Willovo propojení se zlem sílí, ale nikdo neví, jak ho zastavit. Dustin a Steve navazují nečekané přátelství. (Netflix)

Wiikii

Romantika v domě jednoho bláznivého konspirátora co by mohl dělat v manželské poradně a poté napínavé rozkrývání věcí okolo shadow monster, které je sice předvýdatelné, leč zajímavé, jenom škoda, že druhá série už není tak tajemná jako ta první, už se tak nějak ví o co jde a co očekávat, ale pořád autoři Dufferovi zvládají upoutat diváka na padesát minut k obrazovce... ()

tron

"Prečo na mňa žmurkáš? Vážne, prestaň s tým." Po minulej skvelej časti znova troška spomaľujeme, čo je škoda. Nie je to zlé, ale chýba tomu drajv (a Jedenástka) a dych to chytí až vo finále, kedy sú prestrihy na šrotovisko a jednak do podzemia (je sranda pozerať sa na "Burkea" v rovnakej scéne, ako pred 31. rokmi). ()

-bad-mad-wolf-

Jak zatím druhá série navzdory větší rozmáchlosti zaostávala za tou první, tak tohle bylo naprostý žrádlo. Pošahanej paranoik (a vlastně ne!) jako katalyzátor očekávanýho románku, integrace Max, Burke z Vetřelců v jedný HODNĚ povědomý scéně, lov na demočokla a "říkal jsem vám to, neměli ho našvat". Bylo to... tubulární! ()

DJ_bart

"We're just waiting for the hammer to fall!" ______ Moje srdíčko dostalo pořádně zabrat, ale nakonec i zaplesalo. Aneb to nejlepší ze Spielberga, Camerona a Kinga v 51 minutách. ()

Anderton

Konečne dostala grády aj dejová línia s naším malým roztomilým Dartíkom a zdá sa, že sa aj zmysluplne začína doplňovať so všetkým naokolo. Táto časť mala patriť Jonathanovi a Nancy a tvorcovia to asi aj tak zamýšľali, ale nakoniec to bol Steve, ktorý to tentokrát najviac ťahal. V podstate ale všetky dejové línie, a že ich nie je málo, poskytujú veľmi silné momenty a napätie. ()

Necrotongue

V šesté epizodě mě tvůrci přestali otravovat různými nesmysly a pořádně rozpumpovali děj, znovu dokázali vytvořit temnou a hustou atmosféru, přidali na akci a pořádně vystupňovali napětí, díky čemuž seriál dostal takovou podobu, jakou bych si přál. Zklamalo mě jen vysvětlení Maxiny minulosti, takovou trivialitu bych nečekal, doufal jsem v něco temnějšího. ()

Trevor

Will leží v nemocničnom krídle spoločnosti v Hawkins a lekári sa snažia prísť nato, ako a prečo je spojený s organizmom z Upside down. Jonathan a Nancy usilujú o zverejnenie ich odhalení o laboratóriu v mestečku. Steve, Dustin, Lucas a Max nachystajú pascu na Darda, avšak zistia že svoje schopnosti precenili. Will, ovládaný organizmom z Upside down vláka vojakov a vedcov do pasce a zdá sa že už nič nestojí svetu Upside down v ceste aby ovládol skutočný Hawkins. Trošku romantických scénok na odľahčenie stále rastúcej hrozbe sveta na druhej strane, druhá séria je o poznanie lepšia a ponúka väčší zážitok aj náročnejšiemu publiku. ()

David.Darco

Špión doniesol divákom presne tie informácie, a ukázal divákom presne to, na čo čakali už od prvých epizód seriálu. A že to robí veľmi citlivo, minimalisticky. Po chvíľkach romance však už opäť páli ostrými, Tento krát však už full automatikou. V podstate si hororovejšie epizódy ako boli posledné dve v tejto sérii ani nepamätám. Konečne autori využívajú aj v druhej sérii túto zložku naplno. Je tu cítiť aj inšpirácia Exorcistom a jeho subžánrovými nasledovníkmi. Scény na koľajniciach a na "vrakovišti" spolu s Dustinom a Steveom vládnu! ()

Phietros

Zatim top díl 2.série, uvidime co další díly! Jonathan a Nancy konečně spolu. Steve a Dustin nečekané přátelství. Atmosféra, že by se dalo krájet. Boj na vrakovišti s démon dogy naprostá pecka. Will a propojení které ho ovládá. Odhalení Maxiny minulosti. Překvapení v reaktoru. 100% ()