Poctivých 90%. Od začátku mě to zaujalo - od prvního dílu. Mám tyto náměty rád - tajemno, konspirace, nezodpovězené otázky atd. Tady je toho hromada. Dalším plusem jsou perfektní postavy, včetně jejich protagonistů. V podstatě všechny kladné postavy mají něco do sebe, člověk si je oblíbí. Trošku jsem se z počátku obával dětských herců, protože jsem nevěděl do čeho jdu, a že tam vůbec budou. Ale jsou perfektní. Mladí kluci, s těmi je i zábava a člověk se zasměje, hlavní dívčí postava to hraje velmi dobře. I ostatní postavy do toho pěkně zapadají a jsou prostě fajn. Celkově se tam velmi povedlo skloubení fantasy, mystery, krimi, thriller, spolu s v vtipem a lehkostí. Je sice pravda, že v prvních třech dílech se mi tam zdálo dost omáčky kolem a řešení nepodstatných věcí, mohlo se to více zaobírat hlavním tématem. Ale to mi bylo vynahrazeno v posledních 3 dílech, které byly fakt pecky, a viděl jsem je v jednom tahu. Tohle se velmi povedlo. Přítelkyně měla zase jednou šťastnou ruku s výběrem. :-) Howgh!(21.4.2018)

Tohle je retro, jak má být!! Osmdesátá léta jsou zde zachycena dokonale, i hudební složka je absolutní! Fantastický seriál! Spousta odkazů na kultovní horory jako The Thing, Evil dead, Alien, Kingovy scifárny nebo sérii Star Wars, či Spielbergovy filmy. Obsazení party kamarádů spolu s dívkou Eleven je perfektní a přirozené. Neskutečná temná stylizace " Druhé strany " je fakt bomba! Nejlepší sci-fi hororový seriál za poslední dobu. Těším se na druhou sérii.(27.11.2016)

Seriálová první řada připomene kouzelnou atmosféru osmdesátkových filmů US provenience (my tady měli přeci jen trochu jiné osmdesátky) a namixuje do ní napětí přímo hororové, a to takovým stylem, že u každého dílu sedím v křesle jako přikovaný a skoro nedýchám. Asi půjdu přehodnotit svou seriálovou TOPku, tedy pokud to další série nějak zásadně "nepošlou ke dnu".(7.3.2018)

Netflix opět potvrzuje kvalitu svých seriálů naprostou topkou letošního roku. Výborné natočené drama, které využívá naplno svou tajuplnost a napětí. Herci jsou kapitola sama o sobě a přestože jsou první díly slabší, pak se to rozjíždí na tolik, že musím jít na plný počet. Druhé série, která má být, bych se bál, ale tohle je opravdu kvalita, přestože kombinuje možná až příliš věcí na jednou.(22.7.2016)

Stranger Things na mne především prvotně působila jako parodie na Hvězdný války a jiný fantasy a sci-fi filmy. Proto asi chápete, jak jsem byl kurevsky šokován, když šlo o dramatický a kulervoucí sci-fi horor. Předem je nutno říct, že hlavní postavy jsou super sympaťáci. Je asi důležitý, že se děj odehrává v osmdesátkách, protože kluci se celý den (doslova) baví hraní fantasy her a jsou to totální nerdi v tom nejlepších a nejsympatičtějším slova smyslu jak to jen jde. Protože přeci jen... kdo by chtěl koukat na čtyři hipstry jak kecají o tom jaký je nový model Jablíčka a melou pozérský kecy. To je tak trochu problém Bates Motel. Místo toho, aby Norman četl knihy, tak poslouchá na svým smartphonu Spotify. Ale to sem nepatří. Stranger Things kralují roku 2016. Hlavně tím jak originální a až neuvěřitelně pohodově koukatelný ten seriál je. Odrazují se v něm sociální problémy až po problémy, které ani nedávají smysl. Nevím jestli tohle bratři Dufferové nosili v hlavě celý život nebo jak, ale tohle nějaký způsobem bylo naprosto uchvacující. Celé to vypadalo a dělalo dojem originality, že ani nevím jestli dnes v 21. století by byl opravdu schopný něco takového udělat. Naprosto granciózní. Ovšem s druhou sérií bych si to fakt ještě rozmyslel. Tohle je dokonalý. Ať to tak klidně kurva zůstane.(14.8.2016)

• - Když se šerif Jim Hopper (David Harbour) ptá kluků, co je „Mirkwood“ a oni se poté dohadují, jestli je zPána prstenů“ nebo „Hobita“, pravdu má Dustin (Gaten Matarazzo). Temný hvozd (Mirkwood) má totiž důležitější roli v příběhu „Hobita“ než v „Pánovi prstenů“, tam je sice zmiňován, ale příběh se v něm neodehrává a není jím ani nijak ovlivněn. „Hobit“ je navíc starší, tudíž Temný hvozd původně pochází z knihy „Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky“. (Krub)

• - Večera u rodiny Wheelerovcov je pocta filmu Poltergeist (1982). (molcan2)

• - Ve scéně, kdy jedou Will (Noah Schnapp) a Dustin (Gaten Matarazzo) na kole domů, dají si závod o komiks. Vyhraje Will, ale nakonci dílu, když hledají Willa v lese, tak Dustin vykřikne, že mu dluží komiks, ale závod vyhrál Will. (Delock)