Chapter Four: The Sauna Test (S03E04) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 53 min

Co další díl, to větší napětí. Tentokrát nám El ukáže, jak bravurně ovládá kouzlo Wingardium Leviosa, velice předvídatelně zjistíme, jak to dopadne mezi Stevem a Robin, a nakonec si půjdem na chvíli sednout do páry s Billym. Varování! Jakmile začnete koukat, už nebude konce.. It's like if you go down on a roller coaster, know it, right?(7.7.2019)

"Jaký je to pocit?" "Jako když jedeš dolů na horské dráze. Znáte to, ne?" "Jo." "Jo!" "Ne." .... Morová rána, mentální otrokářství, maloměstská korupce, zmrzlinové vyděračství v područí vlastenky Ericy, morální moudra milfky Wheelerové, a třešničkou na dortu je mission impossible v podobě prekérně žhavého sauna testu - čím nás ještě Podivnější věci překvapí už ví pouze Mozkožrout a tvůrci, jenž vytasili koule na plno. Bravisimo! ... "Open that door bitch, or I'll fucking cut you!"(4.7.2019)

Toto je ta epizoda, kterou Stranger Things nadchly spoustu příznivců starých hororů. A je to udělané tak dobře, že nejde o vykrádání, ale naopak o upgrade, o jakési best of z filmů o xenomorfech, posedlících, temných silách... . A zajímavé je, že i když je kolem takových skvělých momentů spousta omáčky...stačí to. A to i když je ta omáčka občas docela nakyslá...to když posloucháte nesympatickou Eriku, černošskou protivnou holku, když sledujete jak se Hopper přepíná z módu zarputilý tvrďák na psychoušského tatíka, nebo když tvůrci degradovali Steva na zmrzlináře, který má potíž sbalit holku. Ale touto epizodou odpuštěno... .(8.7.2019)

No, konečne. Stále to nie je úplne ono, ale štvrtý diel sa začína kvalitou podobať na niečo z prvých dvoch sezón. Tretia séria stále, vrátane tohto dielu, dosť dopláca na jednak roztrúsenosť postáv (operuje sa tu v menších skupinách, ale niektoré postavy sa stále nie a nie stretnúť, čo je škoda) a jednak na zinfantilnovanie niektorých hrdinov pomaly až za hranicu sympatií (šerif, Winona). Našťastie sa začína dej zamotávať (resp. rozmotávať) a dochádza k prvej poriadnej akcii. Rovnako, ako hranie sa so saunou, kde Jedenástka použije svoje schopnosti (ale že to trvalo, El).(31.7.2019)

S humorem sem tam trochu přepal, jenže nakonec jim to stejně odpustíte, protože je to dobrý - haha. Jinak OK, gradovačky pořád fungujou a Hopper si s každým dílem utvrzuje pozici jedný z nejzábavnějších seriálových postav. Ty jeho oscilace mezi neškodným starým vožralou, sitcomovým fotrem a příležitostným násilníkem vždycky přinesou něco dostatečně srandózního.(7.7.2019)