Seriálová první řada připomene kouzelnou atmosféru osmdesátkových filmů US provenience (my tady měli přeci jen trochu jiné osmdesátky) a namixuje do ní napětí přímo hororové, a to takovým stylem, že u každého dílu sedím v křesle jako přikovaný a skoro nedýchám. Asi půjdu přehodnotit svou seriálovou TOPku, tedy pokud to další série nějak zásadně "nepošlou ke dnu".(7.3.2018)

Hmmm. Tenhle kříženec X-Files a Stand by me se dost povedl. V první řadě cast, kde sqwěle ladí dětská parta. Pak Winona, která se pro tyhle hysterický role snad narodila a příjemné překvapení David Harbour. K tomu 80ky včetně Dračáku a toulání venku, což je i část mýho mládí, ikdyž v 90kách :-). Snad jen až stoický klid rodičů jimž se dítka toulají venku v době kdy mizí jejich kamarádi by se dal vytknout. The Truth Is Out There.(6.12.2017)

Netflix se vytasil s další seriálovou peckou. Výborně vymyšlené a takřka dokonale zrealizované sci-fi hororové dobrodružství, které skutečně vypadá, jako kdyby ho v 80. letech natočili Spielberg s Carpenterem podle (velmi dobrého) scénáře Stephena Kinga. Tvůrci neskrývaně čerpají z hromady žánrových klasik, vzdávají jim hold a činí na ně sympatické narážky (přirovnávání zdejších postav ke kultovním filmovým charakterům, filmové plakáty visící na zdech hlavních hrdinů atd.). Napínavé, mysteriózní a strašidelné scény patří mezi nejlepší, které jsem za poslední roky viděl. Výraznější chyby se na první sérii hledají docela těžko, snad jen dosti (a hlavně nečekaně) mizerně přehrávající Winona Ryder (ostatní herci, včetně dětských, jsou naopak výteční) mě občas trochu vytrhávala z objetí jinak perfektně ukuchtěné retro atmosféry... Jsem zvědav, s čím přijde druhá řada. 90 %(1.8.2016)

Po první sezóně jsem velice spokojený. Vždy jsem měl rád dobré příběhy o dětských partách, přestože běžně mi dětští herci ve filmech a seriálech paradoxně příliš nesedí. Tvůrci to však vzali za správný konec, nechali se očividně inspirovat příběhy Stephena Kinga a filmem E.T. Mimozemšťan, přispěli skvělou atmosférou plnou jemné nervozity, vystupňovaným napětím i přesvědčivou akcí, tím se mi trefili do chuti a nemohl jsem hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami.(14.2.2018)

God bless the eighties... Takový seriálový mix mých dvou oblíbenců, Spielbergova E.T. a Kingova IT nebo The Body (Stand By Me) - všechna tato díla jsou jedinečná a svým způsobem nepřekonatelná, stejně geniální jsou tak samotní tvůrci. Stranger Things jdou kvalitou příkladem. Vše je zde skoro bez chyby. Přes parádní, napínavý, přitom inteligentní a místy někdy vtipný scénář a děj, který má skvělý spád. Herecké výkony všech nehodlám komentovat, především pak dětských představitelů v čele s megatalentovanou Millie Bobby Brown v roli Eleven. Lekačky, z kterých jsem fakt někdy skákal do stropu, jsou skvěle provedené. Hlavně neskutečnou atmosféru 80. let musím pochválit. Seriál je prostě zpracován s největší láskou a precizností. Dlouho se mi u žádného seriálu nestalo, abych ho sledoval s takovým zapálením a nadšením, nebo abych jej tak prožíval... ST jsou prostě pecka, nářez, uragán, granát, bomba a atomovka zároveň. --- Nemám dalších slov. Kdybych si seriál násilně nedávkoval jen dvakrát denně, zhltl bych jej na posezení. Po skončení série totálním mindfuckem, jsem chtěl ihned další sérii, ale tvůrci prostě řeknou: "Nenene, musíte si všichni počkat." Zatímco 1. série je takový úvod do celého světa ST, ta 2. si už jde vlastní cestou a je vlastně takovou předehrou něčeho většího. Jestli je tohle teprve první série, jsem zvědavý na ty další - to bude nářez jak prase... 120% záležitost... Láska na první pohled existuje. Nejlepší seriál roku 2016. Děkuji a tleskám Netflixu a bratrům Dufferovým.(15.12.2016)

• - Když se šerif Jim Hopper (David Harbour) ptá kluků, co je „Mirkwood“ a oni se poté dohadují, jestli je zPána prstenů“ nebo „Hobita“, pravdu má Dustin (Gaten Matarazzo). Temný hvozd (Mirkwood) má totiž důležitější roli v příběhu „Hobita“ než v „Pánovi prstenů“, tam je sice zmiňován, ale příběh se v něm neodehrává a není jím ani nijak ovlivněn. „Hobit“ je navíc starší, tudíž Temný hvozd původně pochází z knihy „Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky“. (Krub)

• - Večera u rodiny Wheelerovcov je pocta filmu Poltergeist (1982). (molcan2)

• - Ve scéně, kdy jedou Will (Noah Schnapp) a Dustin (Gaten Matarazzo) na kole domů, dají si závod o komiks. Vyhraje Will, ale nakonci dílu, když hledají Willa v lese, tak Dustin vykřikne, že mu dluží komiks, ale závod vyhrál Will. (Delock)