Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (S03E03)

(epizoda)
  • USA Chapter Three: The Case of the Missing Lifeguard

El a Max hledají Billyho, a Will proto vyhlašuje den bez holek. Steve a Dustin sledují podezřelé živly a Joyce a Hopper se vrací do laboratoře Hawkins. (Netflix)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Ježíši Kriste, svět se zase prdelí obrací!" ... Problematika hormonálního dospívání, velmi křehkých vztahů a napínavé detektivky v plné polní. Lepšího zahájení červencového segmentu letošní okurkové sezóny jsme se doslova nemohli dočkat - včetně plně funkčního terminátora matičky Rusi... regulérní óda! Pan žurnalista McDonald Trump mi ovšem pomalu avšak velice jistě začíná tuze lézt na nervy. Robin je sympaťačka k sežrání! Spalování kalorií při sledování v podobě aerobiku za zvuků Wham! je absolutní povinností! Will si začíná uvědomovat, že každý se musí jednou vzdát svého dětství - #wearenotkidsanymore, a situace se začíná sofistikovaně komplikovat a vzájemně proplétat... "Bye, bye, Miss American Pie!" ()

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Konečně se děj seriálu věnuje víc hororovým záhadám o obřímu monstru, který má jen jedinou touhu - STAVĚT (hmm tipuju si, že chce postavit obří zeď proti Mexičanům). Hodnocení: 6/10 Edit: po druhým zhlédnutí seriálu musím epizodu přehodnotit. Nehorázně mě sere El s Max, co se chovaj jak namyšlený piče a věnuje se jim moc času, kterej by se dal využít pro smysluplnej příběh. Chápu, že chtěj autoři věnovat čas i na prohloubení vztahů mezi postavama, ale mohli to podat tak, aby to nevypadalo jak nějaká parodie na Stranger Things. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Slabota. Cítim, že sa to pomaly rozbieha a akonáhle sa jednotlivé postavy a skupinky začnú spájať do jednej veľkej, tak sa to prudko zlepší. Zatiaľ ale fakt bieda a dole palec za miniatúrny priestor pre božieho Jakea Buseyho. Navyše podstatná časť postáv ako keby nejakým čudným spôsobom osprostela (hlavne šerif, ale aj mnohí ostatní). ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Šmarjá, ono na ty telefonáty fakt došlo... Co si vzpomínám, El za každé telepatické spojení vždycky zaplatila, a teď používá své schopnosti jen pro zábavu? Zvláštní posun. Chápu, že je celý seriál fikcí, ale předchozí řady byly přece jen uvěřitelnější, tím narážím hlavně na postavu zkušené kryptoanalytičky, která se živí jako prodavačka zmrzliny. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Takže Stranger Things séria tretia sa treťou časťou naplno rozbieha a ukazuje, kde by mali byť pri jej celkovom hodnotení tie hlavné tromfy. Každá dejová línia je tu vynikajúco rozpracovaná, nejde už o žiadnu expozíciu, ale skutočne si už môžeme naplno vychutnávať scenáristické aj režijné tromfy autorov. Len treba dúfať, že seriál v nastavenom trende bude pokračovať, pretože akúkoľvek intermission smerom k záveru už nebudem po tejto vynikajúcej časti tolerovať. ()

• V epizodě je zmíněn Ralph Macchio, hlavní hrdina filmu Karate Kid (1984). Eleven (Millie Bobby Brown) rovněž používá šátek Karate Kida zvaný bandana. (Kacitr)
  • Když je Eleven (Millie Bobby Brown) se zavázanýma očima v supermarketu, sedí přímo před mrazákem plným vaflí Eggo, což je odkaz na první a druhou sérii seriálu. (Kacitr)
  • V epizodě je několik odkazů na Nancy Drew. Včetně pošty Hawkins – kde si zaměstnanci dobírají brigádnici Nancy Wheeler (Natalia Dyer). I název epizody samotný až příliš koresponduje s názvem jednoho z knižních titulů detektivek s Nancy Drew. (Kacitr)