Mezi elitními jednotkami

Dokumentární / Reality-TV
Francie, 2015, 6x53 min

Účinkují:

Alain Figlarz

Francouzský herec a kaskadér Alain Figlarz přijal nabídku účastnit se výcviku elitních jednotek. Podívejte se, jak se mu dařilo mezi největšími profesionály z celého světa... Francouzský herec a kaskadér Alain Figlarz přijímá nabídku zúčastnit se několikadenního výcviku slavného 13. pluku dragounů. Tato vojenská jednotka má nejenom vynikající pověst, ale má za sebou také více než třistaletou historii. Vojáci jednotky bojovali u Slavkova, Jeny i Verdunu. Po 2. světové válce se jednotka specializovala na parašutistické operace a v roce 1962 se s touto specializací zařadila mezi francouzské vojenské zpravodajské jednotky. V současnosti je jednotka nasazována v nejhorších krizových situacích po celém světě, kde má Francie své zájmy. Heslem jednotky je „Za hranice možného". Alain se zúčastní výcviku v terénu, kdy ho čeká dvanáctihodinový noční pochod, následné stavění úkrytu v lese a sledovací a fotografické úkoly vytyčeného cíle. O několik dní později Alain odlétá s jednotkou do Švédska, aby zde, v Laponsku, prodělal několik dní zimního výcviku v polárních podmínkách. V drsném prostředí, kde teploty klesají pod třicet stupňů, Alain absolvuje přesun zasněženým terénem, seskoky na led a ponor do ledové vody při okolní teplotě – 20 stupňů i noční bivakování v ledovém úkrytu v divoké krajině. Po návratu do Francie si pak Alain vyzkouší několik seskoků, potápění s nulovou viditelností pod hladinou i rychlé přesuny v terénu. Svůj pobyt u jednotky zakončí Alain rozhovorem s velitelem. (TV Prima)

KRYSIOPICE odpad!

Nedoporučuji. Tento pokus nesahá jiným pořadům s obdobnou temátikou jako např. SAS: Hledání bojovníků nebo SAS strategie přežití ani po kotníky. Pořadem provází obtloustlý užvaněný cirkusák, který své stupidní komentáře doprovází žoviálním smíchem. Oproti očekávání jsem se zde nedozvěděl nic o struktuře, strategii ani vybaveni speciální jednotky. jenom zbytečné kecy komentátora jako: podívejte na ně jak jsou silní, kolik ujdou kilometrů to já bych nedokázal... Vtipná je scéna kdy si "vojáci" kopou úkryt pomocí klasických lopat i krumpáčů a k tomu si káci stromy obouručnou obloukovou pilou. Filmaři si asi mysleli, že jim uvěříme, že s tímhle vybavením paragáni seskočili a přinesli si ho na zádech. ()