Příjemně civilní, skoro nepřehnané, až na v závěru typickou stoupající výslovnost (tajemno mizí, nahrazováno zobrazením všeho dříve jen tušeného) dokonalé ztvárnění dětského sci-fi hororu. Pro mě od E.T. možná nejlepší podívaná svého druhu, ale pravda je, že zase tolik toho na pultech není (nebo se nepídím). V pohodě 4¾, jen mi není jasné, jak to chtějí nafukovat na druhou sérii, k čemuž slimejš v umyvadle v úplném závěru jednoznačně a pro mě nepříjemně nasvědčuje.(18.10.2016)

Seriálová první řada připomene kouzelnou atmosféru osmdesátkových filmů US provenience (my tady měli přeci jen trochu jiné osmdesátky) a namixuje do ní napětí přímo hororové, a to takovým stylem, že u každého dílu sedím v křesle jako přikovaný a skoro nedýchám. Asi půjdu přehodnotit svou seriálovou TOPku, tedy pokud to další série nějak zásadně "nepošlou ke dnu".(7.3.2018)

Pro mě jeden z takovejch těch dnešních typickejch "vlajkovejch" seriálů - vlastně je to všechno hrozně vymazlený a kouká se na to dohromady pěkně, jen tomu něco prostě chybí. Stejně jako tady - skvělá Winona a úžasná atmosféra prvních dílů, kdy člověk fakt přemejšlí, co se to kurva děje (společně s celkem sympatickym, pro mě ale nijak zásadnim odkazem na konec americkejch osumdesátek), která v sobe ale nakonec nemá nic víc, než co člověk podle těch prvních dílů tak trochu odhaduje. A právě tohle něco navíc, něco zajímavýho, nějakej další nápad nebo prvek, to mi tam chybělo (POZOR, TROLEJ) - nakonec přišlo "jen" prozaický vysvětlení původu Eleven, nakonec to byla fakt "jen" paralelní dimenze, nakonec to nebylo o ničem jinym než o zlikvidování tý jedný obludky (s tim, že ten konec byl na mě obecně moc doslovnej, moc dlouhej, moc zbytečnej... - a to i včetně to slizkýho slimáka nebo čehosi, co jen prvoplánově a bezskrupulózně mělo otevřít vrátka pro další série). To všechno jsou ale jen důvody, proč to nepovažuju za jeden ze zásadních seriálů - jinak se na to totiž kouká fakt dobře a smysl vidět to rozhodně má.(21.3.2017)

Po letech jsem porušil, to že se nedívám na nové seriály a vybral jsem si tohle, ale nebyla to moc trefa do černého. Sice se mi to nakonec líbilo výpravově, to ze všeho asi nejvíce, ale příběhově mě to tolik neoslovilo. Na druhou stranu Winona Ryder je zde neskutečně skvělá, to jak tu svou postavu zahrála jsem fakt mohl a taky se mi líbil David Harbour a jeho sedlácký šerif se správňáckým uvažováním. Dětská pětice mě moc nebrala, paradoxně nejzajímavější byl ten, který hrál zmizelého a který měl tak nejméně prostoru. Jak je asi už zvykem, přéíběh je rozsekaný na několik souběženě probíhajících dějů, což zde je ta dětská část, pak pubertální část, dospělácká část a část pozadí korporátní. Nejvíce se mi líbila ta pubertální, bylo mi to možná nejbližší. To finále mě zklamalo tím, že to shodilo předchozí dění tou svou chatrnou existencí, protože ta byla čistě účelová jen na děj filmu, nemělo to přesah, nemělo to byť sebešílenější teorii o svém původu. Bylo to jen jako součást hry, na pár epizod tohoto seriálu. Záporák nebyl příliš výrazný a na druhou stranu je plusem, že mi zde asi žádná postava nelezla úplně na nervy.(24.5.2017)

Máme za sebou první sérii Stranger Things, do které jsem šel jako do neznáma. Z těch osmi dílů první řady, jsem mile překvapený. El si mě dostala téměř ihned. Ať chcete, nebo ne, tak tahle sympatická malá slečna, s psychickými schopnostmi si Vás podmaní. Seriál se odehrává ve druhé polovině 20.století a je skvělé, že i do této doby, se dají zařadit věci, jakou jsou nadpřirozeno, druhý svět a jiné vychytávky. Je to zároveň seriál o přátelství, mezi určitou skupinou. Bude mi potěšením, počkat si na season 2, která by mohla vyjít v letošním roce 2017. U první řady, je krásně vidět jak na Vás ze začátku vlétne, poté zvolní a postupně graduje. Určitě si pro fanouška fantasy,sci-fi žánru stojí za to, udělat si čas, na seriál bratrů Dufferových.(28.1.2017)

• - Večera u rodiny Wheelerovcov je pocta filmu Poltergeist (1982). (molcan2)

• - Ve scéně, kdy jedou Will (Noah Schnapp) a Dustin (Gaten Matarazzo) na kole domů, dají si závod o komiks. Vyhraje Will, ale nakonci dílu, když hledají Willa v lese, tak Dustin vykřikne, že mu dluží komiks, ale závod vyhrál Will. (Delock)

• - Když se šerif Jim Hopper (David Harbour) ptá kluků, co je „Mirkwood“ a oni se poté dohadují, jestli je zPána prstenů“ nebo „Hobita“, pravdu má Dustin (Gaten Matarazzo). Temný hvozd (Mirkwood) má totiž důležitější roli v příběhu „Hobita“ než v „Pánovi prstenů“, tam je sice zmiňován, ale příběh se v něm neodehrává a není jím ani nijak ovlivněn. „Hobit“ je navíc starší, tudíž Temný hvozd původně pochází z knihy „Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky“. (Krub)