A Personal History of British Cinema by Stephen Frears

(TV film)
  • Velká Británie Typically British!
všechny plakáty

Střípky historie britského filmu v komentářích a vzpomínkách režiséra Stephena Frearse (Královna, Švindlíři) a jeho generačních přátel, režisérů Michaela Apteda (Gorily v mlze, Jeden svět nestačí) a Alana Parkera (Pink Floyd: The Wall, Hořící Mississippi, Evita). Dokumentární film z produkce BBC obsahuje četné ukázky z filmů datovaných počínaje němou érou a konče polovinou devadesátých let. Z ironických postřehů Stephena Frearse vyplývá, že pojmy „film“ a „Británie“ nejsou tak zcela kompatibilní, neboť v nadsázce lidé chodí do kina, protože tam chtějí vidět americké filmy. (dopitak)

dopitak

Dokument složený z výběru a komentářů Stephena Frearse a jeho vrstevníků režisérů. Obsahuje některé opravdu cenné ukázky, bohužel většina filmů zmíněných v dokumentu je datována do 30´ a 40´ let a na moje 60´ se téměř zapomnělo, i tak si ale člověk leccos připomněl. Hyperbolou - jedná se o dokument britsky ufňukaný, ovšem pánové tvrdí že se nepoddají a budou točit britské filmy, co nikoho nezajímají, i dál. ()