Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (S03E03) (epizoda)

Chapter Three: The Case of the Missing Lifeguard

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 50 min

Šmarjá, ono na ty telefonáty fakt došlo... Co si vzpomínám, El za každé telepatické spojení vždycky zaplatila, a teď používá své schopnosti jen pro zábavu? Zvláštní posun. Chápu, že je celý seriál fikcí, ale předchozí řady byly přece jen uvěřitelnější, tím narážím hlavně na postavu zkušené kryptoanalytičky, která se živí jako prodavačka zmrzliny.(31.8.2019)

Ze šerifa se stále více a více stává b*bec, ale né ten co známe z první série, kde si kompenzoval strátu své dcery, ale prostě komediální b*bec. Mike, Lucas a Will, už tři díly řeší problémy s holkama, ale nikterak pro diváka zábavně, "naštěstí" Will už zase padá do těch problémů s The Upside Down. Dustin, Steve a Robin, trochu komicky rozkrývají ruskou tajnou akci na půdě USA, do čeho je bůh ví kdo všechno zapleten ve městě Hawkinks a Jonathan s Nancy jsou tou zaslíbenou dvojcí jaká drží Stranger Things stále v dospělé úrovni i když i zbylé skupiny už konečně přechází z módu American Pie do vážna. + Samozřejmě Billy, který dostal Heather na svou temnou stranu svého pána...(6.10.2019)

Kdo je zběhlejší v tvorbě 80-90 tých let(navíc v tomto žánru), ten si v předchozích řadách užil spoustu pomrkávání, které krásně doplňovalo ten tak velebený a osvěžující retrofeeling. Do tohoto období samozřejmě patří i rusáci, ale ne do sci-fi, horor, mystery. Myslím si, že zamotat je do už tak bizarního příběhu, nebyl dobrý nápad. Ale uvidíme, co bude dál. Zatím ani ne tak zklamání, jako spíš pochybybudící překvapení, že se tvůrci vydali i tímto směrem.(8.7.2019)

Takže Stranger Things séria tretia sa treťou časťou naplno rozbieha a ukazuje, kde by mali byť pri jej celkovom hodnotení tie hlavné tromfy. Každá dejová línia je tu vynikajúco rozpracovaná, nejde už o žiadnu expozíciu, ale skutočne si už môžeme naplno vychutnávať scenáristické aj režijné tromfy autorov. Len treba dúfať, že seriál v nastavenom trende bude pokračovať, pretože akúkoľvek intermission smerom k záveru už nebudem po tejto vynikajúcej časti tolerovať.(16.7.2019)

"Ježíši Kriste, svět se zase prdelí obrací!" ... Problematika hormonálního dospívání, velmi křehkých vztahů a napínavé detektivky v plné polní. Lepšího zahájení červencového segmentu letošní okurkové sezóny jsme se doslova nemohli dočkat - včetně plně funkčního terminátora matičky Rusi... regulérní óda! Pan žurnalista McDonald Trump mi ovšem pomalu avšak velice jistě začíná tuze lézt na nervy. Robin je sympaťačka k sežrání! Spalování kalorií při sledování v podobě aerobiku za zvuků Wham! je absolutní povinností! Will si začíná uvědomovat, že každý se musí jednou vzdát svého dětství - #wearenotkidsanymore, a situace se začíná sofistikovaně komplikovat a vzájemně proplétat... "Bye, bye, Miss American Pie!"(4.7.2019)

• - Když je Eleven (Millie Bobby Brown) se zavázanýma očima v supermarketu, sedí přímo před mrazákem plným vaflí Eggo, což je odkaz na první a druhou sérii seriálu. (Kacitr)

• - V epizodě je zmíněn Ralph Macchio z Karate Kid (1984). Eleven (Millie Bobby Brown) rovněž používá Karate Kid šátek nazývaný bandana. (Kacitr)

• - V epizodě je několik odkazů na Nancy Drew. Včetně Hawkins pošty – kde si zaměstnanci dobírají brigádnici Nancy Wheeler (Natalia Dyer). I název epizody samotný až příliš koresponduje s názvem jednoho z knižních titulů detektivek Nancy Drew. (Kacitr)