Chapter Two: Trick or Treat, Freak (S02E02) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 56 min

Ja neviem. Je to fajn a je to dobré, ale už to proste nie je tá "udalosť", akou bola prvá séria. Chápem, moment prekvapenia sa vytratil, to je u pokračovaní bežné. Ale proste aj tak, už to akosi nie je ono, chýba tam "to", čo som si obľúbil v prvej sezóne. V tejto časti sa venujeme predovšetkým vysvetleniu, čo sa stalo s Jedenástkou medzi prvou a druhou sezónou, ale pravdupovediac je to zhruba presne to, čo ste si mysleli, čiže by sme sa bez toho v pohode zaobišli. Ale Sean Astin fajn, asi to bude najväčšie plus druhej sezóny. A hoci mám veľmi rád, ak vo filmoch a seriáloch znejú pesničky, tu už mi to pripadá trocha ako keby sa tvorcovia nechceli zdržiavať pracne budovanou retro atmosférou a tak tam radšej namiesto toho fláknu nejakú starú hitovku a myslia si, že je o atmošku postarané. Ale nie je to úplne tak.(15.2.2018)

"Who you gonna call? Those bastards!" --- I'll be back. She is back! Eleven si tuhle epizodu vlastně právem ukradla pro sebe samou, Millie Boby Brown znovu hraje bezchybně. Ona je prostě jeden z důvodů, proč jsou ST tak boží záležisotí - a alespoň jednu vlastnost s ní mám společnou: kudrnatý vlasy... Winona Ryder díkybohu hraje o mnohem líp, David Harbour v roli Jima svými vály znovu nezklamal. Ovšem, musím podotknout, že bych chtěl někdy zažít kalbu ve štýlu 80. let, kde při chlastání hektolitrů alkoholu nemusíte poslouchat dnešní srágory, ale např. jak bylo zde, legendární Kissáky. Chudák nalitá Nance. Jsem zvědav co to shadow-monster má za lubem. I druhá epizoda je naprosté žrádlo.(29.10.2017)

Aadaptácia na spomínanú menšiu zmenu štýlu prebehla v tomto akomsi halloweenskom špeciáli úspešne. Som rád, že El bude na scéne aj v tejto sérii, bez nej by to vážne nebolo ono. No a čo sa mi zdá na tejto časti najhodnotnejšie, je pocit, že sledujem niečo nakrútené v osemdesiatkách a nie niečo, čo je ich adoráciou, ako to bolo doteraz. Na čom mimochodom nebolo tiež samozrejme nič zlé.(20.11.2017)

Najmä vďaka piesni z filmu Krotitelia duchov za plný počet. Nancy sa nevie vyrovnať zo stratou Barbary, nové dievča Max rozdelí partiu chlapcov na dva tábory, Willa čoraz viac ovplyvňuje Upside down, v ktorom pátrajú aj vedci a záhada pokazených tekvíc tiež výborne dopĺňa začiatok druhej série. Škoda klišé zo zabudnutým sľubom šerifa Hoopera pre El, ale pomohlo to objasniť Mikeovo správanie v prvej časti.(13.1.2019)

• Marceloo

Chlapci sa konečne dočkali Halloweenu a môžu konečne celému svetu ukázať svoje kostýmy, na ktorých celý rok pracovali. Medzitým sa šerif Hopper snaží zistiť, čo stojí za zvláštnou chorobou, ktorá napadla miestne polia s tekvicami a Nancy sa podarí prehovoriť Jonathana, aby prišiel na párty. - Konečne je objasnená velká časť nezodpovedaných otázok z konca prvej série. Prišlo aj na velmi vydarené interakcie s novými postavami a celkovo sa tvorcom podarilo vytvoriť velmi vydarenú a autentickú atmosféru Halloweenu. Taktiež je vidieť, že tvorcovia urobili všetko, čo slúbili. Je tu zatial najdesivejšia scéna z celého seriálu a Dustin neustále používa jeho oblúbené slovo Shit, presne tak, ako Dufferovci slubovali pred začiatkom druhej série. + herec z Better Watch Out + herec z Cabin Fever: Patient Zero a Range 15 + herec z It + herec z Life After Beth a The Darkness + herec z The Ring a Cold Moon(27.10.2017)