poster

Abulele

 • Izrael

  Abulele

 • Izrael

  אבוללה

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Izrael, 2015, 90 min

Režie:

Jonathan Geva

Scénář:

Jonathan Geva

Kamera:

Giora Bejach

Producenti:

Eitan Mansuri
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Enšpígl
  ***

  Izraelská kinematografie patří minimálně v regionu mezi nejprogresivnější a jsem si skoro jist, že Izrael nás bude krimit čím dál tím většíma pochoutkama. Tohle je takovej zajimavej mix fantasy, pohádky a akce. Ne všechno mně bylo srozumitelné, jednání některých dospělých postav (rodiče Adama ) bylo pro mně občas napochopitelné, ale konec byl moc hezký, vyspělý, ale tak aby zůstal věren dětskému divákovi.(6.7.2017)

 • juta
  ****

  Izraelci se předvedli a představili nám slušný příběh s příšerkou Abulele, s dobrými efekty i příběhem, který mi stylově připomínal podobné americké snímky. Poznávání je roztomilé a jak už to tak bývá se tu objeví někdo, kdo chce tyto příšery zprovodit ze světa, takže dobrodružství za záchranou příšerky, která umí být neviditelná může začít. :-)(17.12.2017)

 • Marze
  **

  Hřejivost snímku činí film přitažlivým pro dospělé a děti ho chtějí vidět znovu.(14.8.2018)

 • slunicko2
  *

  Asi je to spíš pro děti, než pro dospělé aneb Skousnou děti plyšáky za milión dolarů?(8.9.2017)

 • rakovnik
  ***

  Možná první izraelský film, který jsem viděl. Příběh byl vcelku tradiční, děti všude na světě mají obdobné problémy. Ovšem překvapilo mě v rodinném filmu ozbrojené komando. Holt jiný kraj, jiný mrav.(2.3.2019)

 • cmenda
  ****

  Po skočení filmu jsem byl dost překvapen Izraelskou kinematografií a její kvalitou . Celkovej dojem je velice pozitivní s tím že se pokud takovéto slušné snímky budou tvořit dál tak super.(7.9.2017)

 • Fabe
  ***

  Pěkný rodinný film z Izraele, svým možná až příliš popisným scénářem hlavně pro děti. Při sledování jsem si vzpomněl na film J. A. Bayony Volání netvora:příběh života, ten bych doporučil víc.(2.3.2019)

 • BOURQUE
  **

  Sympatický film z Izraelu, ale potenciál scenáru nie je dostatočne využitý (ani na úrovni rodinného filmu). Chýba tu výraznejšie využite Abulele ako aj vedľajších postáv. PS.: „Raz jeden múdry človek povedal, že pochodíš lepšie, keď si vypýtaš radu od skúseného človeka, ako od múdreho človeka.“ Osobné hodnotenie: 68% (**) (10.11.2017)

 • Andrej.Marko
  ****

  Film po ktorom sme odchádzali z kina plní takej nevinnej pozitívnej detskej energie. Zhodou okolností sme film videli práve na Deň detí v sále asi s 200 školákmi, ktorí počas posledných silných scén už iba rodostne výskali a tieskali. Určite odporúčam na rodinné sledovanie, film svojími často aj skrytými odkazmi má čo ponúknuť divákovi v každom veku.(1.6.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace