poster

Presumpce viny

 • USA

  Out of Time

 • Slovensko

  Prezumpcia viny

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2003, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • merigieren
  **

  film má 100 minut nejakého děje, z toho prvních 50 je tak nudných, že sem přemýšlel zda ten film nevypnu a nebudu dělat něco smysluplného. Nejde ani tak co tam bylo (románek detektiva a popis jeho práce), ale jakto autoři natočili, a můžu říct že větší nudu sem nezažil (za to bych dal tak maximálně 1*). Na začátku druhé části jsem prozměnu prokouk hlavní pointu příběhu a své kouzlo film ztratil skoro úpně. Naštěstí přišla radikální změna k lepšímu, následujících 40 minut probíhala jedna zajímavé myšlenka za druhou, dokonce sem byl občas i mile překvapen (4-5*). Nu a posledních 10 minut bylo vrženo k sladkému happy endu... Bohužel celý film nemůže zachráníit světlých 40 minut, proto dávám 2* možná trochu lepší, ale ne o moc...(25.6.2008)

 • kleopatra
  ***

  Docela svižná detektivka, kde je hlavní hrdina vždy o krok napřed před svými pomalejšími policejními kolegy (musí být pomalejší, když jim vytáhne fax ze zásuvky, ne?), kteří jsou často za větší blbce, než je nezbytně nutné, a taková klišé jako rvačka na balkoně s následným "visím jen na posledním sváru" to po milionté taky skoro uráží. Denzelova manželka i milenka byly sexbomby, s hraním to už bylo horší, ale člověk nemůže chtít všechno výborné. Někdy stačí, když je to dobré.(23.1.2005)

 • POMO
  ***

  Film do pohody. Atraktívne prostredie preslnenej, gíčovo krásnou oblohou lemovanej Floridy, kde ani šéf polície neodloží plážovú košelu, krásne čokoládové baby, napínavá a prekombinovaná, ale našťastie trochu predvídateľná krimi zápletka. Našťastie preto, lebo nemá ísť o druhých Obvyklých podozrivých, ale o sexy oldschoolovú oddychovku. Ambície naplnené.(1.2.2009)

 • ssfan
  ***

  Průměrný thriller, který hlavně v první polovině dost nudí. Poté se film docela rozběhne a díky slušné hudbě už to ujde. Příběh je celkem zajímavý, ale místy jsou kroky některých postav dost trapné. ...Potěší Eva Mendes, ale Washington je moc namachrovanej, takže ho moc nemusím a tomuto filmu víc než tři hvězdy nedám. 65%(28.10.2009)

 • Yardie
  ***

  Čistých 60%. Je to taková naprosto jednoduchá jednohubka. Po prvních cca 15 minutách je jasné, o co jde. Cca 30 minut je celkem nudných a docela se to vleče. Zbytek filmu ale chytne tempo, pořád se něco děje a utíká to. Nicméně, chybí v tom jakási jiskra a napětí. Film v podstatě plyne, ale nevzbudil ve mě jakýkoliv zájem či emoce. Myslím, že nápad je to celkem dobrý, ale zpracování je takové moc ploché a televizní. Pojmout to jinak, mohl by to být dobrý thriller. Takhle je to film na jedno kouknutí. Howgh!(8.8.2010)

 • - V lednu 2004 se snímek dostal do americké video distribuce se slušným 10,5 mil. debutem a tržby se během třech měsíců vyšplhaly na sumu 47,5 milionu. (imro)

 • - Denzel Washington dostal za roli v Presumpci viny 20 mil. dolarů, což byl nejvyšší honorář v jeho kariéře. Smlouva byla paradoxně podepsaná několik týdnů před tím, než dostal Oscara za roli ve filmu Training Day. (imro)

 • - Hotelový úředník se jmenuje Neal Moritz, což je jméno jednoho z producentů filmu. (imro)