pěknou, zadanou čokoládovou dívku a pak se dozví, že má rakovinu. Čoko dívka má ale pojistku, tak proč si někam nevyrazit a pobavit se jej když ji zbývá pět - šest měsíců života. A on k ní přijde s nabídkou ať, že jedou do Švycar. A večer ať je u něj v nějakou určitou dobu, samozřejmě kufr zbalenej, ale dívka nikde. Jede očekovat barák, kde bydlí a taky nic. Přijede domů a druhej den jede k baráku, kterej byl v plamenech. Všichni si myslí že manželé uhořeli a že to na ně někod nastražil. V tu chvili se objeví šéfika manželka, která začne vyšetřovat případ se šéfikem. Šefík postupem času zjišťuje, že např. neměla rakovinu že je hold všechno jinak než se zdálo a že bude mít co dělat aby všechno nějak dal do kupy a nepřišla na něj manželka, že údajně s mrtvou něco měl. A fakt se mu to dařilo, i když jen tak tak ale dařilo. A to se mi právě na filmu líbilo nejvíc, všechno nějak dobře obejít a rozluštit záhadu, která je poněkud docela dobře zamotaná.(21.6.2009)

 • T2
  **

  Námet výborný ale nemá to ten správny spád aby to mohlo viac upútať, herci pôsobia v niektorých rovinách príbehu až seba parodicky a príbeh tak utápajú do miernej zamotanej komédie, s hereckým obsadením na čele s náležito priemerným Denzelom Washingtonom by sa dalo spraviť viac ale keď pozerám na meno režiséra Carl Franklin už sa nečudujem prečo to je takto všetko čudne posadené už pred tým jeden dobre začínajúci snímok (Ťažké časy) tak zamotal až sa z neho ku koncu stala dosť otravná záležitosť ako tento počin. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $41,088,845Tržby Celosvetovo $55,495,563║ ani sa nečudujem že to kinami prefrčalo bez väčšieho povšimnutia(17.2.2008)

 • merigieren
  **

  film má 100 minut nejakého děje, z toho prvních 50 je tak nudných, že sem přemýšlel zda ten film nevypnu a nebudu dělat něco smysluplného. Nejde ani tak co tam bylo (románek detektiva a popis jeho práce), ale jakto autoři natočili, a můžu říct že větší nudu sem nezažil (za to bych dal tak maximálně 1*). Na začátku druhé části jsem prozměnu prokouk hlavní pointu příběhu a své kouzlo film ztratil skoro úpně. Naštěstí přišla radikální změna k lepšímu, následujících 40 minut probíhala jedna zajímavé myšlenka za druhou, dokonce sem byl občas i mile překvapen (4-5*). Nu a posledních 10 minut bylo vrženo k sladkému happy endu... Bohužel celý film nemůže zachráníit světlých 40 minut, proto dávám 2* možná trochu lepší, ale ne o moc...(25.6.2008)

 • villon17
  ****

  Dalo by se říct klasická detektivka. Policajt pracující na stanici řeší kriminální případy, ale v normálu je vše do doby, než zjistí, že on sá mej do toho zapleten víc, než by chtěl. 4* dávám převážně za způsoby řešení vzniklé nepříjemné situace, za to, jak prozíravě jde vše udělat, když se zdá být nemožné východisko..."Kterej blb moh´ umřít v pátek večer?"(27.5.2008)

 • Vyrida
  ***

  Místy opravdu povedená a zároveň i zábavná detektivka, která trpí hlavně předvídatelným koncem a pomalým rozjezdem. Dále tu je několik blbostí, které postrádají sebemenší logiku. Nechci tady spoilerovat, ale myšlení gaunerů je na cenu debila roku. Každopádně Denzelova postava je úžasná a drží celý snímek v průměrném a místy možná i nadprůměrném duchu. Na večer do televize ideální volba.(21.2.2012)

 • Eva Mendes

 • - Film vyhrál dvě ze čtyř nominací na Black Reel, a to v kategoriích nejlepší film a nejlepší herečka (Sanaa Lathan). (Terva)

 • - Studio MGM předpokládalo, že Presumpce viny bude velkým hitem, ale podobná očekávání se spojovala také s jeho předcházejícími finančními propadáky Hartova válka a Rollerball. (imro)

 • - Slavnostní premiéra se odehrála v září 2003 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde se promítala rozšířená 114-minutová verze. Do kin doputovala Presumpce viny 3. října 2003. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace