Chapter Six: The Spy (S02E06) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 51 min

V šesté epizodě mě tvůrci přestali otravovat různými nesmysly a pořádně rozpumpovali děj, znovu dokázali vytvořit temnou a hustou atmosféru, přidali na akci a pořádně vystupňovali napětí, díky čemuž seriál dostal takovou podobu, jakou bych si přál. Zklamalo mě jen vysvětlení Maxiny minulosti, takovou trivialitu bych nečekal, doufal jsem v něco temnějšího.(8.2.2018)

"...We're just waiting for the Hammer to Fall, yeah!" --- Moje srdíčko dostalo pořádně zabrat, ale nakonec i zaplesalo... to je tedy, jak by se lidově řeklo, pěkně hluboko v řiti... opět: to nejlepší od Spielberga a Kinga v 51 minutách. PS: Já říkal, že Nancy a John to spolu budou táhnout, a ta pálka byl původně Jonathanův, ne Stevův nápad, takže...(30.10.2017)

Will leží v nemocničnom krídle spoločnosti v Hawkins a lekári sa snažia prísť nato, ako a prečo je spojený s organizmom z Upside down. Jonathan a Nancy usilujú o zverejnenie ich odhalení o laboratóriu v mestečku. Steve, Dustin, Lucas a Max nachystajú pascu na Darda, avšak zistia že svoje schopnosti precenili. Will, ovládaný organizmom z Upside down vláka vojakov a vedcov do pasce a zdá sa že už nič nestojí svetu Upside down v ceste aby ovládol skutočný Hawkins. Trošku romantických scénok na odľahčenie stále rastúcej hrozbe sveta na druhej strane, druhá séria je o poznanie lepšia a ponúka väčší zážitok aj náročnejšiemu publiku.(17.1.2019)

Konečne dostala grády aj dejová línia s naším malým roztomilým Dartíkom a zdá sa, že sa aj zmysluplne začína doplňovať so všetkým naokolo. Táto časť mala patriť Jonathanovi a Nancy a tvorcovia to asi aj tak zamýšľali, ale nakoniec to bol Steve, ktorý to tentokrát najviac ťahal. V podstate ale všetky dejové línie, a že ich nie je málo, poskytujú veľmi silné momenty a napätie.(21.11.2017)

"Prečo na mňa žmurkáš? Vážne, prestaň s tým." Po minulej skvelej časti znova troška spomaľujeme, čo je škoda. Nie je to zlé, ale chýba tomu drajv (a Jedenástka) a dych to chytí až vo finále, kedy sú prestrihy na šrotovisko a jednak do podzemia (je sranda pozerať sa na "Burkea" v rovnakej scéne, ako pred 31. rokmi).(26.2.2018)