Návrat do zítřka

Terug naar morgen

The Sum of Histories

Drama / Romantický / Sci-Fi

Belgie, 2015, 86 min

Línia The Butterfly Effect naďalej pokračuje, tentokrát v belgickom prevedení s e-mailovou verziou. A musím uznať, že Belgičanom sa celkom zadarilo. Film mal dobrú zápletku, rovnako aj spád (hoci tempo by som uvítal aj pomalšie), no a celé to zavŕšila skvelá pointa. Akurát mi bolo ľúto, že dĺžka tohto filmu bola len 86 minút. Nespočetne veľa filmov majú mamutie dĺžky úplne zbytočné, prakticky bez vyššieho zmyslu. No v tomto prípade by som kľudne uvítal aj dlhšiu minutáž, ktorá by umožnila aj obšírnejšie vykreslenie súvislostí, možno aj jednu paralelnú realitu navyše s ďalším možným scenárom. Ale čo už narobíme, občas to bolo až príliš stručné a vecné, ale napokon to zhrnuli do naozaj vydarenej pointy.(1.5.2018)

Film zaměňuje cestování časem za cesty do paralelních vesmírů. 1) Nevýrazný, ale docela příjemný film je scenáristicky ukázněný, kompaktní s koncem, který respektuje ideovou linku příběhu. 2) Na vyznění snímku se podílejí i herci: 33letý Robrecht Vanden Thoren (Titus, asistent v budoucnosti), 28letý Matteo Simoni (Tom) či 31letý Bart Hollanders (brýlatý Dimi).(9.12.2017)