Stranger Things - Série 3 (série)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Třetí série se povedla. Ano, ze začátku je to možná trošičku zdlouhavé, ale pak díl od dílu je to napínavější a vtipnější. Z dětí se najednou stávají puberťáci, takže se řeší nové problémy, hlavně láska. Zpívající scéna s Dustinem a Suzie bylo to nejlepší, co jsem letos v seriálu viděla, opravdu jsem si to užila. Moc se těším na závěrečnou sérii, jen doufám, že se to nebude až moc opakovat.(9.7.2019)

Třetí série je opět skvělá a nepřestává mi udivovat, že to tvůrci dokáží ještě tak udržet. Všeho je tu tak akorát a každý si přijde na své. Není jediná linka, která by člověka nebavila. Ať už je to nejoblíbenější dvojka Dustin a Steve doplněná o Robin a Eriku, nebo Hopper s Alexejem. Nejlepší na tom všem je, že i když celou dobu sledujeme několik různých příběhů, na konci to do sebe zapadne naprosto perfektně! A člověk si nemůže ani víc přát. Což zjistí hlavně ve scéně s Neverending story. Něco tak geniálního jsem neviděla hodně dlouho. Spokojenost na maximum :)(27.7.2019)

Neuveriteľná spokojnosť. Vtipné, funkčné a atmosférické. Na konci dokonca správne emotívne. Stranger Things sú s každou sériou lepšie a lepšie. Zbožňujem tých hrdinov. Držím im veľmi palce. Zároveň som rád ako sa vyvíjajú. Ako dospievajú. Ako si uvedomujú určité veci. Dufferovci spravili jednu z najlepších televíznych záležitostí. Kvalita a nie kvantita. Hawkins je miesto kde sa rád vraciam a dúfam, že sa ešte pár krát vrátim. Za mňa plný počet. Neverending stoooryyyy!! 3.séria - 100%(16.7.2019)

No, třetí řada možná nijak zvlášť neprohlubuje mytologii Druhé strany a tak podobně, to je fakt, ale vůbec mi to nevadilo. Hlavní postavy vyrostly, stali se z nich teenageři a mlátí s nimi puberta, a tomu se seriál přizpůsobil. Je tedy zběsilejší, o dost komediálnější než předchozí řady (přičemž kromě slovních přestřelek mezi puberťáky hodně těží i z jejich střety se zoufalými dospělými), na nic nečeká a šlape na to více než kdy dříve. To, co si minule tvůrci schovávali na finále, se tentokrát děje už někdy v polovině, je to drsnější a musím říct, že kolikrát o dost napínavější a hororovější. Hlavní devizou jsou nicméně pořád postavy, zajímavě se vyvíjející (úžasný Steve a vše, co zažije s Dustinem, Erikou a Robin!), přirozeně uvěřitelné (El a Mike, El a Hopper, Hopper a Joyce), tajemné (Billy)... Scénář má v rukávu spoustu trumfů, a tak jimi nešetří a vykládá je na stůl, kdykoliv může. Z herců musím vyzdvihnout bezvadného Davida Harboura, z ostatních tvůrců skladatele Dixona a Steina, kteří se tentokrát silně inspirovali Philipem Glassem.(8.7.2019)

Za mňa do tretice všetko najlepšie. Druhú sériu som si dostatočne užil, aj keď sa nedostavilo nadšenie a wow efekt zo série prvej. Možno za to ale môže aj vek hrdinov, že som sa do ich osudov a prvých lások dokázal viac vcítiť. Vyvážená kombinácia skvelého humoru, romantiky, hororu, nostalgie, popkultúry a niekoľkých skvelo nakrútených scén a výjavov s parádnou atmosférou.(18.7.2019)

• - Spoiler: Smrt Billyho (Dacre Montgomery) jen potvrzuje tradici, že v každé sérii umře postava, jejíž jméno začíná na B. V první to byla Barb (Shannon Purser) a ve druhé Bob (Sean Astin). (NiWi)

• - Dustin (Gaten Matarazzo) zpívá se svou přítelkyní „Never Ending Story“ od Limahl. (Duoscop)

• - Americká armáda se ke Starcourtu dopraví ve vrtulnících Bell AH-1 Cobra (ve službě v USA 1967–2001) a Bell UH-1H Iroquois (vyráběn 1956–87, ve službě od r. 1959, u U.S. Army byl poslední vyřazen roku 2016). (J.F.B.)