Tak,můžeme bilancovat. Začnu tím,čím vším,tato 2.s.není-není slabší,není horší a není ztrátou času. 2.s.je JINÁ. Velikou otázkou,kterou si ovšem musí zodpovědně zodpovědět každý z vás je,chtěl to někdo? Stál o to někdo? Já tedy (se přiznám ne),ale díky opět bezchybným hereckým výkonům a i navzdory, mnohem silnějšímu příklonu k postavám,než k hororově/thrilerové lince,kterážto jest v 1.s.,jsem v podstatě spokojen. Vyřešilo se zde několik nedořešených linek z 1 a to je moc dobře. Na druhou str.,má velmi oblíbená (ale trávit dovolenou bych tam tedy nechtěl,říkám díky),jak ji já nazývám,Dark Mirror dimenze,zde ztratila hodně ze své děsivosti. S čímž jsem ale už dopředu počítal,protože bylo po skončení 1.s. jasné,že se autoři v pokr.více rozjedou a přestanou uplatňovat zásadu,kterou vždy razil velký mistr Hitchcock-´čím méně toho ukážete,tím víc vyděsíte a napnete´. Jsem si ale jist,že pokud tvůrci ve 3.s. spojí propracovanost postav a jejich vzájemné vztahy ze 2.s. s klaustrofobicko/mrazivou atmosférou hustou tak,že by se dala krájet,z 1.s.,bude 3.s. (jestliže bude poslední),absolutní top, the best, etc.:-) Dodatek : a ještě tolik-ve scénách z Chicága to vypadá,jako by divák omylem přepnul na Heroes či nějaký X-men seriál. Ne,že by mi to vadilo,ale přišlo mi to trochu srandovní. A na závěr mohu prohlásit,že po husté 1.s.,jsem neviděl pohodovější mix Everwoodu s Báječnými Léty:-) Ale Sama Křepelku zabíjet nemuseli,parchanti. Též potěšil (tentokrát v kladné roli),hajzl Carter J.Burke z Aliens. A Winona je zase sama. Pokud ji autoři hodlají ve 3.s.opět dát partnera,tak doufám,že se k němu zachovají o moc lépe,než v této.(13.12.2017)

Stranger Things 2. Nastavený čas v městečku Hawkins, maximálně pro nekritické příznivce. Přibližně sedm epizod zdlouhavé hledání zápletky, přičemž se recyklují témata, příběhy a prostředí první sezóny. Na jednu a půl epizody se nějaký děj objeví, ale většinou jde jen o útěk před monstry/zničení většího monstra, přičemž si tvůrci dopomáhají naprosto předvídatelnými klišé, které už se bohužel nedají omluvit zdánlivou sebeuvědomnělostí, znalostmi žánrů a jejich převracením. Půl epizody dojemný epilog, který jako jediný dokáže vtáhnout do děje. Strážci Galaxie Vol. 2 letošního televizního roku, kde vyčnívá jen atypická sedmá epizoda, v níž se na chvíli objeví záchvěv originality. Jinak jde o příliš bezpečný a předvídatelný fanservice.(28.10.2017)

Druhá série se rozrůstá o další postavy, které příběh rozvíjejí do dalších částí. Osmdesátková atmosféra nezmizela, právě naopak a trochu i přitvrdila, zejména v hororovějších částech, kde přicházejí na scénu demogorgoni. Já jsem se bavil a nenudil ani chvíli. Herecké obsazení mě opět nezklamalo a ta parta kluků včetně EL nebo Madmax hraje absolutně přirozeně. Hodně mě bavil i ředitel výzkumného ústavu Paul Reiser (parchant Bourke z Vetřelců). Kdo ještě neviděl, můžu jen doporučit a já se už velice těším na třetí sérii, kde se zřejmě dozvíme víc i o sestře a matce El, která se vlastně jmenuje Jane. Parádní seriál, který mě za poslední dobu spolu s Mr. Mercedes naprosto odrovnal.(26.11.2017)

// Plynulé navázání na události z první série, doplněné o otevřenější svět, hlubší mytologii a v přirozeně sequelovém stylu taky více postav a více monster. Je to trochu na úkor rozvíjení postav, ale furt to solidně utíká to a byť už to nemá takovej emocionální zásah jako první řada, pořád jsem si to moc užil. Hlavně pak ten hudební závěr. 7/10(28.10.2017)

Druhá série není horší, není lepší.. Je jiná a svým způsobem skvělá a zároveň k naštvání. Objevují se staré známé postavy, pár nám jich tu přibylo, jako třeba Max, která je si mě ihned získala a nebo statečný Samvěd Křepelka (ne, tenhle herec se té nálepky prostě niky nezbaví a tečka! :D). Akorát se nám tu trošku opakuje bláznící Winona Ryder, která nyní, namísto se světélky, si zahrává s obrázky, ale stále jí to věříme. Sice si spousta lidí myslí, že hlavním tahounem tohoto seriálu jsou dětští herci, ale osobně to přisuzuji zejména jí. Mou největší slabinou ale zůstává Dustin, jehož linka s Dartem mě neskutečně nadchla a ve finále i lehce dojala. V celé sérii se vyskytuje několik pamětihodných scén, ale pochybuju že jakožto celek se zaryje tak hluboko, jako ta první. Nyní následuje pár spoilerů.. Kdo mi ale celou dobu neskutečně rozčiluje je Eleven. Hází na každého svoje nasupěný pohledy, chová se jako spratek a vyrazí si na trip, kde jí čirou náhodou vlastně dojde, kde je její opravdový domov. Přijde si na poslední chvíli jako největší badass a zase zachrání svět. To je vlastně celý a jediný její úděl a celá linie s hledáním matky a ségry by se mohla klidně postrádat.(1.11.2017)

• - Z kazety hraje „Should I Stay Or Should I Go“ od The Clash. (Duoscop)

• - Když Nancy (Natalia Dyer) a Jonathan (Charlie Heaton) vstoupí do Willova pokoje, je na zdi vidět plakát k filmu Čelisti (1975) od Stevena Spielberga. Filmy tohoto režiséra měly na Stranger Things velký vliv. (Krub)

• - V 9. minutě v autě hraje „Whistle On The River“ od The Mercy Brothers. Z gramofonu pak hraje „You Don't Mess Around With Jim“ od Jima Croce. (Duoscop)