Presumpce viny

Out of Time

Prezumpcia viny

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 105 min

Detektivní příběh, kde trnete společně s hlavním představitelem, kdy, kde co a jak se v příští minutě stane. Svižné tempo tohoto příběhu je největší plus celého filmu, a dokazuje, že není potřeba velkých scén, pro dobrý a napínavý zážitek. Pravdou je, že mě trošičku zklamalo české znění na DVD, pan Jarý se na Denzela Washingtona nehodí.(4.4.2009)

Scenar k filmu Presumpce viny je vyborny, ale vsetko ostatne je len priemerne : od rezisera Carl Franklina, ktory odviedol len priemernu pracu, cez priemerny herecky vykon Denzela Washingtona /ktoreho ako herca uznavam...../ az po sice krasne cokoladky, ale tiez iba s priemernym hereckym talentom. 61 %(17.2.2013)

Co se týče hodnocení, naprosto se shodnu se zdejším průměrem. Takové hodně pěkné tři hvězdičky. Kostra příběhu opravdu není žádný zázrak, ale film je natočen dosti zručně a s velkým přehledem, díky kterému je i přes ten ohranější příběh tempo hnáno dost dopředu. Denzel v hlavní roli je navíc jistota a jeho role jen podtrhuje jeho ne úplně kladně vyhraněné postavy posledních let. Ne že by se jednalo o nějaký Training Day, ale už to prostě není ten Mirek Dušín z Případu Pelikán nebo Krvavého přílivu. Film tak v podstatě vytřískal skoro vše, co šlo - snad až na závěr, u kterého by při trošku menší konformnosti šlo vytřískat trochu víc a posunout film jako celek na zapamatovatelnější úroveň. Na závěr se musím ještě pozastavit u Evy Mendes. Ta ženská je taková krasavice, až to hezký není. Herecky sice žádný zázrak, ale pozornost ještě hezkých pár let bude táhnout na každý film, kde se objeví.(18.10.2009)

Ve stylu románů Jamese Mallahana Caina: erotika, násilí a muž zahnaný do kouta. Od začátku se vrší jeden problém za druhým, vše se řeší za pochodu, to nejdůležitější samozřejmě v posledních sekundách, a něco se ani nevyřeší. Hodně napětí, ale také (na solidně se tvářící thriller) nějak moc náhod. 60%.(10.3.2011)

Zase niekto našiel v šuplíku Hitchcockov starý scenár? Zase chýbalo zopár záverečných stránok? Alebo sa jedná o dielo jeho učenlivých žiakov, ktorí dokážu vymyslieť fajn zápletku, niekoľko napínavých scén a dejových zvratov? To zakončenie síce korešponduje s dejom, lenže nie je dostatočne silné a je príliš klišoidné na to, aby sa z filmu stala klasika. Presumpcia viny je hlavne dobre natočený triler, ktorý vás nenechá ani na chvíľu vydýchnuť a o nude nemôže byť ani reči.(2.9.2012)

• - Hlavní roli měl původně ztvárnit Hugh Jackman, ale natáčení kolidovalo s jeho účinkováním v sequelu k filmu X-Men. (imro)

• - Studio MGM předpokládalo, že Presumpce viny bude velkým hitem, ale podobná očekávání se spojovala také s jeho předcházejícími finančními propadáky Hartova válka a Rollerball. (imro)

• - Film vyhrál dvě ze čtyř nominací na Black Reel, a to v kategoriích nejlepší film a nejlepší herečka (Sanaa Lathan). (Terva)