Chapter Eight: The Battle of Starcourt (S03E08) (epizoda)

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 1 h 18 min

Klasické grandfinále, u kterých mi většinou (jelikož jsem senzitivní píča) ukápne slzička, se konalo a mě doopravdy kvůli tomu dojemnýmu dopisu od starýho vožraly Hoopera málem slza ukápla. Ale i přes to, že šlo vážně jen o opakování minulých dvou sérií jsem si to užil a to klišé byla celkem švanda.(8.7.2019)

• Solverino

... a pořád to stejné, jako v první i druhé sérii... pořád ty nesympatický fakani s šílenejma xichtama, na který se nedá koukat, děsivě šablonovité, patetické, silácká kecy o prdu a pořád dokola a dokola... určitě bude čtvrtá a pátá série... se stejným scénářem, není třeba nic novýho vymejšlet, je to jako Nemocnice na kraji města.... (jedna hvězda za velmi dobré retro reálie) tak ten konec, ze kterýho stříkal patos a syntetické emoce, to ne, to se nedá ani jsem to nedokoukal, škoda(5.7.2019)

"And we can be heroes. Just for one day." ... Simply. No. Comment... Finále je jednoduše slovy nepopsatelná katarze neuvěřitelnosti. Falco se musí dmout pýchou! A já nebudu zapírat to, že mi těch pár mililitrů ze slzného kanálku jaksi nepatrně uniklo.... děkujeme Jime za tvůj závěrečný monolog, jenž by se dal přirovnat pouze k emočnímu gejzíru. Ještě jednou: díky!(4.7.2019)

Už při sedmé epizodě mě napadlo, že jsou Dufferovi natolik rozverní, že by mě v jejich podání nepřekvapila čtvrtá řada ve formě muzikálu. Moc daleko od pravdy jsem nebyl. Pěvecký duet byl velký bizár, který totálně rozbil poslední pozůstatky napětí a společně s dojemným závěrem vytrčil prostředník na všechny, kdo čekali především hororovou podívanou. Všechno je to o vztazích, ztrátách, růstu a životě normálních lidí, kterým se staly nenormální věci. Až tak prosté to je a přesto se sluší uznalé pokývnutí, protože napsat a natočit to tak, aby to pobraly davy kriticky naladěných fanoušků( a nesepisovala se petice), to vyžaduje velký talent. Přesto. Svoje výhrady jsem sdílel u každé epizody a stojím si za nimi. Z mého pohledu je tato řada slabší než ty předchozí, ale pořád jde o solidní nadprůměr. Největší slabinou je paradoxně příběh, který funguje jen díky skvěle napsaným postavám a filmařskému umu tvůrců. Jinak je zoufale primitivní a v mnoha ohledech nedotažený. PS: potitulková scéna nedává smysl a tvůrci to neměli zapotřebí...ale nebude mi vadit, když se s El a ostatními, ještě setkáme.(9.7.2019)

• belinko

Nemôžem ísť proti väčšine a dať poslednej časti série nízke hodnotenie. Vlastne, prečo nie? Prvá séria bolo niečo nové, niečo čo sa stalo a v priebehu série ďalej zamotávalo, až to skončilo veľkým rozuzlením. Druhá séria vlastne bola podľa tej istej osnovy - začiatok, rozuzlenie, koniec. A navyše, aby sa poistili, tak táto séria ešte skončila smrťou príjemného človeka. Tak ako ukončíme tretiu? No, určite nech začne ako druhá. Nech aj pokračuje tak. A nech tak aj skončí. Ale namiesto, aby sme na konci zabili jednu z postáv, zabime dve a nakoniec ešte dajme nádherný epilóg mŕtvej postavy, ktorá do rozuzlenia už tak videného deja vloží trošku sĺz a priateľského potľapkávania po pleci. Nie je to nič, len sprostý emocionálny dojak, ktorý vo filmoch, pre ne je tento seriál pocta nebol. Tým padá celý koncept a u mňa zníženie hodnotenie. Tak skvelý seriál kvôli tuctovosti a emóciam zrazený na kolená, na samé dno kinematografickej jamy. Priatelia, presne takto sa ničí dobrý námet. Presne takto.(4.8.2019)