Reklama

Reklama

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)


Kapitola sedmá: Ztracená sestra (S02E07)

(epizoda)
  • USA Chapter Seven: The Lost Sister

Telepatické vize dovedou Eleven ke skupince nebezpečných odpadlíků a rozzlobené dívce s temnou minulostí. (Netflix)

Recenze (81)

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl se úplně vymyká ostatním, neboť Eleven jde hledat svoji sestru, která se nachází mezi punkáči. Celý tenhle díl se odehrává v této komunitě a El to s punkovým feelingem neskutečně sekne. Mě vůbec nevadí, že se řeší něco jiného, díl prostě odsýpá jak má a mě baví, jak se seriál dále vyvíjí. ()

Anrie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obyčejně nehodnotím konkrétní epizodu zvlášť, ale tento díl si zaslouží být výjimkou. Avšak, bohužel, ve špatném slova smyslu. Příběh se naprosto vymyká dějové lince nejen druhé série, ale i celého seriálu. Jestli si tímto dílem scénáristé dláždí cestičku, kam se bude příběh ubírat v další sérii, tak mohu jen doufat, že jim to ta negativní odezva vymluví. Nových postav je prozatím netřeba, zvláště tak pankáčů, co jsou už od první chvíle nesympatičtí, naškodu a v rozporu s ostatními postavami. Zvláště tak tato odbočka v příběhu ubírá postavě Eleven, jejíž nově odkrytá druhá tvář (?) naprosto nekoresponduje se vším, s čím se doposud prezentovala a u čeho jsme u ní byli zvyklí. Chci si tedy myslet a přát, že se jedná o pouhý zkrat, který nijak nesouvisí s budoucím děním. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Idem domov. Za svojimi kamarátmi." - "Nemôžu ti pomôcť." - "Nie. Nemôžu. Ale ja môžem pomôcť im." Ono, môžeme tipovať, či táto epizóda vznikla len preto, lebo Dufferovci mali pre druhú sériu len riedky scenár a tak museli zahusťovať všetkým možným, čo im prišlo pod ruku. Čiže ak ste sa po minulej časti tešili na veľkú akčnú scénu, tak na to môžete pekne krásne zabudnúť. Pretože kým v minulej časti boli chalani a Jedenástka nie, tak tentoraz je to presne naopak. Niekto môže povedať, že je to lacné naťahovanie času. Na strane druhej, ja mám pre túto epizódu pochopenie. Síce by som sa bez nej zaobišiel, ale na druhej strane relatívne dosť posúva dopredu celé univerzum (výskyt ďalších "čísel z laboratória") a jednak Jedenástka sa na túto cestu skôr alebo neskôr zrejme musela vydať, aby mala na jej konci možnosť slobodne sa rozhodnúť, akým smerom chce v živote ísť. Navyše je tu cameo istej postavy z prvej série + pár dojemných momentov sestier. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to v rámci celé cérie úplný krok stranou. Na dějovou linii je více-méně úplně zapomenuto a celý díl dostala prostor jen jedna postava, jejíž dějová linie se mi zdá v této série příliš natahovaná, současně nevyužitá a ve výsledku prakticky zbytečná. Nejslabší díl, který navíc nakousne pár věcí, ale vůbec je nedotáhne do konce. (Možná zadní vrátka, které využijí tvůrci do třetí série.) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvorcovia sa rozhodli nakrútiť niečo absolútne odlišné čo doposiaľ a riskovali tým rozdelenie publika na dva tábory, čo sa aj stalo. Mňa táto odbočka, ktorá sa sústreďuje na Jane a jej ďalší osud, pretože sa ocitá na križovatke, sadla. Celý čas sa to tvárilo, že nás čaká veľkolepé finále v meste, ale záver ma naopak príjemne prekvapil akýmsi ráznym utnutím. Som zvedavý, či sa k sestre ešte niekedy vrátime. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Při vystupování z autobusu slyšíme skladbu „Runaway“ od Bona Joviho. Po ní následuje „Dead End Justice“ od The Runaways. A v závěru přijde na řadu píseň „Birds Fly“ od The Icicle Works. (Duoscop)

Reklama

Reklama