Chapter Four: Will the Wise (S02E04) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 46 min

Aby sme si rozumeli, dávam "len" 60% - ale vidno, že bratia Dufferovci a Shawn Levy (áno, režisér nenávidených Nocí v múzeu a remaku Ružového pantera) majú postavy, univerzum, príbeh, dialógy a postavy v malíčku. Akonáhle sa šerif a Jedenástka hádajú, je to super, má to cveng, má to iskru, má to šťavu. Bohužiaľ, sú tam aj dosť veľké klišé, problémy s logikou (tak neviem, ale kebyže ja sedím v aute a uprostred ľudí ma obkľúči pár týpkov, začnem trúbiť, potom hystericky vybehnem von a začnem vrieskať, že ma chcú zavraždiť) a nuda (akože sorry, ale tá linka s "laboratóriom" ma strašne nudila už v prvej, nieto ešte v druhej sérii. Chápem, že "musela" byť v prvej, ale v druhej by som sa bez nej pokojne zaobišiel.). Chcelo by to poriadnu akčnú scénu, ktorá by zároveň bola megatímovkou v zložení chalanov, šerifa, Jedenástky atď.(19.2.2018)

Tak jo, s Dartem a Dustinem už není zábava, spojení těch dvou už mě začíná trochu nudit, o to víc mě teď baví Will. Kdysi jsem si dělal výkop na přípojku na vodu, pomáhal mi brácha a dělalo to asi deset metrů při osmdesáti číslech hloubky, takže sorry, šerife, ale ten výkop vám fakt nevěřím. To byste na konci vypadal trochu jinak. Atmosféra byla výborná, ale fungovala hlavně ve Willově dějové linii.(8.2.2018)

Spoiler. Příběh nepřináší po předchozích dílech nic moc nového. Představené postavy pokračují v realizování svých plánů, avšak k žádným velkým zvratům nedochází. - Kdo by to byl řekl, že Pollywog je mládě demogorgona? Kdo by to byl řekl, že se Mike a jeho parta rozhádají s Max? Kdo by to byl řekl, že se Johnatan a Nancy nebudou, po tom všem čím si prošli, chovat jako naivní děti a místo toho přijdou s vlastním plánem? Atd. Bez debat skvělé, avšak mohlo být (a bylo) lépe. 8/10(3.11.2017)

Línia s Dartom ma príliš nebaví, cítiť v nej tú stranu béčkovosti, ktorý sa mi na tomto seriáli nepáči. Naopak línia s polom, tajomnými kresbami a monštrom má tú správnu tajomnú atmosféru. Will the wise sa našťastie venuje najmä tomu druhému a možno je to aj postavami, ktoré sa okolo tej ktorej dejovej línie točia. Šerif, El či skôr Jane Will a mamka sú proste zaujímavejší, ako "bezzubák" s novým chrupom.(20.11.2017)

Že by reference na zaporáka It, klauna PennyWise? To je jedno, ale pořád pomalu a jistě přituhuje, a já takové typy dramatu, kde je taková parádní gradace a vzestupná tendence kvality, zbožňuji... Já si říkal, jestli ten "pollywog" není nějaké rané stadium demogorgona - Dustin si pořídil pěkně špatného mazlíka. Doufám, že z El nebude nějaký druhý Darth Vader nebo Magneto, a doufám, že později potká svoji matku. Mimochodem: Díky Winono! Už hraješ lépe! Normálně... Doufám, že se Will nějak zotaví, ale asi vše bude ještě horší a horší. Už se těším na pěkný monstrózní plán Jonathana a Nance. Přeju si, aby se Jimovi nic nestalo. A doufám, že Maxin "brácha" není buzík, aby ve sprchách pak nesklátil Stevena... jo, zatím je to parádně rozehrané. Jedním slovem: Excelent! ... tohle že nepochází z Kingova pera? Mě potěš prdel...(30.10.2017)