Reklama

Reklama

Wynonna Earp

(TV seriál)
Akční / Drama / Fantasy
USA / Kanada, (2016–2021), 34 h 42 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Emily Andras

Předloha:

Beau Smith (komiks)

Hrají:

Melanie Scrofano, Tim Rozon, Shamier Anderson, Katherine Barrell, Siobhan Williams, Greg Lawson, Kate Drummond, David LeReaney, (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(49)

Obsahy(1)

Wynonna (Melanie Scrofano) je drsňačka, která má vždy po ruce skleničku whiskey a na nohách pouze kovbojské boty. Hrdinka je pravnučkou slavného Wyatta Earpa. Bojuje proti démonům a dalším nadpřirozeným tvorům, k čemuž využívá své jedinečné schopnosti a dysfunkční skupinu spojenců, kteří ji pomáhají dosáhnout paranormální spravedlnosti. (Zdroj: http://www.serialzone.cz/) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (15)

hazaba 

všechny recenze uživatele

První řada byla skvělá, měla logicky vystavěný příběh, který postupně gradoval. Druhá řada byla mnohem horší a nelogická, jakoby scénáristům docházel dech. Přesto musím celému seriálu přiznat návykovost... vzdáleně to připomíná Supernatural. Uvidíme, co přinese řada třetí... ()

Reklama

papaguy 

všechny recenze uživatele

Hranice (ne)možného se nemilosrdně posouvá. Když Abraham Lincoln může lovit upíry, proč by slavný Wyatt Earp nemohl zabíjet démony? Machos stupídos. Žánrová nadsázka pro teenagery, venkovácké buranství, stupidita a nízký rozpočet přímo prýští z obrazovky. Je tam pěkná holka s kvérem. Dále otřesní, převážně mužští, démoni. Pak se objeví tmavooký hezoun z neexistující vládní supertajné agentury. Ta je zaměřena na odhalování nevysvětlitelných jevů (o kterých se pravdu dočtete pouze v místním bulváru). Hlavní hrdince je reálně 33. Ale chová se, jako když právě zplnoletněný teenager dostane řidičák (a kladivem do hlavy). K ní dají roztomilou mladší sestřičku s copánkem. Ta má jisté detektivní nadání, rychleji střílí z brokovnice, než přemýšlí a je to takový diblík rozumbrada. Hlavně se jí ale právě zapalují lýtka, což dává scénáristům nekonečnou plochu k... ehm, no nic... Herci démonů vyhrabaní z ochotnických divadel celých států především vrčí (takhle: "vrrr, grrr, uáááá!!!". Načež někoho obvykle zmasakrují. Např. mu utrhnou ruku. Jiné hraní ani nepřestírají. Sory, ostatní cast nebudu rozebírat. Verdikt: Odpustím v rámci nadsázky a cílové skupiny nelogičnosti a nesmyslné chování postav. A chápu, že tvůrci na svůj projekt nejspíš vybírali na ulicích do klobouku. Ale muselo by mi být tak dvanáct nebo bych na to musel koukat naprosto sjetej, aby mě to bavilo. Po třetí epizodě do toho hážu vidle. ()

M__ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tohle mě příjemně překvapilo, asi jsem nečekala, že mě to pohltí až tak moc, prvních pár epizod sice trochu pokulhává, ale to vynahrazují každou sérií ba dokonce dílem. Proto je dobré neodsoudit tento seriál hned po prvních čtyřech dílech, ale počkat si na další sérii, která nabízí nové postavy a celkově zajímavější příběh, s tím, že následující dvě série to ještě gradují. I proto se Wynonna Earp stává snadno návykovou. Obsazení je tu prostě skvělé, pomalu jako kdyby se ti herci pro tyto role narodili. Po technické stránce je to zvládnuté bravurně, skvělé záběry kamery, zabarvení scén, hudba, která to celé ještě posouvá na vyšší úroveň. Neotřelý scénář, který vnese i do vážné scény kus humoru a naopak, obzvlášť postava Wynonny (Melanie Scrofano), která sarkasmem nikdy nešetří. Režie je perfektní. Za mě velmi povedené. 95 % ()

Majuar 

všechny recenze uživatele

Pokud přežijete první dvě epizody, může seriál docela příjemně překvapit. Od té třetí jsem se i ponořila do děje, a přestože závěrečné dvě epizody opět nejsou nic extra, mně se to líbilo. Jednoduše mi to přišlo jako méně roztahané Supernatural, v němž se pánové bratři neustále jeden druhému omlouvají a chovají se jako drama queen, přičemž já se raději podívám na pěknou ženskou s láhví whisky a ostrým jazykem, jež se zahazuje se sympatickým kovbojem, který by mohl být jejím pradědečkem. Tim Rozon a Michael Eklund celý seriál táhnou, a pokud budete na Wynonnu Earp kvůli někomu koukat, bude to nejspíše jeden z nich, byť Melanie Scrofrano taky není špatná. Humor mi vyhovoval, příběh ušel, jsem spokojená, byť se nedá říct, že se na případnou druhou řadu nezřízeně těším... ()

Galerie (665)

Zajímavosti (7)

  • Greg Bryk (Jack of Knives) a Billy Bryk (Billy Clanton) jsou v reálném životě otec a syn. (M__)
  • Seriál je vytvořený podle stejnojmenného komisku, ve kterém však původně nebyly postavy Waverly Earp (Dominique Provost-Chalkley) a Nicole Haught (Katherine Barrell). Tvůrce komisků Beau Smith se je rozhodl do komiksů přidat. (Nykki)

Reklama

Reklama