Presumpce viny

Out of Time

Prezumpcia viny

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 105 min

Díky mé nové práci a novému kolegovi mě napadlo na Presumpci viny kouknout. On totiž kolega žere filmy s Wasihngtonem, tak mi o nich básní od nevidím do nevidím, že mě to už občas točí, ale vždy to přetáhnu na nějakou Willisárnu či Arnoldovku. O Presumpci viny mě toho moc neřekl a proto jsem rád, že jsem to viděl bez něčeho očekávatelného. Parádní zápletka, dobrá atmoška plná napětí a skvělý Denzel. Supr thriller, který vřele doporučuji. 80%(23.8.2015)

I po letech od natočení film neztrací grády..V globále jde o to, že kdyby v tu klíčovou chvíli měl Matt mozek na správném místě a ne níž ušetřil by si komplikace.Mendez pojala svoji roli jako manekýna na molu.Možná ji tam proto i režisér obsadil.Ale běhat v úzké sukni a lodičkách v terénu ....No nevím.Jinak děj vedení správným směrem a proto si divák užije napětí i kdyz mnohé se dá dopředu tušit a příběh nekončí švihnutím diváka o zem nějakým překvapivým zvratem.No ale neberte těch šest nul :-))(13.3.2017)

Příjemné překvapení na klasické téma - "falešně obviněný pátrá po pravém viníkovi". Klasický film na 70% - velmi dobrý, u kterého sice víte, že z vás asi brzy vyprchá, ale užijete si ho. Vcelku lehce předvídatelný děj, ve kterém jsou sem tam chvíle (balancování na hraně "těsně před prozrazením"), kdy musíte Denzelovi "pomáhat" vlastním tělem :)(16.11.2004)

Jak je mým zvykem, zaokrouhluji nahoru :-) Tedy 4 hvězdy, i když film na ně jako takový nemá. Ráda je však dávám vzhledem ke krásnému herectví Denzela Washingtona! Herecky mě také hodně zaujala Sanaa Lathan. Myslím, že za to si tenhle film 4 hvězdy zaslouží. Celkem předvídatelný scénář, ale přesto Denzelovi fandíte, radíte, doufáte, že na vraha přijde dřív, než přijdou ostatní na něj:-) Jo, není to nic zvláštního, ale zase se jedná o milý film, ve kterém nechybí napětí, humor, láska atd., zkrátka všechno to, co by měl průměrný film mít. A tenhle je mírně nadpůměrný díky hereckým výkonům.(9.3.2010)

Sakra svižná krimi se sympatickým Denzelem Washingtonem v roli šerifa s mořem problémů. Kromě první půlhodiny, která nebyla kdovíjaká a bál jsem se nudy. Nepřišla, naopak začala pěkně napínavá jízda, kdy jsem se nemohl odlepit od obrazovky. Už dlouho jsem nebyl u filmu tak napjatý. A to vypadala Presumpce viny jako běžný nudný krimi thriller.(15.9.2011)

• - V lednu 2004 se snímek dostal do americké video distribuce se slušným 10,5 mil. debutem a tržby se během třech měsíců vyšplhaly na sumu 47,5 milionu. (imro)

• - Matt Lee Whitlock (Denzel Washington) nosí hodinky značky Casio Marine Gear Dual Time. (dyfur)

• - Slavnostní premiéra se odehrála v září 2003 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde se promítala rozšířená 114-minutová verze. Do kin doputovala Presumpce viny 3. října 2003. (imro)