Presumpce viny

Out of Time

Prezumpcia viny

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 105 min

No. Není to špatné takhle na sobotní pozdní večer. Asi dost očekávatelná pointa (upřímně moje mamča asi po 10 min filmu přesně odhadla a vylíčila mi co se bude dít, kdežto já nevěděla ještě vůbec která bije), talentovaný Denzel a obsotjně hrající Eva, zaručující pánům určitě hezkou podívanou. Myšlenka trochu otřepaná, ale zajímavě pojmutá a divákovi předaná. Ze začátku mě to teda nebavilo a navrhovala jsem změnu kanálu nebo vůbec změnu zábavy, ale musím říct, že Presumpce se docela rozjede a nakonec i baví a jednou nebo dvakrát jsem nápaditý nápad ocenila i obdivným "hmmm" s lehkým pokývnutím :). Co mě ale nenadchlo - hodně trapnej byl ten závěr. Fakt hodně. Balkónovka hadr :). Další věc je, že bych to asi nechtěla vidět znovu a myslím, že na Presumpci brzy zapomenu.. A to se mi u čtyřhvězdičkových filmu nestává = pozitiva - negativa = 3 hvězdičky.(18.5.2008)

Dalo by se říct klasická detektivka. Policajt pracující na stanici řeší kriminální případy, ale v normálu je vše do doby, než zjistí, že on sá mej do toho zapleten víc, než by chtěl. 4* dávám převážně za způsoby řešení vzniklé nepříjemné situace, za to, jak prozíravě jde vše udělat, když se zdá být nemožné východisko..."Kterej blb moh´ umřít v pátek večer?"(27.5.2008)

2.3 hodiny = 20 minut zpoždění na Markíze (měřím to), 15 minut milostného života hlavního hrdiny, 15 minut s nešťastným lékařským verdiktem a teprve zbytek napínavý krimithriller (a to ještě s reklamami). Můj nelékařský verdikt zní: veskrze průměrovatý průměr, dokonce i strůjce spiknutí není nijak překvapivý (popravdě, spíš jsem byla překvapená, když to tak chvilku nevypadalo) a herci ujdou. Šok z dvojnásobné brutální vraždy, jak avizuje text distributora, se v městečku nekonal. Na sobotní večer bych si představovala lepší film, ale rozhodně to není špatné. Jen příliš ohrané. Blofeld: Mučit ani zabíjet se nebude :-), ale noir bych si představovala zachmuřenější, bez těch jasných barev a živé hudby, s větším důrazem na napětí a méně líbezným závěrem. Ale femme fatale tam je, to nelze popřít...(16.2.2008)

Místy opravdu povedená a zároveň i zábavná detektivka, která trpí hlavně předvídatelným koncem a pomalým rozjezdem. Dále tu je několik blbostí, které postrádají sebemenší logiku. Nechci tady spoilerovat, ale myšlení gaunerů je na cenu debila roku. Každopádně Denzelova postava je úžasná a drží celý snímek v průměrném a místy možná i nadprůměrném duchu. Na večer do televize ideální volba.(21.2.2012)

Nejvíce film baví v momentech, když Denzelovi teče už hodně do bot, divák s napětím očekává zda-li se z dané šlamastyky ještě vůbec dokáže nějak dostat. Že to nakonec celé praskne nemusím tajit. Bohužel Out of Time stojí jen na jednom herci. Denzelova milenka by neměla dostávat role ani v komparzu. Jinak příjemná jednohubka. 60%(13.10.2014)

• Sanaa Lathan

• - V lednu 2004 se snímek dostal do americké video distribuce se slušným 10,5 mil. debutem a tržby se během třech měsíců vyšplhaly na sumu 47,5 milionu. (imro)

• - Denzel Washington a Eva Mendes, která ve snímku ztvárnila manželku hlavního hrdiny, už spolupracovali na filmu Training Day. (imro)

• - Hotelový úředník se jmenuje Neal Moritz, což je jméno jednoho z producentů filmu. (imro)