Chapter Nine: The Gate (S02E09) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 1 h 2 min

Nikdy som ešte nepísal komentár pre nejaký diel serie ale toto zakončenie proste stalo zato...Vygradované na maximum a zostrihané tak že napätie sa dá krájať. Jednotlive sekvencie príbehu do seba perfetkne zapadajú. Dufferovci klobuk dole. Mna osobne (zrejme starnem) najviac potešila ta záverečná scéna školského večierku. Tých hercov si proste musíte oblúbiť. Eleven a Mike ale aj ostaní boli proste úžasní. Hned ako skončil tento diel tak som si musel pustiť Cyndi Lauper - Time after time aby som si vychutnal tu atmosféru opakovane(1.1.2018)

Jak je seriál kulervoucí popisuji v hlavním komentáři. Tady bych proto vypíchl několik věcí, které zůstaly nedořešeny: 1) Doktor herce Paula Reisera má stejné rysy, jako jeho postava Burka v Aliens. Má stejné záměry s šerifem Hopperem jako měl s Ripleyovou? Dufferové jsou velký blázni do detailů, nedivil bych se tomu. 2) Co je ta velká nohatá věc? 3) V první sérii Hopper našel vejce, ze kterých se očividně něco vyklubalo. Demogorgoni a Demopsi to nejsou, ty se rodí z hostitele. Co z nich tedy leze?(4.11.2017)

"... every breath you take..." --- Jak by řekla El: "Kulervoucí" potažmo "Bitchin'". Finále jak má být, a můžu s klidem říci, že se jedná doslova a do písmene o nejlepší epizodu ST. Finále nikam nespěchá, a parádně uzavírá dějovou linku 2. série. Pěkně pracuje s postavami, diváka nechá celou dobu v napětí a samotný děj 2. řady byl neskutečně vygradován do nejvyšších možných divokých otáček a nebeských výšin. Každá scéna je lepší, než ta předchozí. Bratři Dufferové vytěžili ze scénáře naprosté maximum. Čekal jsem happy ending, ale ten byl pěkně ve stylu Spielberga - nebyl přeslazený, byl velmi povedený, neurazil, pěkně zahrál na city a i překvapil. No a úplně poslední scéna jen naznačuje, že všemu není naprosto konec, protože pokud vím: jsme teprve v polovině! Jo jo, to bude nádhera! Doufám, že další dvě série budou možná ještě kvalitnější a více nářezové. S klidným svědomím můžu v pohodě říci, že 2. řada ST byla to nejlepší, co nám tento rok (stejně jako ten minulý) mohla seriálová tvorba nabídnout, takže jo: ST jsou seriálem roku 2017. A doprdele práce právem! Fenk jů very mač Netflix.(30.10.2017)

Nehodnotím jednotlivé sezóny seriálov, nehodnotím ich epizódy a už duplom by som k nim nepísal komentáre, lebo podľa mňa má zmysel hodnotiť seriál ako celok. V tomto prípade však musím urobiť výnimku, pretože toto je prípad, kedy jedna epizóda spravila z výborného seriálu nezabudnuteľnú záležitosť. Dopredu hovorím, že epizóda ako taká nie je bez chýb, uvedomujem si, že tu došlo k nejakým logickým nezrovnalostiam ale kašlem na to. Totiž táto záverečná epizóda dokonale využila to hlavné, čo seriál budoval dve sezóny, teda vzťahy a charaktery jednotlivých hrdinov (a tým nemyslím iba hlavných "detských" hrdinov). Priateľstvo štyroch kamarátov, súrodenecké vzťahy, rodičovské vzťahy, mladé detské lásky aj lásky teenegerské, všetko prešlo počas týchto dvoch sezón skúškami, ktoré sa na hrdinoch podpísali a umožnili mi postavy spoznať, obľúbiť si, fandiť im a vnímať ich ako skutočné osoby aby ma potom záver tejto epizódy mohol dokonale zdrviť. Najlepšie ukončenie seriálu aké som zažil. Všetko do seba zapadlo (nie, stále nehovorím o deji :-)) a na záverečnú 15 minútovku budem spomínať ako na absolútne blaho, kedy som sa mohol tešiť a smútiť s hrdinami súčasne. Myslel som, že niečo takéto už nikdy od seriálu/filmu nedostanem, že som otupel, ale som šťastný, že som našiel niečo, čo mi ukázalo, že to tak nie je. Z tohto pohľadu vo mne preto aj plánovaná 3. sezóna zanecháva horkosladké pocity, keďže seriál som si zamiloval, ale toto bol ten "Záver", ktorý si zaslúžil a obávam sa, že nič čo príde ho už nebude môcť prekonať.(14.12.2017)

Abych nepapal, tak 4*. ALE. Demo-dogs? Sklapni. To mělo být vtipné? Jinak že právě tito hafánci pozabijí celou laboratoř a pak má doktor jen cosi s nohou... How plot convenient. A s těmito závěry můžeme v podstatě sérii nechat naživu donekonečna, žejo. Ale tak neva, snad se ale příště vytáhnou s lepším scénářem..(14.1.2018)