Presumpce viny

Prezumpcia viny

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 105 min

• merigieren

film má 100 minut nejakého děje, z toho prvních 50 je tak nudných, že sem přemýšlel zda ten film nevypnu a nebudu dělat něco smysluplného. Nejde ani tak co tam bylo (románek detektiva a popis jeho práce), ale jakto autoři natočili, a můžu říct že větší nudu sem nezažil (za to bych dal tak maximálně 1*). Na začátku druhé části jsem prozměnu prokouk hlavní pointu příběhu a své kouzlo film ztratil skoro úpně. Naštěstí přišla radikální změna k lepšímu, následujících 40 minut probíhala jedna zajímavé myšlenka za druhou, dokonce sem byl občas i mile překvapen (4-5*). Nu a posledních 10 minut bylo vrženo k sladkému happy endu... Bohužel celý film nemůže zachráníit světlých 40 minut, proto dávám 2* možná trochu lepší, ale ne o moc...(25.6.2008)

Docela svižná detektivka, kde je hlavní hrdina vždy o krok napřed před svými pomalejšími policejními kolegy (musí být pomalejší, když jim vytáhne fax ze zásuvky, ne?), kteří jsou často za větší blbce, než je nezbytně nutné, a taková klišé jako rvačka na balkoně s následným "visím jen na posledním sváru" to po milionté taky skoro uráží. Denzelova manželka i milenka byly sexbomby, s hraním to už bylo horší, ale člověk nemůže chtít všechno výborné. Někdy stačí, když je to dobré.(23.1.2005)

Film do pohody. Atraktívne prostredie preslnenej, gíčovo krásnou oblohou lemovanej Floridy, kde ani šéf polície neodloží plážovú košelu, krásne čokoládové baby, napínavá a prekombinovaná, ale našťastie trochu predvídateľná krimi zápletka. Našťastie preto, lebo nemá ísť o druhých Obvyklých podozrivých, ale o sexy oldschoolovú oddychovku. Ambície naplnené.(1.2.2009)

Průměrný thriller, který hlavně v první polovině dost nudí. Poté se film docela rozběhne a díky slušné hudbě už to ujde. Příběh je celkem zajímavý, ale místy jsou kroky některých postav dost trapné. ...Potěší Eva Mendes, ale Washington je moc namachrovanej, takže ho moc nemusím a tomuto filmu víc než tři hvězdy nedám. 65%(28.10.2009)

Čistých 60%. Je to taková naprosto jednoduchá jednohubka. Po prvních cca 15 minutách je jasné, o co jde. Cca 30 minut je celkem nudných a docela se to vleče. Zbytek filmu ale chytne tempo, pořád se něco děje a utíká to. Nicméně, chybí v tom jakási jiskra a napětí. Film v podstatě plyne, ale nevzbudil ve mě jakýkoliv zájem či emoce. Myslím, že nápad je to celkem dobrý, ale zpracování je takové moc ploché a televizní. Pojmout to jinak, mohl by to být dobrý thriller. Takhle je to film na jedno kouknutí. Howgh!(8.8.2010)

• - V lednu 2004 se snímek dostal do americké video distribuce se slušným 10,5 mil. debutem a tržby se během třech měsíců vyšplhaly na sumu 47,5 milionu. (imro)

• - Denzel Washington dostal za roli v Presumpci viny 20 mil. dolarů, což byl nejvyšší honorář v jeho kariéře. Smlouva byla paradoxně podepsaná několik týdnů před tím, než dostal Oscara za roli ve filmu Training Day. (imro)

• - Hotelový úředník se jmenuje Neal Moritz, což je jméno jednoho z producentů filmu. (imro)