poster

Matilda (festivalový název)

 • Rusko

  Matilda

 • Rusko

  Матильда

 • Kanada

  Mathilde

 • USA

  Mathilde

Drama / Životopisný / Historický

Rusko, 2017, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • Marius
  ****

  S výnimkou hrubých rysov deja je Matilda doslova rozprávkou, v ktorej platí okrem tých najznámejších historických medzníkov len to, že cársky balet bol zásobárňou mladých mileniek romanovských elít. Sama Kšešinská bola skôr než nešťastnou romantičkou zlatokopkou, ktorá mala v posteli pol Petrohradu. Každopádne ruská kinematografia je dnes v porovnaní s ostatnými úplne inde pokiaľ ide o temer manieristicky krásne obrázky, k čomu v tomto filme prispievajú aj interiéry katarínskeho paláca a iných známych romanovských stavieb a ostatné zložky výpravy. A ako som už povedal pri Já, Olga Hepnarová, Michalina bude raz superstar, to dievča nielenže je krásne ale hrá jej to ako máloktorej. 8/10 P.S. Nechápem ten povyk zo strany pravoslávnej cirkvi a Natalie Poklonskej. Ten film bol k Mikulášovi II. až prijemný.(9.1.2019)

 • eLeR
  ***

  Matilda .. žena, ktorej v životopise Mikuláša II. patrí jedna veta. Film mal veľmi peknú výpravu a ešte krajšie kostýmy. Páčila sa mi hudba, aj kamera ... a príbeh? trošku divadielko, ale dôležité historické momenty nechýbali. Slušný film. 3,5* Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)(8.4.2018)

 • dopitak
  ****

  Spíš melodrama než historické. Filmařské vytažení ničeho do historických souvislostí trochu vadí, pokud ale Matildu pojmete čistě jako romantickou frašku úplně náhodou z nejvyššího ruského prostředí, dopadne na výbornou. Filmařům se mimořádně podařil casting, Michalina (a její další nahé scény) udělá určitě větší díru do světa než v Muzzikantech a jako děvuša fatale je přesná. Přes ní jsem se taky k filmu dostal, obvykle ruskou kinematografii nesleduju. Mnoho povyku pro nic, jako obvykle, nic smilného neukazuje. Ode dneška má můj slovník nový pojem - šeredná jako (Němka) Luise Wolfram.(15.7.2018)

 • Lokutus
  ****

  Téměř dokonalá audiovizuální lábuž, který člověk (skoro) odpustí i některý logický nesmysly a místy typicky ruskou přestřelenou melodramatičnost...(31.10.2017)

 • PP66
  ***

  Výpravný film, krásné kostýmy, Příběh nedospělého následníka trůnu a jeho zmítání se mezi vzplanutím a povinností.(18.8.2018)

 • Morholt
  ***

  Rusům se musí nechat, že využili každou kopějku a na vizuálu je to sakra znát. Tak opulentní výprava se v rámci evropské kinematografie hned tak nevidí. Co se příběhu samotného týče, tak to už je na každém, jak mu to sedne. Oproti jiným filmům, kde ivani museli pracovat s romantickou zápletkou, tady nepůsobí neohrabaně, což je plus. Výborní byli i herci, nicméně ten celkový melodramatický tón není zrovna mým šálkem kávy. Jinak příliš nechápu ostré reakce. Mě tohle přišlo jako nekonfliktní romanťárna. 65%(21.4.2018)

 • Aljak
  ****

  Veľkolepá výprava a úžasný vizuál! Kulisy a kostýmy naozaj očarujúce, rovnako aj vynikajúca kamera. Čo sa toho príbehu týka, nie som síce žiadny odborník na dejiny cárskeho Ruska, ale mám pocit, že tu dosť zaúradovala hyperbola (jednoducho, je mi akosi ťažko uveriteľné, že by sa tak velevážená postava akou bol Mikuláš II. takto verejne netajil náklonosťou ku kontroverznej baletke). Každopádne, ten románik medzi budúcim cárom a 17-ročnou baletkou Matildou, sa naozaj odohral a údajne to trvalo až 3 roky. Zaujímalo by ma ako to medzi nimi bolo v skutočnosti. Musím uznať, že na tento film sa mi pozeralo veľmi dobre - popri spomínanom vynikajúcom vizuále a výprave zaujali aj vydarené herecké výkony a celkové prevedenie tohto filmu. Škoda, že si rovnako nedali tvorcovia záležať aj na kvalitnejších dialógoch, ktoré si film z takéhoto prostredia priam vyžaduje.(20.4.2018)

 • Marze
  ***

  18 letá polská baletka Matylda měla pohybový talent a byla pohledná. Byla zlatokopka? Prý zemřela chudá. Film měl rozpočet 25 milionu, tedy 25 krát větší než průměrný český film a je to na něm vidět.(18.4.2018)

 • lubospoti
  ***

  Asi jediná romantika, kterou jakž takž dokážu jako divák konzumovat je ta v historických reáliích. A tady se na kostýmech a výpravě rozhodně nešetřilo. Příběh je průměrný - prostě romantické melodrama má svá zažitá klišé. Kvůli té "jistotě" také romantické duše podobné příběhy vyhledávají. Ovšem nutno podotknout, že děj rozhodně není přeslazený, skutečně ho může bez újmy absolvovat i divák neromantického naturelu.(30.5.2018)

 • Jehova
  ****

  Nechápu, co se na tom filmu pokryteckým černoprdelníkům z RPC tak nelíbilo. To že byl Mikuláš II taky jenom člověk? Jestli se skutečná Matilda jenom trochu podobala herečce, která ji ztvárnila, tak ho docela chápu... Kromě toho, nepřijde mi, že by ve filmu byla Ruská říše vykreslována jako země šibenic, alkoholismu a smilstva, což RPC filmu vytýká. Nic z toho se tam téměř nevyskytovalo.(16.3.2018)

 • Kamil111
  **

  Tomu říkám poklonkování umělce moci. Živě si představuji Putina, jak se projektuje do role Mikuláše II. a klečí na kolenou při ohňostroji na památku zesnulých mužiků. A to vzývání ruské moci přes obrazy milované carské rodiny. Michalina musela dostat nabídku, která se neodmítá (finanční, samozřejmě), že šla do takové sračky. Bohatý rozpočet byl na výpravě znát, aby ne, ale to je všechno. Za ni ty dvě hvězdy.(19.4.2018)

 • kasol
  ****

  Ruské historické filmy, které čerpají námět z dřívější historie jsou sice melodramatické, ale stojí za to se na ně podívat. Taneční role Matildy byla dublována ruskou mladičkou nadějnou baletkou Darií Tikhonovou.(1.8.2018)

 • taibrek
  ***

  Tento film má veľmi dobré zvládnutú prácu s kamerou, kostými aj prostredie Ruska taktiež na vysokej úrovni. Jediné čo mi vadilo bol ten dej, ako keby sa vliekol.(19.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace