Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

epicek

Naprosto fenomální a dechberoucí jízda, která nemá obdoby! Nechápu, jak jsem o něčem takovém nemohl vědět ještě před samotným vydáním. Všechno tady funguje naprosto dokonale a to jak perfektní scénář, tak skvělé obsazení či pohrávání si s divákem na kočku a na myš a hlavně nepopsatělně boží soundtrack. Tahle parta mi hrozně přirostla k srdci a druhá série se dokázala minimálně vyrovnat té první. Zodpovědělo se nám spoustu otázek, ale vznikly i další, na které nás odpověď teprve čeká. Každopádně bych považoval Stranger things za nejlepší seriál současnosti a jedno z největších překvapení posledních let. Friends don't lie ()

spygirl

Jeden z těch lepších seriálů, které jsou na Netflixu. I ta znělka je geniální. Nevím, co více říci, něco takového se jen tak nevidí. Unikátní dílo s výjimečnou atmosférou a skvělými herci. Jen nechápu jednu věc - na tohle se dívají i děti? Já se bojím i teď :D EDIT: Bohužel 3. série o hodně slabší a měla jsem problém ji dokoukat, což mě fakt mrzí. EDIT2: 4. řada OPĚT LUXUSNÍ, NEMÁM SLOV..... ()

Ondatra

Na to, že mě tenhle seriál dlouho odrazoval, protože nemusím fantasy seriály, tak jsem o to víc rád, že ho můžu po dokoukání zařadit mezi moje nejoblíbenější. Parta dětí, která je naprosto dokonalá, spolu s šerifem Hopperem, který v seriálu po nějaké době bude dost důležitý. Nechybí hromada humoru, skvělých hlášek, ale i tajemno, dramatické scény a občas i nějaký ten jumpscare ;) Kdo má rád žánr fantasy, tak u něj považuju za povinnost. ()

Bane_Boss

Strašně super dílko. I když jsem handsome and cool soplák from the 90s, věřím že v období 80s bych byl stejně tak cool and handsome, možná i víc, díky té nepřekonatelné atmošce, kterou 80s maj a kvůli který ji všichni milujou. Takže - 80s atmo a TOP 80s soundtrack? CHECK! Další věc, co byla strašně super, je příběh, protože je to prostě klasické dětské dobrodružství, které snad zažil každej...nebo aspoň já určitě. Jako hele...kdo nemá ve svém "To Do" listu odškrtnuto "Zachránil fellu z Údolí Stínů" nebo "Bojoval s příšerou z Údolí stínů" nebo "Cukroval s křehotinkou, která byla v Údolí stínů", jakoby nežil a je stále nevyzrálým šulkem, protože to jsou klíčové zážitky, co musí mít každej...himlhergot!!! Takže - příběh, co život napsal sám? CHECK! Je Nancy celkem cute? CHECK! Nechal bych si od ní cumlat malíček? CHECK! Chci druhou sérii? CHECK! Jebe mi? CHECK! ()

okkac

Season 1: 95% Milovníci osmdesátek jsou v sedmém nebi. Skvělá hudba, zajímavý příběh, narážky na kultovní filmy, ale stále originální a sympatické klukovské dobrodružství. Chci se o tom UpsideDown světě dozvědět více a podle posledních zpráv to tvůrci splní a dočkáme se dalších dílů. ()

BoXBe

Na počátku byl tzv. hype. Česky řečeno, z každé strany se po zveřejnění na Netflix odevšad ozývalo "to musíš vidět" a k tomu šla celkem nenásilná inteligentní marketingová kampaň. Takže k negativům. Winona Ryder 85 % seriálu hystericky pláče. Těžký úděl pro diváka, když je jednou z hlavních postav. Někdy jde znát rozpočet, na tricích, scénografii a podobě. A k pozitivům. Všechno ostatní. Stranger Things jsou přiznanou a upřímnou vykrádačkou, a když tak mě doplňte, těchto skvostů: E.T. Mimozemšťan, Twin Peaks, Noční můra v Elm Street, Akta X, Nekonečný příběh atd. A vůbec to nevadí, ingredience sedí, straší přímočaře, husí kůže ve tmě v noci naskakuje spolehlivě, příběh má logiku a spád tak akorát - vůbec oceňuju, že Netflix neudělal zbytečné třeba dva, čtyři díly navíc, aby nenudil - a v seriálově sezóně nemůže svým stylem nezazářit. Pokud nebudou další série omáčky, vyrostl tu nový styl a slibuje nové pokusy, které můžou přinést leccos zajímavého. ()

Šimpy

Jak strávit celý den u compu? Ano, pustit si tenhle seriál. Nic jsem nečekal a nakonec všech 8 epizod za jendo odpoledne? To se mi naposledy podařilo u Doctora Who :-). Sám jsem vyrostl na osmdesátkových filmech, takže tohle mi naprosto sedlo. Stylizace 80. let ať už v podobě titulků (Night of the creeps) nebo příběhu luxusní. A navíc jsem skutečně chvílemi nedýchal napětím, scénář brilantní, kamera a scény geniální. Je supr vidět tvůrce, kteří mají jasnou vizi o vizualizaci scén a ty podle toho pak vypadají! Herecké výkony skvostné. A to i co se týká Víno na vždy Ryderové. :-) Stejně mě nadchlo i Super 8, ale pak šlo scénaristicky do háje. Tohle funguje celou dobu. Nezbývá než vyhlížet druhou serii! Před druhou sezonou jsem si dal repete, jen abych se přesvědčil, že můj rok starý úsudek nebyl zkreslen a nebyl. je to skutečně taková pecka. ()

laik_60

nie som veľký milovník seialov naviac hororoveho charakteru, ale tento ma dostal. Výborná Winona a skvelí chlapci, mystično, napätie od sameho začiatku do konca, k tomu skvelá hudba. Režia mi pripomínala Spielbergov E.T film, (rovnaké bicykle, rovnaká naháňačka aj "chalani) ale podarilo sa im to. Zdá sa , že druhá seria nebude na seba dlho čakať. ()

Larushka

Dungeons & Dragons, oh yeah, tahle snadno si mě koupili. Ústřední děcka sympatický. Krásná atmosféra osmdesátek. Skvělá hudba! Jen 8 dílů! Winona hrála fakt dobře. Sice to na konci připomínalo Vetřelce, ale já stejně vím, že to byl prequel k Shivers :-D Silenthillovský svět mile potěšil. Verbal :-D ()

animaxis

Na Stranger Things je zajímavé už jen to, že se odehrávají v 80. letech 20. století a všechno tu tak taky vypadá, včetně soundtracku, atmosféry, atd. Mysteriózní zápletka je dost zajímavá a po 8 dílů vás nenechá vydechnout. Za těch 8 epizod se tu odehraje spoustu věcí, některé dost napínavé až děsivé, jiné zase dost vtipné. Humor tu zajišťují hlavně dětské postavy a i když tu jsou herecké výkony celkově dobré, tak děcka tu hrají naprosto dokonale ať už jde o zábavné nebo vážné scény. Povedená je i už zmiňované hudba a za zmínku taky stojí dobře natočené napínavé scény. Osm dílů je pro první sérii podle mě akorát a i když podle mě funguje i samostatně, jsem dost zvědavý na zápletku 2. série. ()

FrankSusta

Kdyby se tento pořad točil jen okolo postav Billyho či Eddieho, jsem absolutně spokojen, protože oba jsou přesně ten důvod, proč jsem se na toto podíval (hned p tom obrovskym hajpu, kterej mě vlastně přinutil na to mrknout taky). Oba totiž mají skvělý hudební vkus a představují to zároveň to, s čím jsem si Stranger Things jakožto totální laik vždy spojoval. A to s jakousi šíleností mysli. Jen ten Billy je nasranější a Eddie ,,vyklepanej'', ale přesně splňují svůj účel. Ale vždy je na nich vidět a cítit z nich ta šílenost a že je něco špatně, což skvěle dopomáhá prvkům hororu. A to velmi oceňuji. - Stranger Things je přesně to, co mělo, má a plně využilo potenciál pro kultovní pecku. Atmosféru určitého období minulého století, mnoho postav s jejich osudy, žánry zvolené přesně pro zaručení kultu, šikovné herce (kteří díky tomuto dostali větší příležitost) a zajímavá témata. Ale především mají nehoráznou palbu nejrůznějších klišé, která sice známe z absolutně každého průměrnějšího (kultovnějšího) filmu či seriálu, však zde jsou podána se vší možnou originalitou, až z toho oči přechází a Vy si jen ve skvělé atmosféře říkáte: ,,Wow. To je vlastně něco strašně nevídaného.'' Toto tvrzení je tedy jak jsem říkal taková polopravda. Pakliže najedete namé hodnocení jednotlivých sérií, tak si můžete povšimnout, že přesně takové věci mi ale strašně vadily v sérii první, i přes to, že jsem téměř každé epizodě napálil plný počet hvězd. A sérii samotné udělil pouhé čtyři hvězdy. Toto se samozřejmě začne s postupem sérií zlepšovat (i když by nemuselo, protože to je samo o sobě dost velkým odkazem na osmdesátkové filmy, když to tak vezmu) a tvůrci začnou přicházet s originálnějšími nápady, které by Vás téměř ani ve snu nenapadly. Bohužel to je ale občas slabší. Kupříkladu skvělá postava Joyce podaná ještě lepší Winonou Ryder si projde ve špatném slova smyslu proměnou, která se ale úplně vymyká jejímu zadanému charakteru první (a vlastně i druhé) řady. Náhle je ta postavička vlastně jenom hláškující postava s ne úplně dobrými vtipy. A to se bohužel stává často. Skoro jako by se postavy ,,opotřebovaly'', protože vlastně dost často charakter nezmění, ale zároveň změní tak brutálně, až to začne být otravné. Třeba linka El a Mikea (a vlastně i Willa a Jonathana ve čtvrté sérii) v posaledních dvou sériích začne být až chorobný a každá jejich scéna jen překypuje nefunkčními vtípky. A do toho všeho se tam budují různé vztahy, které mi prostě občas kvůli postavám nefungují. Třeba postava Mikea je ve třetí sérii strašný hovado, čímž mi zkazí samotnou El, už jen proto že to s ním furt táhne. Ale to je spíše problém mě. Nejlepší z postav s nejlidštějším vývojem je však samozřejmě machoborec Dustin, kde jeho neustálé ,,Son of a bitch! Son of a bitch!'' dělá neuvěřitelně přesný vývoj puberťáka, který postupně vulgárne a vulgárne. A to je neuvěřitelná sranda. Společně s jeho sic zprvu otravným parťákem Stevem jsou oba totálně nejlepší postavy s nejlepší chemií a vtipem, který na rozdíl od Joyceina humoru není rušivým prvkem. Ale ani postavy nejsou to nejlepší na celém seriálu, i když tvoří nejpodstatnější část. To co mě fascinuje nejvíc, je samotný ,,Upside Down'' svět. Protože to je promyšlené. Geniální. Každý tvor tam má svoji funkci jako v každém biosystému a ta promyšlenost s jejich samostatnou anatomií je skvělá. Prostě skvělá. Po technické stránce to bylo též silně povedený kousek. Protože obzvláště ve čtvrté sérii je opravdu silně cítit ten obří rozpočet, který Dufferovci ždímají každou jednotlivou vteřinu seriálu. Oni tam totiž dělají všechno proto, aby to drahý bylo. A to je na jednu stranu kýč, na jednu stranu ohromující. POW! Teď už ten neuvěřitelný hajp seriálu chápu. 9/10 () (méně) (více)

Deyw

zatim dobree. po 5dilech se to zkazilo...par veci nedavalo smysl..nevim vaham...jako novej serial bomba, jako celek prumer, hudba a atmosfera bomba..je to neco mezi 3-4hvezdama a jinak takovych 75-80%..velky + u me ma Harbour, nejlepsi role v serialu. zatim druha serie nevim takovy nic moc..nic se nedeje :( 2serie - hm feeling, atmoska muzika, nic zceho si uz nesednu na prdel..zbytecna serie, ale uplne..nic tu nebylo..vubec nic.. teda krom atmosky a muziky a dart byl fajn 2/5 hodne top serial, prvni serie me bavila jako svine, ta druha me prisla eeh a furt tomu tak je, jenze 3serie je snad jeste lepsi jak prvni, ten konec me rozsrackoval jako prase..a ted 4sezona je nextlevel dopici..nici me to dil za dilem..naprosto bozsky ! ()

Splasher

První díl mě příliš nenavnadil. Nemám toho ze sci-fi a 80. let zas tolik nakoukáno. Stylizace mi nevadila, ale iritovalo mě hodně věcí s ní spojených. Jako úvodní titulky, které jsem pravidelně přeskakoval. Dlouho jsem nepobíral pravidla a funkčnost "Nad/Pod". Ale bylo to spojené s MKUltra a výzkumem, který probíhal i v ČS(S)R se Standou Grófů a Mílou Rýzlů (btw určitá podoba s Papa), takže jsem sledoval dále. A atmosféra musela zapůsobit i na mě, protože jsem zhlédl několik dílů v řadě ... Ještě si musím postesknout, že v závěrečném díle (SPOILER) se potvrdila má obava, že po záchraně Willa nebude účelově ukázáno, JAK se dostali z Pod do Nad a byl střih až do nemocnice! (/SPOILER) ()

majo0007

Tunajšie nadšenia nezdieľam. Priznávam, začiatok bol sľubný, ale ku koncu to išlo dole vodou, záver ako z tých najhorších B-čkových filmových adaptácií od Kinga. (s01, s02) ()

URBAN

Tento seriál je rozhodně originální, ale značně mi vadí pomale poodkryvání informací, samozdřejmně že seriál musí udržet diváka u ubrazovky, ale příjde mi že je to příliš pomalé a je tu ještě jedna věc, která sice k seriálům neodmyslitelně patří, ale tu je to nesmírně okaté a to je napínavý konec, poslední minuty jsou kulervoucí a nutí diváka koukat dál, ale špatné na tom je že v dalším dílu se dozvíme většinou minimum jak jsem říkal. Ukazuje divákovi že se schyluje k něčemu velkému... Je to seriál, který stojí za zkouknutí, ale slušela by mu spíše filmová forma, jelikož spousta scén mi příjde jen jako vedlejších a nepodstatných. Nicméně je to skvělý seriál s promyšlenými postavami, nicméně sympatickými a ikdyž to pár slabých chvilek má, tak většina dílů je nadprůměrných a stojí zato. ( 15.8.16 až 18.8.16/MAC ) ()

dr.fish

Nejsem zklamán, ale ani nadšen. Trochu Jumanji, trochu Ospalá díra a trochu Zámek hrůzy. Je počítáno s mladým publikem, pro mne to točené ani nebylo. 18. nejlepší seriál?....Tak to sorry...60% ()

alchac

Také máte rádi seriály se zajímavým a neotřelým námětem, promyšleným dějem, vymazlenými dialogy, inteligentní a pokud možno překvapivou pointou, se skvěle napsanými, obsazenými a zahranými postavami, bravurně režijně zvládnuté a podbarvené kvalitním soundtrackem? No tak to se rozhodně tomuto nepříliš povedenému hybridu Akt X, Dósnova světa a Heryho Potrata vyhýbejte jak cikán lopatě. Jako notyvole. Např. i v realitu proměněné sci-fi takového kalibru, že v Oválné zasedne kačer Donald, snad ještě pochopit dokážu, ale že má tento opravdu velmi, velmi průměrný recyklát snad všech dostupných hororových klišé, cílící nepokrytě na dorost (čemuž je žel debilita díla opravdu silně poplatná) v okamžiku psaní tohoto výlevu 91 % a válí si své zatuchlé a povislé pozadí na trůnu pro 20. nejlepší seriál databáze, na to je kapacita mé mozkovny hrubě nedostačující. Buď se tedy veškerý můj dobrý vkus odebral nenávratně do věčných lovišť, nebo se drtivá většina recenzentů tohoto paskvilu totálně zbláznila (žel včetně několika mých oblíbenců - jste spadli z jahody na znak, ne???). ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu