Chapter Five: Dig Dug (S02E05) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 58 min

Komentáře uživatelů k epizodě (14)

Už je jasné, že nám začínajú byť sympatické aj postavy, ktoré nám doposiaľ k srdcu nijak zvlášť neprirástli a osobne mám na mysli najmä Stevea a konečne, opakujem konečne tu má svoj veľký part Sean Astin. Aký to bude mať celé zmysel radšej vopred nebudem odhadovať, hlavne že prelínanie svetov na viacerých úrovniach začína skutočne baviť. Len ten Dart, toho by som hneď odstrelil...(21.11.2017)

Trend vzostupnosti od časti 4 zatiaľ trvá. Aj keď sa v tomto štádiu zatiaľ séria vyhýba pomrkávaniu na diváka a na rôzne popkultúrne odkazy, ktoré mám tak rád, začala sa venovať budovaniu skvelého napätie a zvratom.(3.11.2017)

Malá zajímavost - ve hře Dig Dug má hráč za úkol kopat tunely a zabíjet v nich monstra. Což je to samé, co čeká i hlavní protagonisty v seriálu. Vynikající důraz na detail.(4.11.2017)

• raimi

Tak dneškem se to zlomilo. To, co mě štvalo v menších dávkách v předchozích dílech, a bratři Dufferové to ještě kočírovali v přijatelných mezích, začíná být otravnou manýrou. Tvůrci zbytečně tlačí na pilu kde to není potřeba, a těch hysterických Winoniných výlevů, otřesně přehrávajících superdrsňáckých sourozenců, a přehnaně dramatických scén už je prostě moc. Každá druhá situace je podávaná s takovou nátlakovou dramatičností, jakoby hrdinům odtikávaly poslední vteřiny života. A tak všichni třeští oči, hystericky čmárají po papírech, jezdí v autech jak v Rychle a zběsile, a překotně vysvětlují své neuvěřitelné teorie. A já jim to ani trochu nevěřím. Někam se vytratil nadhled a seriál se bere tak strašně vážně, až to bolí. Přitom vyplouvá na povrch faleš těchhle fejkových osmdesátek, vykleštěná politickou korektností současných tvůrců. Všichni jsou tak chápaví a milí, a přitom si neustále lžou do očí, jen aby nedejbože někomu slovem neublížili, pokrytectví non plus ultra. Z postavy Dustina se stává seriálový šašek, a to jak se chová k matce není ani roztomilý, ani vtipný, je to jen sprostá manipulace. Je to obrovská škoda, protože první epizoda byla naprosto vynikající, druhá a třetí super, a myslím si, že kdykoliv se objeví stínové monstrum, čekají nás pamětihodné scény...(29.10.2017)

Průběh epizody mě docela ukolébal, ale ten závěr se jim znovu povedl na výbornou. Celkem 80%(27.10.2017)

• zsn

Schnapp, Wolfhard, Matarazzo - ta děcka jsou úžasná!(7.12.2017)

We have code red! :)(22.11.2017)

Další neskutečná epizoda s dalším totálním mindfuckem... Jedna perfektní scéna za druhou. Prostě luxus... btw. Bob (Sean Astin aka Samvěd Křepelka) začíná být více sympatický, stejně tak zrzka Maxa, a podle názvu jsem si myslel že zde bude nějaký epický zápas v Dig Dugu... PS: Pro milovníky osmdesátek, Stranger Things a arkádovek (a her) obecně, doporučuji knihu Ready Player One.(30.10.2017)

Super, petka byla zatim nejlepsi dil druhe serie. Postavy se rozutekly a dej se rozdrobil na asi sest linek, ale kazda fungovala a byla paradne vygradovana do uzasneho napeti. Tak to ma byt.(8.11.2017)

Prvni dil druhe serie, u ktereho jsem premyslel "jen" nad 4 hvezdickami. Nejspis to bylo hlavne kvuli stopazi, preci jen je to zatim nejdelsi dil. Ackoliv bylo zapotrebi, aby se rada veci jaksi slovne vyresila, strasne se to tahlo a byl jsem lehce znuden. Konec dilu si me ale opet ziskal a zazil jsem ono mrazeni v zadech, ktere mi Stranger Things uz nejakou dobu poskytuje.(29.10.2017)

Nyní se Stranger Things konečně pořádně rozjely. Zatímco doposud kráčel seriál ve znamení přešlapování na místě, (Byť extrémně zábavného.) v Dig Dug se dějové linie konečně začínají proplétat a co doposud bylo zmiňováno jen v náznacích je konečně řečeno (a ukázáno) naplno. 9/10(4.11.2017)

Za mě zatím nejlepší díl druhé série. Nevím sedlo mi to snad úplně nejvíc .. humor/akce/napětí .. počkejte .. popřemýšlím ..(2.11.2017)

Fuj, konec hodně creepy :)(1.11.2017)

Začátek trochu pomalejší, ale ten konec byl dokonalý!(10.12.2017)