Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Kapitola čtvrtá: Test saunou (S03E04)

(epizoda)
  • USA Chapter Four: The Sauna Test

Celá parta se schází kvůli červenému kódu a musí se postavit děsivě známému zlu. Karen vybídne Nancy, aby nepřestávala hledat, a Robin najde užitečnou mapu. (Netflix)

-bad-mad-wolf-

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

S humorem sem tam trochu přepal, jenže nakonec jim to stejně odpustíte, protože je to dobrý - haha. Jinak OK, gradovačky pořád fungujou a Hopper si s každým dílem utvrzuje pozici jedný z nejzábavnějších seriálových postav. Ty jeho oscilace mezi neškodným starým vožralou, sitcomovým fotrem a příležitostným násilníkem vždycky přinesou něco dostatečně srandózního. ()

Wiikii

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No konečně to zase začíná mít koule, sice to zdaleka nemá tu atmosféru co první série a polovina druhé série, ale začíná to mít pevné obrysy. Už je jen otázkou, co vlastně s tím vším mají společného ti rusové, vyvolali mind flayera oni? Nebo je to ještě trochu jinak? + Jinak pěkný souboj s Billym v šatnách, ale víc se mi líbila bitka Larryho a Jima Hoppera... ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Jaký je to pocit?" "Jako když jedeš dolů na horské dráze. Znáte to, ne?" "Jo." "Jo!" "Ne." .... Morová rána, mentální otrokářství, maloměstská korupce, zmrzlinové vyděračství v područí vlastenky Ericy, morální moudra milfky Wheelerové, a třešničkou na dortu je mission impossible v podobě prekérně žhavého sauna testu - čím nás ještě Podivnější věci překvapí už ví pouze Mozkožrout a tvůrci, jenž vytasili koule na plno. Bravisimo! ... "Open that door bitch, or I'll fucking cut you!" ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Že by přece? Až u sledování čtvrté epizody třetí sezóny jsem měl zase jednou pocit, že se dívám na Stranger Things. Tvůrci se konečně vykašlali na línou vodu ve slepých ramenech a pustili se do pořádných peřejí (konec vodáckého okénka). Vážně, poprvé jsem měl v této řadě dojem, že se děje něco podstatného, a hned se jinak těším na další díly. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No, konečne. Stále to nie je úplne ono, ale štvrtý diel sa začína kvalitou podobať na niečo z prvých dvoch sezón. Tretia séria stále, vrátane tohto dielu, dosť dopláca na jednak roztrúsenosť postáv (operuje sa tu v menších skupinách, ale niektoré postavy sa stále nie a nie stretnúť, čo je škoda) a jednak na zinfantilnovanie niektorých hrdinov pomaly až za hranicu sympatií (šerif, Winona). Našťastie sa začína dej zamotávať (resp. rozmotávať) a dochádza k prvej poriadnej akcii. Rovnako, ako hranie sa so saunou, kde Jedenástka použije svoje schopnosti (ale že to trvalo, El). ()

• V seriálu se hovoří o Jordan Lake. Ve skutečností se lokalita nachází v Severní Karolíně a jde to rodné místo Matta a Rosse Dufferových. (NiWi)
  • Billy Hargrove (Dacre Montgomery) rozbije sklo dveří od sauny - šlo o improvizaci a scéna v této podobě se původně ve scénáři vůbec nevyskytovala. Dacre se později přiznal, že se do role tak vžil, až sklo probořil hlavou. Přitom se jednalo o skutečnou skleněnou tabuli, nikoliv o filmové sklo, používané pro podobné účely a mající jiné složení, aby nedošlo ke zranění. (LucasAbelle)