Nakažen

Živý mor

Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2000, 100 min

• Dan9K

Nakažen je přesným důkazem filmu, který není tvořen za účelem vytvoření nějakého umění. Je to typická pracovní rutina srovnatelná třeba s prací úředníka. Snímek neobsahuje špetku originality, zato si užijete iracionální chování postav a přežívání těch hlavních z všelijakých důvodů v průběhu příběhu, které je někdy úsměvné. Není to ale zas taková nuda a umírání je docela hezké.(24.2.2006)

• jatamansi

Fakt je, že na začátku při smrti Davidovy (Hurtovy) dcery a ženy jsem netušila, co bude dál. Že se z toho stane běžný a vlastně za vlysy přitažený a nepravděpodobný příběh. Sice jsme se museli z LA dostat do Budapešti, která silně připomínala Prahu, a Balaton, naprosto nedefinovatelnou vodu, ale jak jinak do toho dostat terorismus, vlády, zájmy různých stran a institucí. Hurtův přerod od chemika v ekologa křečovitý, i když musím uznat, že ty dlouhé vlasy mu slušely. Michael Brandon alias Dempsey je ovšem padouch hodně pravděpodobný. Nakažený Muller je tak nepravděpodobná postava, dějově, že nemá cenu se jím dál zabývat. Pár kapek krve na jedné tváři a zázračné uzdravení už je mimo hodnocení. Hlavní hrdinky ale nemohou umřít. Ovšem může být někdo nedotknutelný? Někdy stačí jen se dotknout. Ta * je za Hurta a Brandona.(28.6.2008)

Naprosto průměrný film o nákaze. Má pár hluchých míst, ale po většinu času se budete bavit. 50%(14.9.2005)

• Rodriguez

Nebejt to dlouhý jako nudle z nosu, zasloužilo by si to daleko lepší hodnocení -40%.(10.3.2009)

• plagjoklas

Už mám dosť týchto filmov o smrtiacich moroch vo veľkomestách. Kebyže to je aspoň nejako solídne spracované ale toto mi pripadalo ako dlhšia epizóda s Komisára rexa a to je na celovečerný film sakra málo!(20.12.2004)