Stranger Things - Série 2 (2017) (série)

Kapitola osmá: Ovladač mysli (S02E08)

(epizoda)
  • USA Chapter Eight: The Mind Flayer

Situace v hawkinské laboratoři se vymkne kontrole, budova je uzamčena a Will a několik dalších se ocitá v pasti. Na pomoc přichází nečekaný hrdina. (Netflix)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

I přes velký počet předvídatelných záležitostí jsem udělil osmé epizodě pět hvězdiček, protože po předchozím dílu to byl balzám pro oči. Tvůrci mi zabili Boba, parchanti, zrovna když u mě stále více stoupal v oblibě. Sean Astin hrál toho milého troubu s naprostým přehledem a rozhodně by měl začít dělat konzultanta Winoně Ryder, protože mám jen jedny nervy, a ty už jsou pěkně načaté. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Monštrá zo sveta Upside down sa dostanú na povrch a v laboratóriu spustia masaker, ktorý prežijú naši hrdinovia iba vďaka Bobovi a včasného príchodu Jonathana, Nancy a ich skupiny. Následne sa vďaka Willovi snažia prísť nato, ako zničiť monštrum zo sveta Upside down, napriek ich snahe sa však dozvie kde ukrývajú Willa a iba vďaka El priatelia odrazia útok Darda a ďalších tvorov zo sveta Upside down. Napriek tomu, že osud Boba aj príchod El bol načasovaný presne tak, ako divák očakával tvorcom sa podarilo v epizóde vytvoriť napätú atmosféru a po predchádzajúcej oddychovej časti tak priniesli najlepšiu časť seriálu vôbec. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"So you got to let me know, Should I Stay or Should I Go?" --- Aneb jak já neustále opakuji: Nářez. Pecka. Bomba. Granát. Atomovka. Lahůdka. Delikatesa. Orgasmus. Euforie... Nejlepší epizoda 2. série, zatím, ale myslím, že finále ji nejspíše přebije. Mix dramatické komornosti a epičnosti je něco dokonalého - je skvělé, že se tyto dvě atributy pěkně vyvážily na miskách vah, které pak vytvořily velmi povedený nervák napínavý jako kšandy, kde vše (a hlavně atmošku) krásně podkresluje hudba... Chudák Will, doufám že přijde k sobě. Chudák Bob, fakt je mi jej líto, byl to sympaťák, je velká škoda, že jeho charakter nevydržel déle. No a konec jen naznačuje, jak neskutečné asi finále 2. řady bude. Parta je kompletní, "closing gate" může začít... Psychicky se připravuji na finále, ale musím zatím říct, že jsou ST nejlepším seriálem tohoto roku. Seriously guys. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Už viac krát som mal nutkanie prikloniť sa k trom hviezdam a tak ich dávam, možno trochu nespravodlivo, pri tomto nádychu (dúfam) pred veľkým finále. Zo série sa stala ďalšia klasická kingovka, taktiež už sfilmovaná, a verím, že nie každému to môže sadnúť. Prichádzame o jednu kvázi dôležitú postavu, aby mi z toho nakoniec vyplynulo, že okrem jednej dôležitej scény, v ktorej ju mohol zastúpiť vlastne hocitko iný, bola pre dej celkom zbytočná. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

SPOILERY. Ach Bob, čo si nám to urobil? Veľká škoda. Ale hlavne je veľkou škodou to, že Dufferovci Bobovi (ktorá je skvelo "jednoduchý" - môže sa zdať strašne ľahké takú "nijakú" postavu stvoriť a zahrať, ale presný opak je pravdou, v jednoduchosti je krása a najjednoduchšie veci v živote koľkokrát bývajú zároveň aj tými najkomplikovanejšími) nedali v predchádzajúcich dieloch oveľa väčší priestor. Jednak si to zaslúžil, jednak Sean Astin je v úlohe skvelý a jednak by sme o to viac smútili v tejto časti. Bohužiaľ, nestalo sa. Na konci sa chalani konečne stretávajú s Jedenástkou. JEDNU časť pred koncom sezóny. Wtf? ()

• V pokoji Billyho Hargrovea (Dacre Montgomery) můžeme vidět plakát prvního LP skupiny Metallica "Kill 'em All" z roku 1983, tedy rok předtím, než se odehrává 2. série. Také skladba v této epizodě patří této skupině, jedná se o „The Four Horsemen“. (DarweyD)
  • Z kazety hraje „Should I Stay Or Should I Go“ (The Clash). (Duoscop)