Nemůžu si pomoci, ale seriál "Stranger Things" je kombinace toho nejlepšího z filmové tvorby Stevena Spielberga v jeho vrcholových 80. letech a lyrická óda na dětství Stephena Kinga s bubákovským podtextem.. Seroš si nehraje na nic světoborného, ale nádherně a do detailu se vyžívá právě v těchto dvou autorech.. Atmosféra osmdesátek odkapává z obrazovky podbarvena typickými elektro hity.. Obsazení dětských rolí je vynikající, dospělí naprosto nezaostávají, ale herecký výkon Winony Ryder je za posledních 30 let jeden z nejlepších.. Pro všechny, kdo si chtějí v novém příběhu připomenout naivní náladu obestřenou dětským tajemstvím, kdy kladní dospělý musí uvěřit dětem neuvěřitelné a postavit se na jejich stranu proti vládě.. Pro všechny, kteří hledají stejně silný příběh, jakým nás uchvátil E.T. :-) Miniseriál, který prostě musíte vidět během jednoho dne a hned potom si ho pustit znovu.. Těším se na druhou sérii a doufám, že jí moc nepose*ou..(27.12.2016)

Bohužiaľ nič pre mňa. Po kladných odozvách a vysokom hodnotení som sa na tento mysteriózny počin od Netflixu veľmi tešil. Vykľula sa z toho však pomerne nudná a nezáživná záležitosť. V príbehu vystupuje na môj vkus až príliš mnoho otravných deciek a nesympatických postáv. Tých osem častí som pozeral snáď niekoľko mesiacov, tak ma to nebavilo. Naopak skôr otravovalo. Za zmienku stoja snáď tri časti, ktoré ako tak spĺňali podmienky zábavnosti. Celkovo ale slabé 3*. 55 %!!(2.1.2017)

God bless the eighties... Takový seriálový mix mých dvou oblíbenců, Spielbergova E.T. a Kingova IT nebo The Body (Stand By Me) - všechna tato díla jsou jedinečná a svým způsobem nepřekonatelná, stejně geniální jsou tak samotní tvůrci. Stranger Things jdou kvalitou příkladem. Vše je zde skoro bez chyby. Přes parádní, napínavý, přitom inteligentní a místy někdy vtipný scénář a děj, který má skvělý spád. Herecké výkony všech nehodlám komentovat, především pak dětských představitelů v čele s megatalentovanou Millie Bobby Brown v roli Eleven. Lekačky, z kterých jsem fakt někdy skákal do stropu, jsou skvěle provedené. Hlavně neskutečnou atmosféru 80. let musím pochválit. Seriál je prostě zpracován s největší láskou a precizností. Dlouho se mi u žádného seriálu nestalo, abych ho sledoval s takovým zapálením a nadšením, nebo abych jej tak prožíval... ST jsou prostě pecka, nářez, uragán, granát, bomba a atomovka zároveň. --- Nemám dalších slov. Kdybych si seriál násilně nedávkoval jen dvakrát denně, zhltl bych jej na posezení. Po skončení série totálním mindfuckem, jsem chtěl ihned další sérii, ale tvůrci prostě řeknou: "Nenene, musíte si všichni počkat." Zatímco 1. série je takový úvod do celého světa ST, ta 2. si už jde vlastní cestou a je vlastně takovou předehrou něčeho většího. Jestli je tohle teprve první série, jsem zvědavý na ty další - to bude nářez jak prase... 120% záležitost... Láska na první pohled existuje. Nejlepší seriál roku 2016. Děkuji a tleskám Netflixu a bratrům Dufferovým.(15.12.2016)

Pro mě jeden z takovejch těch dnešních typickejch "vlajkovejch" seriálů - vlastně je to všechno hrozně vymazlený a kouká se na to dohromady pěkně, jen tomu něco prostě chybí. Stejně jako tady - skvělá Winona a úžasná atmosféra prvních dílů, kdy člověk fakt přemejšlí, co se to kurva děje (společně s celkem sympatickym, pro mě ale nijak zásadnim odkazem na konec americkejch osumdesátek), která v sobe ale nakonec nemá nic víc, než co člověk podle těch prvních dílů tak trochu odhaduje. A právě tohle něco navíc, něco zajímavýho, nějakej další nápad nebo prvek, to mi tam chybělo (POZOR, TROLEJ) - nakonec přišlo "jen" prozaický vysvětlení původu Eleven, nakonec to byla fakt "jen" paralelní dimenze, nakonec to nebylo o ničem jinym než o zlikvidování tý jedný obludky (s tim, že ten konec byl na mě obecně moc doslovnej, moc dlouhej, moc zbytečnej... - a to i včetně to slizkýho slimáka nebo čehosi, co jen prvoplánově a bezskrupulózně mělo otevřít vrátka pro další série). To všechno jsou ale jen důvody, proč to nepovažuju za jeden ze zásadních seriálů - jinak se na to totiž kouká fakt dobře a smysl vidět to rozhodně má.(21.3.2017)

Zprvu nenápadný seriál, o kterém se ze dne na den, z ničeho nic, začalo všude mluvit jen v tom nejlepším. A proto, kdyý jsem se k němu konečně v polovině srpna dokopal, byl jsem notně naštván (na sebe) protože jsem byl poslední, kdo ho ještě neviděl, ale mnohem víc jsem byl neuvěřitelně nadšený, protože jsem dostal nejlepší seriál nejen léta, nejen roku, ale rozhodně několika posledních let. Dostal jsem skvostnou atmosférickou lahůdku, která oslavuje osmdesátky, nejlepší období v lidské historii, tak skvostně, že těmi osmdesátkami JE. Na Stranger Things je perfektní naprosto všechno - parádní soundtrack, herecké výkony (je dobře že Winona ještě žije, dále tu je pak perfektní Harbour a všechny děti, které všechny hrají opravdu naprosto skvěle a z nich zejména Millie Bobby Brown), Kingův scénář, Spielbergova režie (nebo ne?) a prostě ta skvělá napínavá retro atmosféra od začátku až do konce. A navíc mám díky Stranger Things i novou životná lásku - úžasnou Natalii Dyer. To, že Netflix umí, to víme všichni, ale tohle překonalo naprosto veškerá má očekávání a já jsem hrozně šťastný, že to vzniklo, protože přesně tohle jsem chtěl vidět, aniž bych o tom věděl. A i když je poslední díl nejslabší (ale jenom o trochu) nemůžu se dočkat druhé série. Je to skvost a kdyby na tom opravdu dělali Spielberg a King (eventuelně ještě Carpenter) pravděpodobně by to vypadalo přesně takhle. Osmdesátkové dobrodružství s tím nejlepším z dětství, se sympatickými postavami, které prostě chcete prožít. Naprosto dokonalé, přesně tohle tady chybělo. 100%.(16.9.2016)

• - Ve scéně, kdy jedou Will (Noah Schnapp) a Dustin (Gaten Matarazzo) na kole domů, dají si závod o komiks. Vyhraje Will, ale nakonci dílu, když hledají Willa v lese, tak Dustin vykřikne, že mu dluží komiks, ale závod vyhrál Will. (Delock)

• - Když se šerif Jim Hopper (David Harbour) ptá kluků, co je „Mirkwood“ a oni se poté dohadují, jestli je zPána prstenů“ nebo „Hobita“, pravdu má Dustin (Gaten Matarazzo). Temný hvozd (Mirkwood) má totiž důležitější roli v příběhu „Hobita“ než v „Pánovi prstenů“, tam je sice zmiňován, ale příběh se v něm neodehrává a není jím ani nijak ovlivněn. „Hobit“ je navíc starší, tudíž Temný hvozd původně pochází z knihy „Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky“. (Krub)

• - Spoiler: Postavy Harringtona (Joe Keery) a Eleven (Millie Bobby Brown) mali pôvodne zomrieť v tejto sérii, ale tvorcovia sa ich osud rozhodli zmeniť. [Zdroj: altpress.com] (Marceloo)