Abulele

Jonathan Geva

Jonathan Geva

Giora Bejach

Eitan Mansuri

Izraelská kinematografie patří minimálně v regionu mezi nejprogresivnější a jsem si skoro jist, že Izrael nás bude krimit čím dál tím většíma pochoutkama. Tohle je takovej zajimavej mix fantasy, pohádky a akce. Ne všechno mně bylo srozumitelné, jednání některých dospělých postav (rodiče Adama ) bylo pro mně občas napochopitelné, ale konec byl moc hezký, vyspělý, ale tak aby zůstal věren dětskému divákovi.(6.7.2017)

Izraelci se předvedli a představili nám slušný příběh s příšerkou Abulele, s dobrými efekty i příběhem, který mi stylově připomínal podobné americké snímky. Poznávání je roztomilé a jak už to tak bývá se tu objeví někdo, kdo chce tyto příšery zprovodit ze světa, takže dobrodružství za záchranou příšerky, která umí být neviditelná může začít. :-)(17.12.2017)

• Marze

Hřejivost snímku činí film přitažlivým pro dospělé a děti ho chtějí vidět znovu.(14.8.2018)

• slunicko2

Asi je to spíš pro děti, než pro dospělé aneb Skousnou děti plyšáky za milión dolarů?(8.9.2017)

Možná první izraelský film, který jsem viděl. Příběh byl vcelku tradiční, děti všude na světě mají obdobné problémy. Ovšem překvapilo mě v rodinném filmu ozbrojené komando. Holt jiný kraj, jiný mrav.(2.3.2019)

Po skočení filmu jsem byl dost překvapen Izraelskou kinematografií a její kvalitou . Celkovej dojem je velice pozitivní s tím že se pokud takovéto slušné snímky budou tvořit dál tak super.(7.9.2017)

Pěkný rodinný film z Izraele, svým možná až příliš popisným scénářem hlavně pro děti. Při sledování jsem si vzpomněl na film J. A. Bayony Volání netvora:příběh života, ten bych doporučil víc.(2.3.2019)

• BOURQUE

Sympatický film z Izraelu, ale potenciál scenáru nie je dostatočne využitý (ani na úrovni rodinného filmu). Chýba tu výraznejšie využite Abulele ako aj vedľajších postáv. PS.: „Raz jeden múdry človek povedal, že pochodíš lepšie, keď si vypýtaš radu od skúseného človeka, ako od múdreho človeka.“ Osobné hodnotenie: 68% (**) (10.11.2017)

Film po ktorom sme odchádzali z kina plní takej nevinnej pozitívnej detskej energie. Zhodou okolností sme film videli práve na Deň detí v sále asi s 200 školákmi, ktorí počas posledných silných scén už iba rodostne výskali a tieskali. Určite odporúčam na rodinné sledovanie, film svojími často aj skrytými odkazmi má čo ponúknuť divákovi v každom veku.(1.6.2016)