Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

lupulus111

Stranger things Tolik Milfek sem pohromadě v životě snad neviděl, ani v žádném filmu pro dospělé a napříč těmto naprosto stěžejním herečkám, jsou tu i nějací malí „ajťáci", co jsou chytřejší než komentátoři hokeje. Připomíná mi to dětské časy, když jsem si hrál s plastelínou a míchal všechny barvy do sebe akorát, že tady se to povedlo o něco líp... To je směsice všech, žánrů, filmů, režisérů, ale napříč té různorodosti to má svůj průnik. Ale nejvíc film oceňuji za tu recesisticky, buřičskou tématiku kdy si dělají srandu z kultovních kinematografických věcí jako: E.T, terminátora, akta X a trochu mi to připadalo taky Ospalou díru. Čekal jsem sice víc od recenzí, které jsem slyšel, ale konec konců proč ne?! „ „Should I Stay or Should I Go" 82 % ()

skipik12

jako dalo se to, ale ty 4 maly sraci me neuveritelne sraly. Ty bych necha sezrat hned na zacatku a byl by klid...nerikam,ze to bylo spatny ale tak 50%- nechapu, ze z toho tady lidi delaj buchvijakou pecku. Ja jsem teda uz od druheho dilu dost skakal,jinak bych to nedokoukal Jako a horor?? tvl, ten to videlo tak z rychliku. Je to serial pro tak 15-ti lete deti ()

Venum

Diky buh netlflixu ( at na to lidi nadavaj jak chtej ze je mainstream bullshit ) , jsem spokojeny ze jsem videl tuhle serii na doporuceni od kamarada , vazne tohle vas veme , je to skvely rychle to utika , a jak fandite protagonistum to je neskutecny. Vsichni sympataci , nic preplacanyho , uz se nemuzu dockat druhe serie , tohle je 100% bezkonkurencne , vsem doporucuju! ()

mivael

Líbilo se mi to moc, zkoukla jsem to za tři dny, páč jsem musela do práce...safra. Skvělé napětí, děti hrály výborně a sympatický šerif...Taky hudba mne velmi zaujala. Musela jsem dát 5 hvězdiček. ()

mikomus

Co k tomu dodat!!! Jak už tady bylo mnohokráte řečeno, naprostá seriálová lahoda. Já jako fanda pana Kinga jsem se bavil od prvního dílu až do konce. Skvělí herci, skvěle napsané postavy, 80.léta a hlašky dětských hrdinů? No užasné!!! Jen tak dál so další série. ()

Mike_Doe

The 1vá séria je OPUS, fenomén ktorý sme s manželkou zhltli za ±3 dni. Niet tam čo vytknúť, možno len niekedy zdĺhavejšie dialógy ktoré sa bohužiaľ tiahnu celou ságou. The 2há séria je dobre no 1tke nekonkurujúce pokračovanie. Snaží sa rozkrývať niektoré dosiaľ nevysvetlené medzery pôvodu 11, bohužiaľ okľukou. The 3tia séria mala pôvodne môj palec dole kvôli nekonzistentosti deja a zbytočnej detinskosti  postáv. Išlo skôr o veľkú reklamu pre ST® než o prepracovanie nového deja. Pozrel som si to ešte raz a z palca dole je palec vo vodorovnej polohe. The ST 4.0 je chvála-bohu návratom k pôvodnej tvorbe. Vysvetlenie charakteru upside down sveta a pôvodu 11 je pecka. The piata séria bude dúfam už posledná. ()

stret

Bratia Dufferovci zdá sa, sú posadnutí týmto druhom príbehov. A to je dobre - dali do toho svoje srdíčko. V 1. sérii - bezchybné obsadenie detských hercov (okrem Natálie Dyerovej ale dalo sa) - tým sa myslia ich výborné výkony. Winona Riderová trocha štvala svojim veľkým umením. Ale povedzme si pravdu, koľkí by jančili podobne ako ona - aj keby sa im takto záhadne stratil jeden z ich čoklov (a doma im záhadne poblikávali konzervy s psačím žrádlom), nieto vlastné dieťa. Dnes sa už niektorí obávajú pozerať seriály, aby nedopadli podvedení ako pri "Pozůstalých", "Sense8" alebo protoseriáli tohoto typu - Lost - kde záhadná udalosť nemá žiadny vývoj - lebo fantázia scénáristu nijaký nevyprodukovala. Prvá séria Stranger Things taká nie je - k záveru sa to dopracuje a to vcelku postupne. Druhá séria je skôr sklamaním. ()

imperativ

Winona Ryder si očividně prochlastala solidní díry do mozku a její výkon v roli zdánlivě paranoidní matky je umocněn na ležatou osmičku i její vlastní náturou. Na druhou stranu mě donutila přemýšlet nad precedensem nadpřirozeného zážitku. Čili, v naší kultuře je jakékoliv svědectví o nadpřirozeném jevu bagatelizováno jako halucinace nebo dokreslování vlastních představ. Ale "co kdybych doopravdy viděl ducha"? Seriál s tímto fenoménem pracuje na jedničku. David Harbour je perfektní bouchač a skvěle reprezentuje filmovou retrofilosofii, že násilí, pravda a koule vyřeší všechno. Prckové překvapivě fungují nejlépe a jejich dějová rovina je nezjajímavější (dost pravděpodobně záměr autora). Odkazy na kultovní horory jsou zjevné - Věc, Poltergeist, místy i mystická atmoška Twin Peaks, dokonce i Vetřelec či počítačová hra Silent Hill a Outlast. Taková Kingovina. Otevřený konec pro druhou sérii, těším se. ()

hujerita

Plná pálka to nieje, ale zabavilo a potešilo zároveň. Hravé, staré a hlavne iné. Jednoducho chlapčenská zábava pre dospelých a dobrodružstvo ako má byť. ()

susilson

super, super, super. 1. řada shlídlá na dva tahy jak nic. I když jsou v hlavních rolích v podstatě děti, pro děti to podle mne moc není. Inspirace Carpenterem, Kingem, jak už bylo x-krát zmíněno. Pro ponurou, temnou atmosféru není potřeba všechno točit před zeleným plátnem, návrat do osmdesátých let jako vyšitej. Moc se mi to líbilo, a Winona jako "vyšinutá" máma byla fakt dobrá. ()

Spellconner

Chcete se vrátit v čase do svých dětských filmových let a zažívat dobrodružství 80tek? Pak je Stranger Things jasná volba! Od seriálu se nedá očekávat přímo horor (několik „husí kůže" momentů jsem přesto našel), ale spíše tajemné dobrodružství v (pro tuto dobu) typickém prostředí, s věrnými postavami a zápletkami. Přibližně v polovině první série opadne pomyslný háček, který mě první polovinu nepustil ani vteřinu a děj začne po odhalení hlavní zápletky tak trochu stagnovat. To nicméně není žádným rušivým elementem a jako celek funguje i v druhé polovině stále na výbornou. Nyní už jen čekat na druhou řadu, potenciál tu je veliký... ()

ad.

Vyborna vzorka hororoveho zanru, pri ktorej sa clovek nemusi smiat kazdych par minut, lebo na to tu mame komedie a filmy s vyssim podielom trapnosti ako je potrebne. Najlepsou postavou pre mna sef policie - spravny chlap s prenikavym uvazovanim, lezernym humorom a zdravou davkou sebavedomia. Mala Eleven to neskutocne rozbalila (badass girl!), z chalanov najviac zaujal Dustin, sarmantnejsi o to viac, o kolko zubov mu chybalo z horneho zuboradia. Winona v roli polosialenej matky by ma davkou emocii, ktore na platne ukazala, bez problemov prinutila vstat a ist jej pomoct s hladanim syna Willa. Ziadne prehnane efekty, popieranie fyzikalnych zakonov bolo pritomne vo viac-menej stravitelnej miere a povinna romanticka sucast tiez nema prilis vysoky glykemicky index. Ako nie velmi nadseny fanusik zuvackoidne sa natahujucich serialov hodnotim pozitivne aj dlzku serie, ktora udrzi v napati divaka od uplneho zaciatku az do konca. Som zvedava, co prinesie bliziaca sa dalsia. ()

Drkolnov

Totální bezduchá vykrádačka, která bude natahovaná co to jen půjde, abychom nakonec rozuzlení, které bude stejně bezduché jako dosavadní příběh. Snaha o TO od Kinga, ovšem nevýrazné a stále neoriginální. Tajemno? Nehledejte. A finále 1. řady? No to snad ani nekomentovat. Jediné co se dá komentovat je dobrá filmařina, ale to co dává ducha, scénář, je ubohé. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu