Slábnoucí Will se svěří Joyce – se zneklidňujícím výsledkem. Hopper se snaží odhalit pravdu a Jedenáctka si připíše nečekaný objev. (Netflix)

tron

Aby sme si rozumeli, dávam "len" 60% - ale vidno, že bratia Dufferovci a Shawn Levy (áno, režisér nenávidených Nocí v múzeu a remaku Ružového pantera) majú postavy, univerzum, príbeh, dialógy a postavy v malíčku. Akonáhle sa šerif a Jedenástka hádajú, je to super, má to cveng, má to iskru, má to šťavu. Bohužiaľ, sú tam aj dosť veľké klišé, problémy s logikou (tak neviem, ale kebyže ja sedím v aute a uprostred ľudí ma obkľúči pár týpkov, začnem trúbiť, potom hystericky vybehnem von a začnem vrieskať, že ma chcú zavraždiť) a nuda (akože sorry, ale tá linka s "laboratóriom" ma strašne nudila už v prvej, nieto ešte v druhej sérii. Chápem, že "musela" byť v prvej, ale v druhej by som sa bez nej pokojne zaobišiel.). Chcelo by to poriadnu akčnú scénu, ktorá by zároveň bola megatímovkou v zložení chalanov, šerifa, Jedenástky atď. ()

Anderton

Línia s Dartom ma príliš nebaví, cítiť v nej tú stranu béčkovosti, ktorý sa mi na tomto seriáli nepáči. Naopak línia s polom, tajomnými kresbami a monštrom má tú správnu tajomnú atmosféru. Will the wise sa našťastie venuje najmä tomu druhému a možno je to aj postavami, ktoré sa okolo tej ktorej dejovej línie točia. Šerif, El či skôr Jane Will a mamka sú proste zaujímavejší, ako "bezzubák" s novým chrupom. ()

Necrotongue

Tak jo, s Dartem a Dustinem už není zábava, spojení těch dvou už mě začíná trochu nudit, o to víc mě teď baví Will. Kdysi jsem si dělal výkop na přípojku na vodu, pomáhal mi brácha a dělalo to asi deset metrů při osmdesáti číslech hloubky, takže sorry, šerife, ale ten výkop vám fakt nevěřím. To byste na konci vypadal trochu jinak. Atmosféra byla výborná, ale fungovala hlavně ve Willově dějové linii. ()

Trevor

Joyce nájde Willa na ihrisku a chvíľu jej trvá, kým ho privedie "k sebe", Potom, ako ho odvezie domov zisťuje, že Willovi sa znížila telesná teplota, vadí mu teplo a preto sa so žiadosťou o pomoc obracia na šerifa Hoopera, ktorý sa pohádal s El, nakoľko porušila pravidlá a vystavila sa nebezpečenstvu. Šerif spolu s joyce zistia, že Willove zdanlivo nesúvisiace čmáranice predstavujú zložitejší obrazec v ktorom šerif vytuší koreňový systém sveta Upside down. Jonathan a Nancy sú zadržaný pri pokuse kontaktovať pani Hollandovú a odvlečú ich do laboratória, kde im vedci vysvetlia, že majú Upside down pod kontrolovou, ale nechcú aby sa k nej nedostali, ako inak, Rusi. Mike s priateľmi vyčlenia s týmu Max a Mike tuší, že Willovu môžu pomôcť tým, ak nájdu Darta. Dustin, ktorý ho u seba skrýva zistí, že Dart sa vyvíja nad očakávanie rýchlo a pochutí si na Dustinovom kocúrovi. El, ktorá po sebe upratuje neporiadok, ktorý pri hádke s Hooperom spôsobila sa dozvedá o svojej matke s archívu, ktorý ma šerif v sklepe. Ani druhá séria sa nevyhla slabším momentom a stále je cítiť, že seriál je primárne určený detskému a násťročnému publiku, avšak druhá séria osloví viac aj náročnejšieho diváka. ()

Wiikii

Už je to tady, rozjezd trval tři díly, ale teď už jsme na dálnici ve vysoké rychlosti, už zbývá jen nějaký střet a Stranger things bude v plné ráži. Jen mě irituje to, že kluci byli v první sérce velmi chytří, chápavý a drželi po spolu, ale teď jako by šla někdy logika stranou jako když Dunken si nedokáže dát 1 a 1 dohromady ohledně Darta ... Ale jinak už se těším, když hlavní náplň epizody bude spojená s The Upside Down... + Dodatek: Pořád nevím, kdo jsou to ti dva "sourozenci", sice mám pár teorií, ale zajímalo by mě jak je to doopravdy. ()

David.Darco

Rôzne náznaky sa začínajú spájať a my tak čoraz častejšie vidíme nám už dobre známe skupinky obľúbených postáv. Stále mám však pocit, že na to že sme v polovici epizódy je to akési pomalé. Opäť nám však uniesli postavu, čo by mohlo dej konečne trocha rozhýbať. Upside Down sa nám opäť začína výraznejšie prelínať s reálnym svetom. Dynamika v tíme mladých kvôli novému potenciálnemu členovi spestruje ich linku, čo je fajn. Ono táto epozóda je zrejme takou predprípravou na tú ďalšiu, ktorá má potenciál páliť ostrými. Mad max + jej brat, Nancy + Jonathan, Joyce + Mike + Will, Eleven, Hopper, Dustin + Dart. Už teraz sa teším čoho budem svedkom. ()

bubun

Pro mě první vyloženě slabý díl seriálu. Už předchozí mi přišel méně zajímavý a zábavný, ale tenhle mě nudil i štval zároveň. Celkově zatím zaznamenávám kvalitativní propad oproti první sérii. První sérii jsme slupli jako malinu za jedno odpoledne/večer a nebylo téměř možné se odtrhnout, tady mám pocit, jako by tvůrci už trochu vařili z vody. Atmosféru to pořád celkem má, ale bohužel se objevilo několik děr v logice a chování postav se začíná ohýbat dle potřeb tvůrců. ()

Sany33

Príbeh: Dustinove domáce zvieratko rastie. Eleven odhaľuje pravdu o svojej minulosti. Hooper konečne pochopil tajomstvo zhnitej zeleniny. Joyce sa snaží pomôcť posadnutému synovi. Prevedenie: Najviac sa mi opäť páči tajomné laboratórium. Samozrejme že myšlienka odhalenia s ktorou prišla Nancy je maximálne detská a naivná ale aj tak sa mi tá dejová linka páči. Pocity: začíname naberať na obrátkach a ak si tvorcovia zachovali zvyky z prvej série, potom tak skoro nezabrzdíme. 75% ()