El plánuje dokončit, co začala. Ostatní stupňují tlak na děsivou sílu, která drží Willa jako rukojmí. (Netflix)

Anderton

Opäť sa hlási k slovu jedna nesmrteľná hororová klasika, tentokrát sem nakukáva až zo sedemdesiatok a čo je dôležité, výborne to funguje. Finále je zhruba také, aké som si ho predstavoval a ako som aj očakával, že celá séria môže skončiť. Naopak epilóg je priam fantastický, najmä záverečný tanec jednej dvojice a ich dialóg. Áno, treba si s lakovaním vlasov ešte nejaký ten rok počkať a radšej si užívať detstvo plné fantázie a neuveriteľných dobrodružstiev. Vďaka Dufferovcom sme mali možnosť spolu s postavami tento nostalgický pocit zažiť aj my, spokojní diváci. ()

stitch7

Abych nepapal, tak 4*. ALE. Demo-dogs? Sklapni. To mělo být vtipné? Jinak že právě tito hafánci pozabijí celou laboratoř a pak má doktor jen cosi s nohou... How plot convenient. A s těmito závěry můžeme v podstatě sérii nechat naživu donekonečna, žejo. Ale tak neva, snad se ale příště vytáhnou s lepším scénářem.. ()

aR3Zz

Opět skvělé vyvrcholení, tentokráte jsem ale víceméně happyend očekával, což byla velká změna proti první sérii, kdy jsem netušil, jak hodní na diváka Dufferovi budou. A jsou tedy opět nečekaně velkorysí, když vezmu v úvahu, že se jedná prakticky o hororový seriál. Konce až přeslazené, to se často nevidí, vše dobře dopadne, opět se uzavřou všechny dějové linky. Což kvituji, člověk má pocit úplnosti a těm dětem to prostě přeje. ()

Necrotongue

Luxusní zakončení druhé sezóny. U deváté epizody jsem se skvěle bavil, atmosféra byla příjemně mrazivá, napětí prostupovalo celý díl a nechyběla ani spousta kvalitní akce. Když jsem se díval na ples v závěru, nemohl jsem se zbavit pocitu, že mi, čert ví proč, připomíná Carrie. Osmdesátkové dekorace se asi hodně podobaly těm sedmdesátkovým. Výborná epizoda. ()

Trevor

Steve, Max, Mike, Lucas a Dustin bojujú z monštrom v jeho srdci, zatiaľ čo Joyce, Nancy a Jonathan zachraňujú Willa a šerif Hooper s El sa chystajú na rozhodujúci boj v laboratóriu. A tak všetko dobre dopadlo, až do začiatku tretej série. Plnému hodnoteniu nakoniec pomohol záver po školskom plese a odovzdanie rodného listu pre El Hooperovú. Atmosféra začiatku 90tych rokov seriálu v druhej sérii sedela podstatne viac a tvorcom sa podarilo poučiť sa z chýb v prvej sérii a vytvoriť tak vskutku zaujímavý seriál, ktorý tentokrát oslovil aj náročnejšie publikum. ()

• Karen Wheeler (Cara Buono) si ve vaně čte knížku „Heart of Thunder“ („Bouřlivé srdce“) od Johanny Lindsey. (Duoscop)