Kapitola šestá: E Pluribus Unum (S03E06) (epizoda)

Chapter Six: E Pluribus Unum

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 1 h

El sa podarí vďaka Billymu vypátrať kde sa nachádza zdroj, Hooper vďaka pomoci ruského vedca zalarmuje políciu a Steve s Nancy v zajatí Rusov dostávajú nakladačku...Ako do mozgov dementných amerických detí vtlačiť nenávisť voči konkretnému národu? Práve takto. Tak ale, filmy sa zadarmo nenatočia a o dominancii USA treba presvedčiť aspoň deti, keď už na normálnych dospelých nemajú súdruhovia zo Štátov dosah. Obrovská škoda tohto podtextu, inak mohlo byť prvýkrát v tretej sérii za 5*...Ako hovorí názov epizódy, z mnohých sa stáva jeden.(5.7.2019)

Poměrně epic humusárna, které se dá vyčíst snad jen ten příklon k humoru, který je na úkor atmosféry. Tato epizoda mohla být mrazivě děsivá, ale z nějakého důvodu si tvůrci hlídají, aby to nesklouzlo k regulernímu hororu. Některé postavy jsou v této řadě vysloveně jen jako zábavutvořící figurky. Evidentně se ani Stranger Things nevyhnul efekt "rozmlsaného scénáristy".... tvůrci dostali větší rozpočet, tak se rozmáchli hodně doširoka. Je to trochu škoda...sevřenější rámec by tomuto příběhu slušel víc. Na druhou stranu triky jsou na superúrovni...takto nechutnou "Věc" jsem dlouho neviděl. Prý se má letos točit ramake Slizu...tohle je hodně vysoko nastavená laťka. PS: Winona Ryder je tady skvěloskvělá.(9.7.2019)

No ono to na plný počet vytiahol skôr ten záver, respektíve nejaká posledná desaťminútovka, ktorá je skutočne epická, najmä čo sa týka El-iných vízií. Dejová linka v podzemí je ako vtipná, tak napínavá, čo tam po tom, že príliš dôveryhodná nie je. Ono ani v seriáli, kde sa po ulici presúva nejaký tekutý sliz, až tak veľmi nejde. Začínam mať dojem, že tretia séria sa mi páči z celého ST zatiaľ najviac, čo sa samozrejme môže ešte zmeniť, ale pevne dúfam, že sa tak nestane.(17.7.2019)

"Mogl bych se kukat na Looney Tunes, pažalsta?" "Ne!" ... Tématika politických ideologií mne nikterak nebere - zde to ovšem překvapivě funguje. Úvod se nese v duchu nefalšovaného hnusu. Součástí epizody je taktéž exkluzivní podlahová přednáška v leže o tom, jaké je být loserem. A bonusovým přídavkem na závěr jest dechberoucí uvítací ceremoniál pro novou cestovní agenturu jménem Říše stínu. Millie Bobby Brown je herecká extratřída a pozlátko... a jak se situace vyvíjí? Samozřejmě tím nejhorším možným způsobem... Závěr byl mrazivý až na samotnou dřeň - prolog Mind Flyera o konečné zhoubě podtržen famózní hudbou nahání neskutečnou instantní husí kůži - za mě jedna z nejlepších scén napříč celým seriálem. Duffer bros se značně utrhli ze řetězu a nabízejí nám ještě adrenalinovější jízdu, a ani zdaleka to není ku škodě... nemám slov.... "We're going to end you, then your friends, and then - everyone."(4.7.2019)

Šiesta epizóda pokračuje vo vysokej úrovni predchádzajúcej. Všetky príbehové linky naberajú na intenzite a v závere to všetko vyvrcholí. Záverečné minúty navnaďujú na veľké finále. Tiež sú tu pomerne dobre zakomponované vtipné momenty a nenarušujú tak atmosféru, ktorá sa vytvára. Tentokrát mi príde, že aj tvorcovia viac pritlačili na hororovú stránku. Čo je len dobre. Predpokladám, že finále bude opäť veľkolepé. Za mňa aj tentokrát 5z5 a 90%(13.8.2019)

• - V epizodě se dozvídáme telefonní číslo Murray Baumana (618-625-8313). Toto číslo je skutečné. Po zavolání můžeme slyšet Baumanův (Brett Gelman) hlas na záznamníku, který velmi specifickým způsobem vyzývá všechny, kteří nejsou jeho matka nebo Joyce Byers (Winona Ryder) aby zavěsili a nikdy už nevolali. Bauman také chce Joyce osobně sdělit určitou zprávu o které tvrdí, že „není dobrá, není špatná, ale je to něco!“ (Doom351)