Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Kapitola šestá: Špeh (S02E06)

(epizoda)
  • USA Chapter Six: The Spy

Willovo propojení se zlem sílí, ale nikdo neví, jak ho zastavit. Dustin a Steve navazují nečekané přátelství. (Netflix)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V šesté epizodě mě tvůrci přestali otravovat různými nesmysly a pořádně rozpumpovali děj, znovu dokázali vytvořit temnou a hustou atmosféru, přidali na akci a pořádně vystupňovali napětí, díky čemuž seriál dostal takovou podobu, jakou bych si přál. Zklamalo mě jen vysvětlení Maxiny minulosti, takovou trivialitu bych nečekal, doufal jsem v něco temnějšího. ()

-bad-mad-wolf-

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak zatím druhá série navzdory větší rozmáchlosti zaostávala za tou první, tak tohle bylo naprostý žrádlo. Pošahanej paranoik (a vlastně ne!) jako katalyzátor očekávanýho románku, integrace Max, Burke z Vetřelců v jedný HODNĚ povědomý scéně, lov na demočokla a "říkal jsem vám to, neměli ho našvat". Bylo to... tubulární! ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Prečo na mňa žmurkáš? Vážne, prestaň s tým." Po minulej skvelej časti znova troška spomaľujeme, čo je škoda. Nie je to zlé, ale chýba tomu drajv (a Jedenástka) a dych to chytí až vo finále, kedy sú prestrihy na šrotovisko a jednak do podzemia (je sranda pozerať sa na "Burkea" v rovnakej scéne, ako pred 31. rokmi). ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečne dostala grády aj dejová línia s naším malým roztomilým Dartíkom a zdá sa, že sa aj zmysluplne začína doplňovať so všetkým naokolo. Táto časť mala patriť Jonathanovi a Nancy a tvorcovia to asi aj tak zamýšľali, ale nakoniec to bol Steve, ktorý to tentokrát najviac ťahal. V podstate ale všetky dejové línie, a že ich nie je málo, poskytujú veľmi silné momenty a napätie. ()

Wiikii

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Romantika v domě jednoho bláznivého konspirátora co by mohl dělat v manželské poradně a poté napínavé rozkrývání věcí okolo shadow monster, které je sice předvýdatelné, leč zajímavé, jenom škoda, že druhá série už není tak tajemná jako ta první, už se tak nějak ví o co jde a co očekávat, ale pořád autoři Dufferovi zvládají upoutat diváka na padesát minut k obrazovce... ()

• Paul Reiser hral rovnakú scénu prepadnutia vojakov cudzími organizmami (aj s rovnakým detailom radarového pohľadu na scénu) v dvoch filmoch: ako Carter Burke vo Votrelci (1986) a ako Dr. Owens v tejto epizóde. (andrejba)
  • Keď Bob (Sean Astin) privezie Willovi (Noah Schnapp) hlavolamy v čase 24:00, stierače auta sú po zastavení vodorovne. Keď odchádza, stierače sú posunuté šikmo. (andrejba)