Perfektní seriál, který recykluje staré dobré filmy od Spielberga a knihy Stephena Kinga (E.T., To, Stůj při mě, Šedá zóna) a uvádí je v nové, oprášené, ucelené a svěží podobě, která má hororovou atmosféru a několik zajímavých zvratů. Svět Stranger Things je alternativní rok 1986, kde je otevřen jakýsi portál. Co je v tom portálu či kdo ho otevřel a proč, nepovím (byl by to spoiler paka :P ), ale pokud ve čtení tohoto komentáře jste dospěli až sem, radím vám.... dejte mu šanci. Alespoň třem epizodám. Mě to chytlo a ručím vám, že ten humbuk a nadšení si to zaslouží. Já se za kvalitami tohoto seriálu podepisuji. 90%(31.1.2017)

Máme za sebou první sérii Stranger Things, do které jsem šel jako do neznáma. Z těch osmi dílů první řady, jsem mile překvapený. El si mě dostala téměř ihned. Ať chcete, nebo ne, tak tahle sympatická malá slečna, s psychickými schopnostmi si Vás podmaní. Seriál se odehrává ve druhé polovině 20.století a je skvělé, že i do této doby, se dají zařadit věci, jakou jsou nadpřirozeno, druhý svět a jiné vychytávky. Je to zároveň seriál o přátelství, mezi určitou skupinou. Bude mi potěšením, počkat si na season 2, která by mohla vyjít v letošním roce 2017. U první řady, je krásně vidět jak na Vás ze začátku vlétne, poté zvolní a postupně graduje. Určitě si pro fanouška fantasy,sci-fi žánru stojí za to, udělat si čas, na seriál bratrů Dufferových.(28.1.2017)

Po letech jsem porušil, to že se nedívám na nové seriály a vybral jsem si tohle, ale nebyla to moc trefa do černého. Sice se mi to nakonec líbilo výpravově, to ze všeho asi nejvíce, ale příběhově mě to tolik neoslovilo. Na druhou stranu Winona Ryder je zde neskutečně skvělá, to jak tu svou postavu zahrála jsem fakt mohl a taky se mi líbil David Harbour a jeho sedlácký šerif se správňáckým uvažováním. Dětská pětice mě moc nebrala, paradoxně nejzajímavější byl ten, který hrál zmizelého a který měl tak nejméně prostoru. Jak je asi už zvykem, přéíběh je rozsekaný na několik souběženě probíhajících dějů, což zde je ta dětská část, pak pubertální část, dospělácká část a část pozadí korporátní. Nejvíce se mi líbila ta pubertální, bylo mi to možná nejbližší. To finále mě zklamalo tím, že to shodilo předchozí dění tou svou chatrnou existencí, protože ta byla čistě účelová jen na děj filmu, nemělo to přesah, nemělo to byť sebešílenější teorii o svém původu. Bylo to jen jako součást hry, na pár epizod tohoto seriálu. Záporák nebyl příliš výrazný a na druhou stranu je plusem, že mi zde asi žádná postava nelezla úplně na nervy.(24.5.2017)

Stranger Things na mne především prvotně působila jako parodie na Hvězdný války a jiný fantasy a sci-fi filmy. Proto asi chápete, jak jsem byl kurevsky šokován, když šlo o dramatický a kulervoucí sci-fi horor. Předem je nutno říct, že hlavní postavy jsou super sympaťáci. Je asi důležitý, že se děj odehrává v osmdesátkách, protože kluci se celý den (doslova) baví hraní fantasy her a jsou to totální nerdi v tom nejlepších a nejsympatičtějším slova smyslu jak to jen jde. Protože přeci jen... kdo by chtěl koukat na čtyři hipstry jak kecají o tom jaký je nový model Jablíčka a melou pozérský kecy. To je tak trochu problém Bates Motel. Místo toho, aby Norman četl knihy, tak poslouchá na svým smartphonu Spotify. Ale to sem nepatří. Stranger Things kralují roku 2016. Hlavně tím jak originální a až neuvěřitelně pohodově koukatelný ten seriál je. Odrazují se v něm sociální problémy až po problémy, které ani nedávají smysl. Nevím jestli tohle bratři Dufferové nosili v hlavě celý život nebo jak, ale tohle nějaký způsobem bylo naprosto uchvacující. Celé to vypadalo a dělalo dojem originality, že ani nevím jestli dnes v 21. století by byl opravdu schopný něco takového udělat. Naprosto granciózní. Ovšem s druhou sérií bych si to fakt ještě rozmyslel. Tohle je dokonalý. Ať to tak klidně kurva zůstane.(14.8.2016)

Poté, co jsem viděl plakát k seriálu, říkal jsem si, že tohle bude skvělé. Hodnocení mě v tom utvrdila. A první sezóna přesvědčila o tom, že tu máme něco výjimečného, i když to ve své podstatě není objevné. Skvělý retro styl, výborně vybraní herci, hlavně v dětských postavách, naprosto úchvatná hudba a hororové momenty, které vás dostanou. Nemohu se dočkat druhé sezóny, i když se trochu bojím, kam se to vyvine.(4.11.2017)

• - Ve scéně, kdy jedou Will (Noah Schnapp) a Dustin (Gaten Matarazzo) na kole domů, dají si závod o komiks. Vyhraje Will, ale nakonci dílu, když hledají Willa v lese, tak Dustin vykřikne, že mu dluží komiks, ale závod vyhrál Will. (Delock)

• - Když se šerif Jim Hopper (David Harbour) ptá kluků, co je „Mirkwood“ a oni se poté dohadují, jestli je zPána prstenů“ nebo „Hobita“, pravdu má Dustin (Gaten Matarazzo). Temný hvozd (Mirkwood) má totiž důležitější roli v příběhu „Hobita“ než v „Pánovi prstenů“, tam je sice zmiňován, ale příběh se v něm neodehrává a není jím ani nijak ovlivněn. „Hobit“ je navíc starší, tudíž Temný hvozd původně pochází z knihy „Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky“. (Krub)

• - Večera u rodiny Wheelerovcov je pocta filmu Poltergeist (1982). (molcan2)