El plánuje dokončit, co začala. Ostatní stupňují tlak na děsivou sílu, která drží Willa jako rukojmí. (Netflix)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Luxusní zakončení druhé sezóny. U deváté epizody jsem se skvěle bavil, atmosféra byla příjemně mrazivá, napětí prostupovalo celý díl a nechyběla ani spousta kvalitní akce. Když jsem se díval na ples v závěru, nemohl jsem se zbavit pocitu, že mi, čert ví proč, připomíná Carrie. Osmdesátkové dekorace se asi hodně podobaly těm sedmdesátkovým. Výborná epizoda. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opäť sa hlási k slovu jedna nesmrteľná hororová klasika, tentokrát sem nakukáva až zo sedemdesiatok a čo je dôležité, výborne to funguje. Finále je zhruba také, aké som si ho predstavoval a ako som aj očakával, že celá séria môže skončiť. Naopak epilóg je priam fantastický, najmä záverečný tanec jednej dvojice a ich dialóg. Áno, treba si s lakovaním vlasov ešte nejaký ten rok počkať a radšej si užívať detstvo plné fantázie a neuveriteľných dobrodružstiev. Vďaka Dufferovcom sme mali možnosť spolu s postavami tento nostalgický pocit zažiť aj my, spokojní diváci. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"... every breath you take..." --- Jak by řekla El: "Kulervoucí" potažmo "Bitchin'". Finále jak má být, a můžu s klidem říci, že se jedná doslova a do písmene o nejlepší epizodu ST. Finále nikam nespěchá, a parádně uzavírá dějovou linku 2. série. Pěkně pracuje s postavami, diváka nechá celou dobu v napětí a samotný děj 2. řady byl neskutečně vygradován do nejvyšších možných divokých otáček a nebeských výšin. Každá scéna je lepší, než ta předchozí. Bratři Dufferové vytěžili ze scénáře naprosté maximum. Čekal jsem happy ending, ale ten byl pěkně ve stylu Spielberga - nebyl přeslazený, byl velmi povedený, neurazil, pěkně zahrál na city a i překvapil. No a úplně poslední scéna jen naznačuje, že všemu není naprosto konec, protože pokud vím: jsme teprve v polovině! Jo jo, to bude nádhera! Doufám, že další dvě série budou možná ještě kvalitnější a více nářezové. S klidným svědomím můžu v pohodě říci, že 2. řada ST byla to nejlepší, co nám tento rok (stejně jako ten minulý) mohla seriálová tvorba nabídnout, takže jo: ST jsou seriálem roku 2017. A doprdele práce právem! Fenk jů very mač Netflix. ()

Dr. Hawkeye

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Výborný závěr (ano, čekání nás přinejmenším ještě dvě série, ale prozatím se to jako závěr tváří ). Ani u jedné epizody jsem nestihl vyzdvihnout dvě věci, které tento seriál vyzdvihují nad mnohé ostatní. Skvělá hudba je již takřka tradicí, ale soundtrack Stranger Things se opravdu povedl. Co se však povedlo ještě víc, je neskutečně zdařilý casting, a to ve všech rolích. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak - a zas je koniec. Oceňujem, že Netflix urobil len 9 dielov a nenaťahoval to donekonečna ako marvelácke seriály Luke Cage či Punisher. Som v tretej sérii zvedavý na Stevea, lebo v druhej to prekvapivo dobre ťahal ako jeden z najväčších a zároveň najnečakanejších sympaťákov celého kastu. Jeho spojenie s Dustinom je prekvapvio funkčné, vtipné a milé. Navzájom sa doberajú a oficiálne sa príliš nemusia, ale v skutočnosti Dustin povedzme jednoduchšiemu Steveovi dáva rady ohľadom vedy a výskumu a Steve dospievajúcemu Dustinovi na poli dievčat, takže sú si vyrovnaní a navzájom sa potrebujú. A ak poznáte Stana Entlicha z Holíča, tak ho pozdravujte, Dustin mi ho dosť pripomína (až na tie zuby). A inak? Je to proste posledný diel - na konci cliffhanger a dovtedy plno uzatvárajúcich sa príbehov. Dojatie, smiech, vtip, rozkošnosť a nejaké to zrnko ponaučenia. Dôstojný koniec série, ktorá bola predsa len o čosi slabšia, než prvá. ()

• Karen Wheeler (Cara Buono) si ve vaně čte knížku „Heart of Thunder“ („Bouřlivé srdce“) od Johanny Lindsey. (Duoscop)