Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

joker30

Vynikajúci seriál, ktorý vás aj napriek rôznym klišé udrží až do konca zvedavých. Inšpirácie Spielbergom či Kingom sú naozaj citeľné. Do nadpriemeru ho ťahajú najmä herci ako Winona a David Harbour, ktorý je popravde pre mňa veľmi milým prekvapením. Soundtrack je abslútne peckový, hlavne Gabrielova verzia Heroes a podobné vychytávky ako Time after time, Ghost Busters, Police....1 seria bola este rozohrievačka 90% Druhá séria naprosto nad očakávania. Mix Jurskeho parku a IT , co viac si priat. K tomu love story El a Mike, ktorym stacila jedina spolocna scena aby si ziskali vase srdce. A ten zaverecny fight EL- Kulervouci!!! :) 100% 3. seria: No comment, only maybe : Turn around , look at what you seeeee .Reach the stars, fly a fantasyyyyy :) 95% 4 seria 90% ()

shereen

Prvni serie fantasticka. Druha pruser. Je smutne kdyz u tak delikatni podivane jakou je prvni serie nenapadne tvurce nic lepsiho nez pokracovat tim samym, jen na steroidech. Posledni tri dily jsou takova katastrofa, ze jsem to vypla v polovine posledni epizody. Uplne me totiz prestalo zajimat, jak to dopadne. Nejhur dopadla Eleven. Z originalni a statecne detske hrdinky zbyla uknourana otravna holka, ktera je obzvlast ke konci v permanentni ochotnicke kreci. ()

bararich8

1. série Po první sérii zatím plný počet, protože dětské osazenstvo opravdu válí a dospělí nezůstávají pozadu, opravdu příjemné postavy. Příběh je rovněž neokoukaná kvalitka, kde tomu dost pomáhá i ono zasazení do pozdější doby. Sice na mě místy až trochu moc hororové/lekací, ale to překousnu. Těším se na nášup. Povinnost pro každého fandu fantasy a misteriózna. 2. série Hohoho, opět se do toho šlape na plný plyn. Kvalitativně se jede na stejné vlně, plus přibylo pár fajn postav. Atmosféra opět naprosto skvěle vybudovaná a prvky "hororu" jsou tam na můj vkus tak přesně akorát. Momentálně jeden z nejslibněji rozjetých seriálů. Díky za to. Stále za plný počet, 5* 3. série Neskutečný mazec pokračuje, počáteční díly hezky připravují půdu na divokou druhou polovinu. Napínavá akce je opět skvěle promíchána s vtipnými a odlehčenými scénami o dospívání a "dětských" problémech, tohle prostě umí tvůrci dokonale a nic lepšího v tomhle ohledu není. Původní herecká eskadra se zase o kus rozrostla a vůbec to nevadí, ba naopak. Na výpravě a efektech se opravdu nešetřilo, takže je se stále na co dívat. Epické finále je pak třešnička na dortu. Teď už nezbývá než vyčkat na 4. (a bohužel možná závěrečnou) sérii, 5* ()

FanKalEl

Prvá séria v pohode, no a čo sa týka druhej série..to čo má znamenať? Séria skončila bez predstavenia záporáka a s absenciou vysvetlenia fantasy prvkov. Nič tu nebolo vysvetlené, len pár vecí odhalených z minulosti. Tento seriál je nechutne nadhodnotený. Celkovo ale tu sú aj veľmi slušné epizódy, ktoré robia z toho seriálu u mňa niečo iné než hate. (70%) ()

UniqueNett

Původně jsem na to koukat nechtěla. Připadalo mi to jako teen seriál s malýma dětma, co si hraje na rádobyscifi drama. Opět jsem se spletla, protože tohle je tak neskutečně návykový seriál, že to snad není ani možný. Ta děcka, která teda mimochodem vybrali naprosto perfektně, vlastně nejsou vůbec děti, ačkoliv se tak tváří. Ta osmdesátková tvář, kterou tenhle seriál má, mě strašně bavila. A úvodní znělka je, jen tak mimochodem, jedna z těch nejlepších, které jsem slyšela! Oblíbené postavy: Eleven ()

AloeB

Když se setká parta asociálních pošuků z osmdesátek se Stephenem Kingem, může vzniknout To, nebo se také začnou dít ještě podivnější věci. A úmorného spisovatele nezmiňuji omylem, nejen že o něm padne zmínka v jedné z epizod, z celého seriálu však jde cítit jako by nad tím držel ruku stvořitele. Nemyslím si sice že by tento autor nechal šerifa zcela nelogicky vniknout do utajované státní laboratoře, nebo by nechal matku odhalit nejen nedopitou dvanáctku v ledničce, ale i o jedno číslo méně ve sklepě, rozhodně by nám ale naservíroval solidní zábavu jakou tento o něco podivnější pořad než je obvyklé nabízí. Klidně to potvrdím plivnutím na ruku, ale první sérii jsem dokoukal za méně než osm hodin v šíleném sledu všech epizod za sebou neustále přitom slintaje na peřinu. Ti malí haranti jsou naprosto skvělí. Nancy by byla pár let zpátky mým vlhkým snem a je skvělé že na konci skončila s tím s kým skončila. Willova matka a její šílenství je k nezaplacení. Ale nejlepší postavou je jednoznačně šerif Hopper o kterém jsem si původně myslel že bude archetypem takového toho poněkud blbšího pána, který mladé hrdiny nahání a kazí jim legraci, namísto toho tu ale byl za největšího badasse, který ačkoliv byl paradoxně nejméně reálnou postavou ze všech hlavních (ono bez postihu bít vládní zaměstnance a lidi na ulicích není vždy úplně policajtské), na druhou stranu je to stále ta osoba, která řekla matce že jde na debatní kroužek a namísto toho klátil Chrissy Carpenterovou v tátovym Oldsmobilu a To už si zaslouží metál. Původně jsem chtěl hodnotit a komentovat až po sérii druhé, nemůžu však jinak, komentuju, hodnotím už teď a doufám že pokračování nebo vyprchání vší euforie nezmění můj pohled na toto kingovsky nekingovské Dračí doupě. Druhá série je pak novým, vzrušujícím a vlastně také celkem zbytečným doplněním příběhu. Dobrodružství začíná na novo, všechno je nové, větší, děsivější, absurdnější. Všechny ty neznámé věci jsou nám už dávno známy a na tajemnosti to dílu ubírá, s tím se však tvůrci poprali na jedničku. Will je tu opět jen oběť bez našich sympatií, ostatní tři spratci jsou však stále zlatí a přibírají k sobě tubulárně sympatickou členku party. Většina postav je ještě sympatičtější než dřív, ty nové jsou zábavné a o kapku lepší než v první sérii. Co se týče samotných kořenů příběhu, druhá řada bohužel nezapustila moc hluboko pod Hawkins a naopak je mnohdy odhaluje v celé své zmatené kráse. Toto vše však díky velkolepému závěru zapomínáme a nakonec nevadí ani půlhodinový epilog, který je až příliš šťastný, kdyby nebylo poslední scény. Nejlepší postavy jsou tu jednoznačně roztomilý Dusty (který na konci cosplayuje pubertální období Petera Dinklagea) a božský šerif Hopper, který je největším seriálovým badassem ever. Na třetí sérii se těším jako malé děcko. A jestli byla druhá série jen větší, tak ta třetí je doslova VÉÉÉÉLKÁÁÁ. Schéma se neustále opakuje, jen je tu větší příšera, větší vládni konspirace, větší lokace, o dost luxusnější záběry, víc CGI, víc kýče, ale vadí mi to všechno? Vlastně ne, tomuto seriálu to prostě odpustím a stále si to rád užívám. A schválně, kdo věděl, že je Suzie skutečná? Já ano :D Čtvrtou sérii už jsem si pouštěl víceméně po vychladnutí z nadšení, nicméně celých těch deset nebo kolik hodin její první poloviny jsem shlédl za jednu noc (skoro) a ačkoliv jsem se bál její zbytečnosti a překombinovanosti, tak oproti té předchozí až tak zbytečná nebyla a že byla trochu překombinovaná vlastně nevadilo. V konečném důsledku mně i nevadí, že nový zloun Vecna je lidského původu a že některé linky jsou občas natahované, až z toho trochu krvácí nos. Trochu se však obávám, co se nám ukáže za měsíc v závěru. () (méně) (více)

Jajar

Opravdová pocta popkultuře 70. a 80. let (Alien, E.T., Evil Dead, Exorcist, Back To The Future, Elm Street atd.) plná zábavy, napětí a nostalgie. Stephen King, Steven Spielberg, John Carpenter, Dungeons&Dragons. Je v tom všechno.___Čtvrtá série s jednotlivými díly v délce celovečerních filmů je vrchol novodobé, hollywodské seriálové produkce. Freddy Krueger, Carrie, Kate Bush a ten twist. Wow. ()

pumpkinqueen

Nejsem si jistá, zda jdou pocity vyvolané tímhle seriálem vůbec vyjádřit slovy. V první řadě musím říct, že tohle je v mých očích mistrovským dílem ve všech směrech; máme tu perfektní stránku vizuální, ať už se jedná o kvalitní práci s kamerou, filmové efekty, nebo o vyobrazení atmosferického prostředí a práci kostymérů. Síla atmosféry se nedá popsat. Je to jako návrat v čase. Stejně perfektní je i soundtrack v podobě chytlavé elektronické hudby K. Dixona a M. Steina a klasické starší odhrávačky z konkrétních let, které atmosféru podtrhují. Skvělým tahem je i herecké obsazení malých nováčků, kteří se stanou hrdiny seriálu a tvoří spolu fiktivní, ale přesto nepopsatelně uvěřitelnou dětskou partu, jejíž dobrodružství chceme rozhodně sledovat. A nejen to; chceme se stát jeho součástí. Příběh nám nabízí v podstatě vše, co chceme na obrazovkách vidět, takže není divu, že si seriál získal široké spektrum diváků. Máme tu v první řadě dobrodružství říznuté mysteriózními a hororovými prvky, ale klasická rodinná dramata, neskutečně procítěné love story v pozadí a především spoustu, spoustu emocí! Zbožňuji odkazy a drobné detaily (ať už ty schované nebo na první pohled zřejmé), na díla, kterými se bratři Dufferovi inspirovali. Tomuhle se říká kvalitně odvedená práce. A Winona Ryder? Ta je pro mě třešničkou na dortu. Dost už řečí, shrnu to dvěma slovy - MILUJU TO. ()

Epero

Prvá séria: Tajná skupina sa snaží otvoriť bránu do inej dimenzie, odkiaľ vypustia tajomné stvorenie, ktoré sa snaží zastaviť skupina detí. Napriek tomu, že popri šerifovi a Winone máme väčšinu detských postáv, séria sa prikláňa skôr k hororu. Tajomná atmosféra neznámeho zla šíriaceho sa mestom, malé dievča s telepatickými schopnosťami na ktorom vykonávala vláda experimenty, chlapec unesený tajomným zlom a trojica jeho kamarátov, ktorí sa ho snažia nájsť. Na pár epizód veľmi dobre zmiešané. Vzťah týraného dievčaťa s chlapcami a vôbec jeho spoznávanie sveta mimo experimentov, zúfalá matka pátrajúca po unesenom synovi, osobnou tragédiou zatvrdnutý šerif, ktorý sa snaží spraviť správnu vec. Hoci majú deti odvahy viac než väčšina dospelých, nerobia našťastie žiadne prehnané kúsky a neraz potrebujú pomoc od starších, či od Jedenástky – dievčaťa s nadprirodzenými schopnosťami. Pátranie jednotlivých postáv sa postupne dostáva dokopy a tak sa deti, starší súrodenci aj dospelí spoja aby zachránili uneseného Willa a zastavili vražednú príšeru.                                 Druhá séria: Tajná skupina sa snaží otvoriť bránu do inej dimenzie, odkiaľ vypustia tajomné stvorenie, ktoré sa snaží zastaviť skupina detí. Zrejme zaúradovali peniaze a vysoká sledovanosť a to donútilo k pokračovaniu. Pretože pochybujem, že by niekto plánoval vopred pokračovanie, ktoré je presnou kópiou prvej série. Do deja sa pridá pár nových postáv na oživenie, ale inak je to to isté. Will síce nie je unesený, ale je napojený na tajomné zlo, ktoré sa snaží dostať do nášho sveta. A zúfalá Winona sa mu opäť snaží pomôcť. V prvej série ovešala dom vianočnými svetlami, teraz ho zas ovešia kresbami, aby určili polohu zla. Jedenástka sa na záver obetovala, aby potvoru zničila, ale aj tá je späť a ukrýva sa v chate pod dohľadom šerifa, až kým nemá dosť toho že ju prehnane chráni a neutečie do sveta pátrať po svojej minulosti. Minule síce nepátrala po ničom, ale tiež utiekla. Opäť všetci pátrajú na vlastnú päsť, až kým ich dej nezvedie dokopy. V prvej sérii to dávalo zmysel, deti pochybovali, že by im dospelí uverili a dospelí si nechceli pripustiť, že sa deje niečo nadprirodzené. Ale potom čo spolu zažili je hlúposť, aby sa hneď nespojili. Séria si udržiava tajomnú atmosféru, ale už to nie je hororové, ale skôr temné s odľahčenými prvkami, ako snaha dvoch z partie chlapcov baliť novú spolužiačku.               Tretia séria: Tajná skupina sa snaží otvoriť bránu do inej dimenzie, odkiaľ vypustia tajomné stvorenie, ktoré sa snaží zastaviť skupina detí. Áno, povedali si, že keď to vyšlo dvakrát, tak to vyjde aj do tretice. Ale žiaľ to tak nie je. Ľudí z vlády USA síce nahradili zlí Rusi, ale opäť sa deje to isté. A navyše sme sa vzdali hororu a tajomna a celé sa to uberá skôr k napätiu a humoru, čo je klasický komerčný mix, ktorý neohúri, ale ani neuškodí. Ale po prvých sériách seriálu naozaj škodí. Jedenástka – tragická postava, ktorá si vytrpela experimenty a boj s temnými príšerami sa teraz zaoberá randením a trucovaním so svojim frajerom. Pôsobí to ako prechod cisárovnej v Nekonečnom príbehu, kde v jednotke bola vznešenou vládkyňou ríše fantázie a v pokračovaní túžila ísť nakupovať. Rusi sú čistá karikatúra, ako z komiksovej prílohy v novinách. Sú zlí a neschopní. Prejde im cez rozum doslova banda detí a tínedžerov v námorníckych uniformách. Hoci Američania nie sú o nič schopnejší, keďže si doslova pod nosom nechali vybudovať celú podzemnú základňu - pod americkým mestom, kde mali predtým tajné vládne laboratórium. Máme veľa postáv, ktoré sa však charakterom zlievajú dokopy, pretože nik nemá dosť priestoru na to aby sa prezentoval samostatne a tak sledujeme tri dejové linky s pár postavami, ktoré neprinášajú nič, len posúvajú dej. A opäť si nič navzájom nepovedia, všetci idú sami za seba, len aby sa tesne pred koncom všetky tri linky spojili a všetky postavy spoločne stáli proti zlu. Navyše aj logika šla úplne mimo. Predtým krvácanie z nosa u Jedenástky naznačovalo, že jej sily si vyberajú daň na jej zdravý, no teraz používa svoje sily každú chvíľu, aby tresla dverami, či špehovala frajera. Tretia séria naozaj zhadzuje celý seriál, pretože je recykláciou toho čo tu bolo už dvakrát a navyše vypustili všetko zaujímavé a spravili z toho len guláš, kde sa postavy chovajú plytko a hlúpo a skôr strácajú naše sympatie, ktoré si mohli získať za prvé dve série. () (méně) (více)

geek.ondra

Blbina přežívající díky vykrádání starých klasik a vystavování osmdesátkové atmosféry. Samo o sobě je to totiž strašně hloupý, nudný a příšerně otravný. ()

B.Wilde

Když jsem viděla tenhle seriál poprvé, právě vyšla třetí série a všude byl neskutečný hype, jak je to úžasná podívaná. A já si po zkouknuti všech dílů řekla jen - proč? Na první podívání mě ten seriál prostě nedostal. Jenže pak přišla po dlouhém čekání čtvrtá série a já si chtěla vše připomenout a ejhle, najednou jsem ten seriál viděla jinýma očima. A ta čtvrtá série mě naprosto pohltila a neskutečně mě bavila. Jo, nebyla to lehká cesta, než jsem si našla to své, co mě na tomhle seriálu baví, ale nakonec si mě prostě získal. Tak uvidíme, jak to dopadne s tou poslední. ()

Razzor_82

"Když někoho zabiju, nezapomenu."  První série přinesla naprosto originální seriál retro balení. Druhá a třetí série ještě těží z vykrádání té první. Čtvrtá už je jen natahovaná žvýkačka z mikrovlnky. 6/10 ()

Hellierer

Již po první epizodě mohu s klidným svědomím říci, že mě čeká ne ledajaký zážitek, ale dokonalý návrat do mého dětství. Do doby kdy u mě frčeli filmy jako Blízká setkání třetího druhu,ET či Thing. Tak dokonalé retro snad nikdo nikdy nenatočil. Seriál má snad vše. Kouzelným soundtrackem počínaje a skvělými hereckými výkony konče. Již opening scéna naznačuje něco vypiplaného. Tolik atmosféry sem dlouho neviděl a vyevokování nejlepších částí Znamení naprosto na místě. Dále se to jen zlepšuje a přesně jak je tady již několikrát řečeno je to Super 8 ale víc pro dospělé (tedy to co Super 8 měl býti především). Za mě zatím 100% uvidíme dále :) EDIT: Po shlédnutí celé série mé nadšení přetrvalo. Sice jsme se zbavili hororových prvků ale stále nám zůstala pořádná dávka nadpřirozena. Scénář byl zjevně napsán mistry. Obrovský plus pro mne byl závěr,který je dostatečně ukončený ale zároveň i dostatečně mysteriózní aby si ještě dlouho poté co Stranger Things shlédne nad nimi přemýšlel a dumal co vlastně bude dál. ()

Withree

Krásné 80' retro, takový upgrade Super 8 ve větším měřítku, inspirováno Spielbergem nebo Stephenem Kingem. Příběh o únosu malého chlapce monstrem, tajným vojenským experimentem a záhadnou dívkou s velice silnou myslí není příliš originální, ale šlape tak jak má. Dětští herci jsou bez výjimky perfektní. Soudobý elektro i písničkový soundtrack taktéž. Konec nechává pootevřené dveře druhé sezóně, tak by toho měl Netflix jednoznačně využít. ()

Mouchal

Rozhodně nádherné překvapení letošních letních prázdnin. Při sledování Stranger Things budete mít pocit, že Ježíšek přesunul Vánoce na léto a všem nám pod stromeček nadělil tuhle seriálovou pecku. Kde bych jen začal se superlativy? Je tu toho tolik, že člověk neví, co vyzdvihovat jako první. Rozhodně jedna z nejlepších věcí je neskutečná atmosféra, která počtem dílů jen a jen houstne až Vám běhá mráz po zádech a nedovolí Vám ani na chviličku vydechnout a popadnout dech. Opravdu oceňuji Netflix za to, že vypouští své seriály celé najednou, protože čekání na další epizodu ST by dopadlo snad i nějakou trvalou depresí. Člověk po konci jedné epizody pouští hned další a nedokáže se zbavit pocitu, že chce prostě víííc! Výborně se podařil i casting herců, protože (obzvlášť ti mladí) předvádí opravdovou hereckou hitparádu amerických celovečeráků, kdy nemáte problém jim věřit absolutně cokoliv, co si tento jejich svět usmyslí. V doprovodu nám tu zní i výborný zvukový podkres, který atmosféru jen podtrhuje a vyjde nám z toho naprosto strhující seriál, u kterého kolikrát nevíme, zda se máme smát, bát nebo plakat. Podle mě jeden z nejlepších seriálů vůbec, a že já mám už několik dobrých seriálu nakoukáno. Snad možná jediná chybka na kráse, kterou tu můžu vypíchnout jsou malinko slabší efekty a trocha toho klišé, ale to je vážně všechno. Tohle prostě musí mít druhou sérii! 95% ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Jeden z nejnapinavejsich a nejatmosferictejsich serialu vubec! Vsechny dily zhlednuty na jeden zatah, 5/5* 100% Doporucuju kazdymu. ()

Sweat55

První série: Vše už bylo řečeno. Sakra stačí se podívat na hodnocení a je vám jasné, že se jedná o něco výjmečného. Atmosféra by se dala od první minuty krájet. Herci, hlavně partička malých kluků, jsou výborní. Parádní soundtrack. Příběh je neskutečně zajímavý. Eleven je výborná. A to skvělé finále .... tak jo tady to típnu, však vám to už došlo. Druhá série: Seriál číslo jedna loňského roku se po dlouhém čekání konečně vrací a já už můžu říct, že je to opět neskutečná pecka. Prvních pár dílů se sice nic moc pořádného neděje, což ale vůbec nevadí, protože seriál má tak skvělé charaktery, že mu trochu toho roztahování s radostí odpustíte. Možná vám bude vadit přístup tvůrců k některým charakterům, například Eleven, která si celou sérii jede svojí osobní linku, ale jakmile přijdou na řadu poslední epizody, uleví se vám, jak to všechno do sebe skvěle zapadlo. Za zmínku stojí také nové postavy, ale o nich jenom to, že jsou super, protože nechci nic spoilerovat. Stejně tomu všemu ale opět vládne Dustin. ()

bakeero

Původně jsem si myslel, že dám 4*. Jenže tomuhle seriálu prostě není co vytknout! Perfektní retro, které se jen tak nevidí. Skvělá scifi-hororová podívaná, kteoru Netflix znovu boduje. Více na Filmfanatic.cz. ()

Rawar

Shlédnuto během dvou dovolenkových dní na pětipalcovém mobilním telefonu blíže nespecifikované značky. Naprosto unikátní zážitek a jednoznačně nejlepší seriál letošního roku. Ta atmosféra je strhující a hudební, nebo spíš zvuková kulisa je přesně moje krevní skupina. Naposledy mi takto libozvučně zahrál člověk, co dělal OST k It Follows. Příběh je přesně to, s čím si mysl každého fantasty pohrává po večerech a každý z mimodimenzionálních dobrodruhů tajně doufá, nebo se spíš tajně obává, že jednou něco podobného nalezne i on. Nepamatuji si, že bych během tak horkých nocí, jako byly tyto, cítil tak silný mráz v zádech ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu