Chapter Two: The Weirdo on Maple Street (S01E02) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 55 min

Z tohoto seriálu mám skvelí pocit. Je to nakrútené z takou poctivosťou a láskou k vzorom z 80´s rokov, že som rád, že ma kamoši nakoniec presvedčili aby som sa do toho pustil. Wierdo alias Eleven predsatvuje svoje schopnosti chlapcom, no už vidieť, kde sa partia bude v budúcnosti rozdeľovať. Hoci teraz sa ešte držia spolu, keďže toto holohlavé dievča tvrdí, že vie kde sa skrýva ich kamarát.(26.9.2016)

Tempo oproti minulé epizodě trochu zvolnilo a přibylo několik nicneříkajících pasáží. I tak je to pořád nadprůměr a ty čtyři hvězdy jsou hodně blízko u pěti. Především herečka ztvárňující El zde ukázala něco ze svého obrovského hereckého talentu. Na to, že tý holce je 12, tak herecky válí. Zaujala mě postava Barb, takže mě mrzí, že už nedostane o moc víc prostoru. Jinak konec epizody nebyl takový cliffhanger jako minule a hororové atmosféry bylo také méně, pořád je ale ta napínavá atmosféra hustá a občas by mohla konkurovat lecjakému thrilleru. A mě ten seriál stále skvěle baví.(18.7.2016)

• Frajer42

Ani po zhlédnutí druhého dílu jsem žádnou genialitu seriálu nezaznamenal. Zato jsem zaznamenal spoustu paradoxů. Například ten nejvýraznější, že jsou všichni zúčastnění přesvědčeni o tom, že kouzelný chlapeček s číslem 11 je vlastně kouzelná holčička. Či druhý nejvýznamnější paradox, že malý černoušek zde hraje malého inteligentního černouška. Jinak se to celé táhne v rytmu prvního dílu. Není to tedy ani lepší a ani horší. Snad jen Winona mě více odpuzuje.(18.8.2016)

Zatím mě ST neskutečně baví. Vše je pěkně rozehrané a záhadné jako z Kingovek, no a Kingovky, to jsou srdeční záležitost. Pořád jsou ST strašně kvalitní jako prase, stejně tak i pilot a další epizody. Nejlíp hraje M.B.Brown v roli Eleven, ale musím říct, že nejsem moc spokojen s výkonem Winony Ryder, trochu přehrává, neměla by to tak prožívat ;)(15.12.2016)

Je moc fajn, že informace (nové) se dávkují s pravidelnou přesností. Chvilku se žvaní (abychom se jako seznámili s postavami) a pak přijde nějaká ta "wow" pecka (jak moc "wow" a jak moc spíš "wtf" nechám na každém zvlášť). Opravdu přesně akorát abych se nezačal nudit. Je to ale celkem tenká hranice... Kdo mě začíná doslova rozčilovat je Winona Ryder. Hraje neskutečně otravně (ne že by někdy hrála skutečně neotravně, ale tohle se snáší zle). Mimochodem, ET z toho na mě dýchnul tentoktát mnohem více než "kluci na kole" minule...(12.12.2016)