Wynonna Earp (TV seriál)

Akční / Drama / Fantasy

USA / Kanada, 2016–2019, 34 h 42 min (Minutáž: 42–43 min)

• papaguy

Hranice (ne)možného se nemilosrdně posouvá. Když Abraham Lincoln může lovit upíry, proč by slavný Wyatt Earp nemohl zabíjet démony? Machos stupídos. Žánrová nadsázka pro teenagery, venkovácké buranství, stupidita a nízký rozpočet přímo prýští z obrazovky. Je tam pěkná holka s kvérem. Dále otřesní, převážně mužští, démoni. Pak se objeví tmavooký hezoun z neexistující vládní supertajné agentury. Ta je zaměřena na odhalování nevysvětlitelných jevů (o kterých se pravdu dočtete pouze v místním bulváru). Hlavní hrdince je reálně 33. Ale chová se, jako když právě zplnoletněný teenager dostane řidičák (a kladivem do hlavy). K ní dají roztomilou mladší sestřičku s copánkem. Ta má jisté detektivní nadání, rychleji střílí z brokovnice, než přemýšlí a je to takový diblík rozumbrada. Hlavně se jí ale právě zapalují lýtka, což dává scénáristům nekonečnou plochu k... ehm, no nic... Herci démonů vyhrabaní z ochotnických divadel celých států především vrčí (takhle: "vrrr, grrr, uáááá!!!". Načež někoho obvykle zmasakrují. Např. mu utrhnou ruku. Jiné hraní ani nepřestírají. Sory, ostatní cast nebudu rozebírat. Verdikt: Odpustím v rámci nadsázky a cílové skupiny nelogičnosti a nesmyslné chování postav. A chápu, že tvůrci na svůj projekt nejspíš vybírali na ulicích do klobouku. Ale muselo by mi být tak dvanáct nebo bych na to musel koukat naprosto sjetej, aby mě to bavilo. Po třetí epizodě do toho hážu vidle.(4.8.2018)

Nemít ti Winchestrovi prsa, tak nemá smysl se na to dívat. Ale takhle… První díl 3* a uvidíme, kam jestli to půjdou jen ve stopách jiných, nebo si ty dvě najdou svou vlastní cestu.(2.4.2016)

První řada byla skvělá, měla logicky vystavěný příběh, který postupně gradoval. Druhá řada byla mnohem horší a nelogická, jakoby scénáristům docházel dech. Přesto musím celému seriálu přiznat návykovost... vzdáleně to připomíná Supernatural. Uvidíme, co přinese řada třetí...(20.1.2020)

• Bozvav

V podstatě nezajímavé. Vzdala jsem to po sedmi dílech. 1 a půl hvězdy(22.7.2018)

Pokud přežijete první dvě epizody, může seriál docela příjemně překvapit. Od té třetí jsem se i ponořila do děje, a přestože závěrečné dvě epizody opět nejsou nic extra, mně se to líbilo. Jednoduše mi to přišlo jako méně roztahané Supernatural, v němž se pánové bratři neustále jeden druhému omlouvají a chovají se jako drama queen, přičemž já se raději podívám na pěknou ženskou s láhví whisky a ostrým jazykem, jež se zahazuje se sympatickým kovbojem, který by mohl být jejím pradědečkem. Tim Rozon a Michael Eklund celý seriál táhnou, a pokud budete na Wynonnu Earp kvůli někomu koukat, bude to nejspíše jeden z nich, byť Melanie Scrofrano taky není špatná. Humor mi vyhovoval, příběh ušel, jsem spokojená, byť se nedá říct, že se na případnou druhou řadu nezřízeně těším...(3.7.2016)

• - Spoiler: Melanie Scrofano (Wynonna Earp) byla během natáčení této série těhotná a tvůrci se její těhotenství rozhodli přidat do příběhu. (Nykki)

• - Seriál je vytvořený podle stejnojmenného komisku, ve kterém však původně nebyly postavy Waverly Earp (Dominique Provost-Chalkley) a Nicole Haught (Katherine Barrell). Tvůrce komisků Beau Smith se je rozhodl do komiksů přidat. (Nykki)