poster

Presumpce viny

 • USA

  Out of Time

 • Slovensko

  Prezumpcia viny

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hrona
  ****

  Detektivní příběh, kde trnete společně s hlavním představitelem, kdy, kde co a jak se v příští minutě stane. Svižné tempo tohoto příběhu je největší plus celého filmu, a dokazuje, že není potřeba velkých scén, pro dobrý a napínavý zážitek. Pravdou je, že mě trošičku zklamalo české znění na DVD, pan Jarý se na Denzela Washingtona nehodí.(4.4.2009)

 • Martin741
  ***

  Scenar k filmu Presumpce viny je vyborny, ale vsetko ostatne je len priemerne : od rezisera Carl Franklina, ktory odviedol len priemernu pracu, cez priemerny herecky vykon Denzela Washingtona /ktoreho ako herca uznavam...../ az po sice krasne cokoladky, ale tiez iba s priemernym hereckym talentom. 61 %(17.2.2013)

 • starbrejkr
  ***

  Co se týče hodnocení, naprosto se shodnu se zdejším průměrem. Takové hodně pěkné tři hvězdičky. Kostra příběhu opravdu není žádný zázrak, ale film je natočen dosti zručně a s velkým přehledem, díky kterému je i přes ten ohranější příběh tempo hnáno dost dopředu. Denzel v hlavní roli je navíc jistota a jeho role jen podtrhuje jeho ne úplně kladně vyhraněné postavy posledních let. Ne že by se jednalo o nějaký Training Day, ale už to prostě není ten Mirek Dušín z Případu Pelikán nebo Krvavého přílivu. Film tak v podstatě vytřískal skoro vše, co šlo - snad až na závěr, u kterého by při trošku menší konformnosti šlo vytřískat trochu víc a posunout film jako celek na zapamatovatelnější úroveň. Na závěr se musím ještě pozastavit u Evy Mendes. Ta ženská je taková krasavice, až to hezký není. Herecky sice žádný zázrak, ale pozornost ještě hezkých pár let bude táhnout na každý film, kde se objeví.(18.10.2009)

 • MI-380
  ***

  Ve stylu románů Jamese Mallahana Caina: erotika, násilí a muž zahnaný do kouta. Od začátku se vrší jeden problém za druhým, vše se řeší za pochodu, to nejdůležitější samozřejmě v posledních sekundách, a něco se ani nevyřeší. Hodně napětí, ale také (na solidně se tvářící thriller) nějak moc náhod. 60%.(10.3.2011)

 • Anderton
  ****

  Zase niekto našiel v šuplíku Hitchcockov starý scenár? Zase chýbalo zopár záverečných stránok? Alebo sa jedná o dielo jeho učenlivých žiakov, ktorí dokážu vymyslieť fajn zápletku, niekoľko napínavých scén a dejových zvratov? To zakončenie síce korešponduje s dejom, lenže nie je dostatočne silné a je príliš klišoidné na to, aby sa z filmu stala klasika. Presumpcia viny je hlavne dobre natočený triler, ktorý vás nenechá ani na chvíľu vydýchnuť a o nude nemôže byť ani reči.(2.9.2012)

 • - Hlavní roli měl původně ztvárnit Hugh Jackman, ale natáčení kolidovalo s jeho účinkováním v sequelu k filmu X-Men. (imro)

 • - Studio MGM předpokládalo, že Presumpce viny bude velkým hitem, ale podobná očekávání se spojovala také s jeho předcházejícími finančními propadáky Hartova válka a Rollerball. (imro)

 • - Film vyhrál dvě ze čtyř nominací na Black Reel, a to v kategoriích nejlepší film a nejlepší herečka (Sanaa Lathan). (Terva)