Doktor Alexei odhalí, co Rusové budovali, a Eleven uvidí, kde byl Billy. Dustin a Erica provedou odvážnou záchrannou akci. (Netflix)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No ono to na plný počet vytiahol skôr ten záver, respektíve nejaká posledná desaťminútovka, ktorá je skutočne epická, najmä čo sa týka El-iných vízií. Dejová linka v podzemí je ako vtipná, tak napínavá, čo tam po tom, že príliš dôveryhodná nie je. Ono ani v seriáli, kde sa po ulici presúva nejaký tekutý sliz, až tak veľmi nejde. Začínam mať dojem, že tretia séria sa mi páči z celého ST zatiaľ najviac, čo sa samozrejme môže ešte zmeniť, ale pevne dúfam, že sa tak nestane. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

El sa podarí vďaka Billymu vypátrať kde sa nachádza zdroj, Hooper vďaka pomoci ruského vedca zalarmuje políciu a Steve s Nancy v zajatí Rusov dostávajú nakladačku...Ako do mozgov dementných amerických detí vtlačiť nenávisť voči konkretnému národu? Práve takto. Tak ale, filmy sa zadarmo nenatočia a o dominancii USA treba presvedčiť aspoň deti, keď už na normálnych dospelých nemajú súdruhovia zo Štátov dosah. Obrovská škoda tohto podtextu, inak mohlo byť prvýkrát v tretej sérii za 5*...Ako hovorí názov epizódy, z mnohých sa stáva jeden. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Mogl bych se kukat na Looney Tunes, pažalsta?" "Ne!" ... Tématika politických ideologií mne nikterak nebere - zde to ovšem překvapivě funguje. Úvod se nese v duchu nefalšovaného hnusu. Součástí epizody je taktéž exkluzivní podlahová přednáška v leže o tom, jaké je být loserem. A bonusovým přídavkem na závěr jest dechberoucí uvítací ceremoniál pro novou cestovní agenturu jménem Říše stínu. Millie Bobby Brown je herecká extratřída a pozlátko... a jak se situace vyvíjí? Samozřejmě tím nejhorším možným způsobem... Závěr byl mrazivý až na samotnou dřeň - prolog Mind Flyera o konečné zhoubě podtržen famózní hudbou nahání neskutečnou instantní husí kůži - za mě jedna z nejlepších scén napříč celým seriálem. Duffer bros se značně utrhli ze řetězu a nabízejí nám ještě adrenalinovější jízdu, a ani zdaleka to není ku škodě... nemám slov.... "We're going to end you, then your friends, and then - everyone." ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poměrně epic humusárna, které se dá vyčíst snad jen ten příklon k humoru, který je na úkor atmosféry. Tato epizoda mohla být mrazivě děsivá, ale z nějakého důvodu si tvůrci hlídají, aby to nesklouzlo k regulernímu hororu. Některé postavy jsou v této řadě vysloveně jen jako zábavutvořící figurky. Evidentně se ani Stranger Things nevyhnul efekt "rozmlsaného scénáristy".... tvůrci dostali větší rozpočet, tak se rozmáchli hodně doširoka. Je to trochu škoda...sevřenější rámec by tomuto příběhu slušel víc. Na druhou stranu triky jsou na superúrovni...takto nechutnou "Věc" jsem dlouho neviděl. Prý se má letos točit ramake Slizu...tohle je hodně vysoko nastavená laťka. PS: Winona Ryder je tady skvěloskvělá. ()

Sany33

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Príbeh: Hooper je čím ďalej bližšie Ruskému spiknutiu. Trinástka nazerá Billyho a vidí obrazy z jeho minulosti. Zajaté deti v podzemnom komplexe bojujú o život. Prevedenie: Hra na emócie a na city s Billyho spomienkami nebola vôbec silená. Naopak sa mi to páčilo, zrejme aby sme aj napriek jeho momentálnemu charakteru s ním cítili dávku empatie. Deti, ktoré sa postavia armáde Rusov už je celkom cez čiaru ale zas dá sa tomu za daných okolností celkom veriť. Pocity: Príjemne som naladený do ďalších častí. Oproti tajomným predchádzajúcim častiam bola táto celkom akčná a viac uvoľnená. Záhady sa pomaly rozpletajú a ide do popredia akcia pred tajomnou atmosférou. 93% ()

• V úvodu zazní „Stand Up And Meet Your Brother“ (Possum River), po ní následuje „Neutron Dance“ (The Pointer Sisters). (Duoscop)
  • Dozvídáme se telefonní číslo (618-625-8313) Murray Baumana (Brett Gelman). Toto číslo je skutečné. Po zavolání můžeme slyšet Baumanův hlas na záznamníku, který velmi specifickým způsobem vyzývá všechny, kteří nejsou jeho matka nebo Joyce Byers (Winona Ryder), aby zavěsili a nikdy už nevolali. Bauman také chce Joyce osobně sdělit určitou zprávu o které tvrdí, že „není dobrá, není špatná, ale je to něco!“ (Doom351)