Rok 2017 nám vracia seriál "Stranger Things" a všetci s napätím očakávali, čo sa bude diať v tomto malom pokojnom mestečku ďalej o rok neskôr. A podľa mňa druhá séria úspešne nadväzuje na to, čo nám priniesla prvá. V prvom rade je ale potreba povedať, že kým prvá séria sa sústredila na príbeh, kde sa kamaráti snažili nájsť strateného Willa a stretli sa s dievčaťom Eleven a mali sme jeden veľký príbeh, ktorý prežívali všetky postavy dokopy, druhá séria je úplne iná. Popravde je tu tých príbehov viacero a všetky sa nakoniec prepoja. A myslím si, že všetko to funguje skvele. V prvom rade sú to postavy, ktoré máme radi a vracajú sa na naše obrazovky. A je to rovnako skvelé. Will tu má väčšiu rolu a jeho spojenie s "Upside Down" je vynikajúco stvárnené, plus bez toho aby som išiel do spoilerov poviem, že to bude mať ešte veľkú dohru. Máme tu novú postavu Maxine, ktorá je vynikajúca a dozvieme sa toho viac aj o El. Inak, tá sa v tejto sérii až tak veľmi neobjaví, ale keď tu je, tak je rovnako skvelá ako naposledy. Nechcem toho prezrádzať veľa, ale poviem, že každá postava tu dostane priestor, všetko nakoniec do seba zapadne a atmosfericky je to presne to isté, čo sme mali naposledy. Napriek tomu, že druhá séria je úplne iná než prvá, je rovnako vynikajúca a všetkým odporúčam. Či už ľuďom, čo majú radi horory, alebo ľuďom, ktorí chcú iba dobrý seriál. Tak či tak, nebudete ľutovať. Hodnotenie: A+(1.11.2017)

Oproti predchádzajúcej sérií výrazné zlepšenie. Postavy, určité pravidlá s ktorými sa postavy musia vysporiadať a ktoré sa týkajú mimosveta a rovnako aj vzťahy, ktoré sa medzi nimi budujú. Má to silnejšiu atmosféru, oproti prvej sérií to využíva všetky možné prvky od lakačiek alebo ukázaním inej stránky temného mimosveta. Je to funkčné, zábavné, má to parádnu atmosféru a skvelý soundtrack a hlavne to nezanecháva takú pachuť niečoho nedotiahnutého ako prvá séria. Už mi tu nevadilo takmer nič a zhltol som to aj s navijákom. Konečne Dufferovci dupli na plyn a ukázali skvelú kombináciu Spielbergovej fascinácie mladým hrdinom a Kingovou fascináciou monštrami, ktoré obývajú nudné a nezaujímavé mestečko. Za mňa plný počet a naozaj ma to potešilo. 2. séria - 100%(30.10.2017)

Druhá série se rozrůstá o další postavy, které příběh rozvíjejí do dalších částí. Osmdesátková atmosféra nezmizela, právě naopak a trochu i přitvrdila, zejména v hororovějších částech, kde přicházejí na scénu demogorgoni. Já jsem se bavil a nenudil ani chvíli. Herecké obsazení mě opět nezklamalo a ta parta kluků včetně EL nebo Madmax hraje absolutně přirozeně. Hodně mě bavil i ředitel výzkumného ústavu Paul Reiser (parchant Bourke z Vetřelců). Kdo ještě neviděl, můžu jen doporučit a já se už velice těším na třetí sérii, kde se zřejmě dozvíme víc i o sestře a matce El, která se vlastně jmenuje Jane. Parádní seriál, který mě za poslední dobu spolu s Mr. Mercedes naprosto odrovnal.(26.11.2017)

Dvojka je čistá šupa (až na tie kvetinové CGI hlavy) a osobne sa mi páčila viac, ako prvá séria. Namakaný epický záver poslednej epizody a ja len plačem, že mojich trinásť rokov je už dávno rozpadajúcim sa pergamentom. Dusty s nasprejovanou fryzúrov od Farrah Fawcett sprejom bola už len totálna čerešnička na dorte!(24.12.2017)

Sice moc seriálů z dílny Netflixu nemám nakoukaných, ale série „Stranger Things“ jsou nejlepší, co jsem zatím viděla, a to nejen na tomto kanálu.. Druhá série se statečně drží za sérií číslo jedna.. Vedlejší postavy z jedničky dostávají více prostoru, přibývají postavy nové.. Miniseriál je osmdesátkovější než pravé osmdesátky.. Muzika, retro atmosféra, kostýmy, auta a dokonce i styl vyprávění v dnešních dospělcích znovu otvírají (chtíc/nechtíc) téměř zapomenuté dětství.. Všechny srdcové filmy, známé vůně a nostalgické melodie, tím vším je seroš prošpikovaný.. Dvojka není lepší než jednička, ale ani horší a navíc má o díl víc, tudíž je to prostě božejší :-D Začátek série je trošku pomalejší, ale na mě působil jako oťukávání s nejlepším kámošem v první školní den, se kterým jsem se jedno celé dlouhé léto neviděla, takže rozhodně nenudí.. Potom se děj plynule rozjíždí, aby se trošku ustálil, zamotal, odbočil.. Tvůrci si jen připravují půdu před závěrečnou jízdou.. S mou gaučovou polovičkou jsme hlídali titulky, abychom mohli doslova HLTAT další epizody.. Dvojka se noří více do temnoty, prohlubuje hororovou stránku, rozvíjí svůj svět, snaží se být humornější.. Trošku mě zklamalo, že kostra příběhu se de facto opakuje, jen je obalena do nového pláště.. Pomalu vyhlížím trojku, jen by to chtělo znovu to samé neopakovat, ale zkusit odbočit z ověřeného.. Herecky stejně peckové jako jednička.. Naprosto si mě získala postava Dustina, kterej je prostě výrazově nejlepší.. „Stranger Things“ je prostě příběh, ve kterém chemie maximálně funguje.. Doporučuji všem filmovým fandům, kteří hltali porevoluční pop-kulturu na plátně a milují jí dodnes.. Co k tomu víc říct? Miluju to každou buňkou mého těla :-* PS: Nemá cenu začínat druhou řadou, ale rozhodně má cenu si obě série pustit během jednoho víkendu :-D(30.11.2017)