Naše projevy jsou svázány se vzpomínkami, které si na nás uchovávají ti, kteří nás milují... Anebo nenávidí. Předposlední film mistra brakových hororů LUCIA FULCIHO nás seznamuje s rodinou multimilionáře Mainardiho, který v úvodu záhadně umírá na vnitřní krvácení. Po sobě zanechává tučné dědictví, a tak je brzy jasné, že o přirozené smrti nemůže být řeč. V okruhu podezřelých jsou všichni nejbližší příbuzní a Mainardiho duch nedá pokoj, dokud se nedozví skutečnou pravdu. Jeho hlas ze záhrobí nakonec dovede odvážnou dceru Rosy k děsivému závěru. (oficiální text distributora)

POMO

Voices from Beyond nie je hororová fulciovka, je to mysteriózna telenovela s detektívnou zápletkou. A ten malý chlapček, bodaný do bruška veľkým kuchynským nožom je v nej iba aby sa nezabudlo, kto za ňou stojí. Voices from Beyond ako mysteriózna telenovela funguje výborne, scény rozhovorov ducha otca s milovanou dcérkou na brehu jazeru sú príjemne poetické, herci sú typologicky dobre obsadení a zápletkovo tu (v rámci žánru telenovely) do seba všetko zapadá. Vrátane pointy, ktorú som nečakal a ktorá ma príjemne prekvapila. Byť panička päťdesiatnička, dokonca zakričím: „Jéééžišmarjá! To je strašné!“ ()

tron

Lucio Fulci (ZOMBI 2, THE BEYOND, DOM PRI CINTORÍNE) nikdy nepokladal scenár a herecké výkony za ktovieakú filmovú prioritu, napriek tomu mali jeho snímky dva veľké plusy: jedinečnú hororovú atmosféru a neuveriteľné gore. HLASY ZO ZÁHROBIA nakrútil v roku 1991, teda päť rokov pred svojou smrťou, jednalo sa o jeho predposledný film (nasledovali ešte DVERE DO TICHA) a HLASY ZO ZÁHROBIA podľa toho vyzerajú: je to nostalgické, melancholické a symbolické lúčenie s fanúšikmi a žánrom pokojnou ódou muža, ktorý po večeroch rozmýšľa nad smrťou a pije červené... samozrejme, u Fulciho to automaticky nevylučuje prítomnosť zombíkov, ktorí vás roztrhajú na kúsky (alebo ubodanie milého, pekne oblečeného, chlapčeka). Výsledkom je nudný ale džentlmenský hybrid o nepokojnom duchovi a jeho dcére. ()

Radko

Skôr krimi ako horor. Mladé dievča pátra po príčinách smrti otca, vykašliavajúceho v posledných chvíľach pred smrťou krv v dávkach, ktoré nezvládali riešiť ani sestričky v nemocnici, a tak mal neustále červený vankúš aj pyžamo. Nebol by to Fulci, aby príbeh neokorenil niekoľkými neodolateľne pôvabnými bizarnosťami. Spomeniem prelínanie obrazov nahých ženských prsníkov s následnými pohľadmi do vnútra hrobky. V nej prevaľujúce sa červy spracúvajú zahnívajúcu mŕtvolu. Nezabudlo sa ani na poctu: úvodnú scénu Buňuelovho Andalúzskeho psa pripomenú rozrezané volské/ľudské oči (Fulci obdobný hold majstrovi surrealizmu strihol aj v Rozparovačovi z New Yorku). Zaujímavý je i záver - aj keď sa podarí odhaliť vraha, ten ostáva nepotrestaný (ak ho nebudú mučiť výčitky svedomia) a majetný. No spokojná zostáva aj druhá strana: uvoľnený, oslobodzujúci a tým primerane hlasný rehot nad rodinnou hrobkou a súčasný pohoršený pohľad staršej návštevníčky cintorína završujú toto, pre väčšinu tunajších užívateľov slabšie, Fulciho dielo. Osobne ho považujem za ďalšiu z dlhej rady jeho svojráznych špecialít a: teším sa na ďalšiu! ()

MM_Ramone

V roku 1991, vo veku 64 rokov, ukončil taliansky režisér Lucio Fulci aktívnu režisérsku činnosť. V tomto roku natočil posledné dva filmy vo svojej bohatej kariere. Jedným z nich boli "Hlasy zo záhrobia". Je vidno, že už mu pomaly dochádzal dych, ale stále sa snažil držať svojich overených postupov. Povrchný scenár a biedne herecké výkony sú prebité enormnou dávkou nechutností - opakované sadistické ubodanie dieťaťa, zvracanie krvi, až moc detailná pitva, útok mŕtvol, hmyz v truhle, rozklad tela, krvavé volské oká... Popri tom sex, nahota, súlož a kozy. Plus bizarné snové scény podfarbené psychotickou syntetickou hudbou. Dôstojná Fulciho rozlúčka s jeho vernými divákmi v štýle surového krimi horroru. *** ()

Faustka

Tak tohle je trochu slabší horor L. Fulciho, pár strašidelných scén by se tam našlo, ale nic světoborného. Docela ušla ta rozkládající se mrtvola, ale šlo to poněkud rychleji asi byl pro červy dobrá chuťovka a ta pitva byla dost odfláknutá. No, bylo to před víkendem,tak práce počká. ()

giallo

Televizně se tvářící "horror" z dílny Lucia Fulciho, který je bohužel jeden z jeho neslabších vůbec. Hodnocení začnu nejprve tím negativním. Vím, že si maestro nepotrpěl na nějakém extra scénáři, ale rozhovorové perly v tomto filmu vážně stojí za to, v tom špatném slova smyslu. Na stejné úrovni byla otravná hudba, "laciná" kamera, telenovelovské snové scény a herecké výkony. A pozitivního? Snad jenom délka, protože jsem se nemusel uzývat k smrti. Fakt nuda mistře. ()

SOLOM.

Mohli jsme vidět život boháčů a přepych ve kterém si žijí. A jak se říká: mít málo peněz je zlé, mít hodně peněz ještě horší. Tento film se řadí mezi další podobné s tímto tématem, kdy někdo kvůli penězům někoho zavraždí a duch zemřelého chce spravedlnost. Nic nového nám film nenabídl. Ovšem bylo ve filmu i dost dobrých scén, to musím pochválit. Pěkná pitva či zombie to jsou právě prvky, v nichž se Fulci vyžívá a ve svých filmech preferuje. I zde nám nabídl trochu nechutných zombie, ale je škoda, že jen v jedné scéně. Rozhodně jich mohl použít víc tím by film rozhodně prokrvil a oživil. Nejkrásnější scéna byla v postupném rozkladu těla v hrobce. Tohle bych asi hodnotil jako nejlepší z celého filmu. ()

eraserhead666

Takřka komorní drama s běžnou kriminální zápletkou, hororovým nádechem, překvapivým odhalením, několika nahými prsy a i na zombie se najde místo. Když Fulci, takraději něco staršího. Chcete-li se seznámit s dílem Lucia Fulciho, nezačínejte tímto filmem..... ()

Karamanlis

Hlasy zo záhrobia sa dajú považovať za pekne vyprofilované giallo. Obsahujú všetko, čo správne giallo obsahovať má - krimi motív, hororové prvky či nahotu, no napriek tomu sa ani v rámci tohto polozabudnutého subžánru nedajú označiť za nadpriemernú snímku. Detektívna časť príbehu nefunguje tak ako by mala - pohnútky činu sú priehľadné, vzhľadom k malému počtu postáv je okruh podozrivých hneď od začiatku viac menej jasný a rádoby ohromujúce záverečné odhalenie nie je až tak prekvapujúce, ako by si Lucio Fulci určite želal. ()

duklak2 odpad!

Ach jo, ach jo. Ani nejsem moc zklamán, protože od režiséra Fulciho jsem ani moc už nečekal. Toto je třetí film, který jsem od něho viděl. Celý děj je tak záhadný, jako Fulciho smrt. Režisérovi dám poslední šanci příště ve filmu Koncert hrůzy. ()

Caelos odpad!

Po všech směrech nefungující film. Je to nudné až k zbláznění, jako horor je to trapné, příšerné zpracování, tragičtí herci. TO by byl výčet kladů, pak už je to jen horší. A to jsem slyšel že toto má být "lepší" Fulci. ()

corpsy

Kriminálka s akože hororovými vsuvkami. Fulciho veľký debakel. Ono väčšinou platí pravidlo, že človek by sa mal držať toho čo vie najlepšie. Fulci sa tu toho pravidla nedržal. ()

fcreading

Veľmi slabý horor od majstra brakových hororov. Začiatok vyzerá dobre ale akonáhle zomrie na vnútorne krvácanie multimilionár, prichádza len nuda a nuda. Občas sa niečo deje, ale tí herci sú úbohy. Ovšem Fulci vie natočiť aj lepšie horory napríklad Beyond, Páter Thomas, a Dom pri Cintoríne. ()

iolaos

....tak prubeh teto horrorove kriminalky nebyl buhvi co... da se rict , ze i pomerne slusne nudil.. , ale povezte jedineho svetoveho horroroveho rezisera...krom D'Amata, L. Bavy, ci mozna Soaviho.. , ktery se kdy zmohl na tak FAMÓZNÍ remeslnicinu provedeni a nasnimani nechutnosti.. to, co tu Fulci opet rozprostrel ( posmrtna destrukce lidskeho tela, odporne fokusy na vnitrnosti...) nema obdoby od jeho legendarni 70 dekady. 8/10 ()

Morloth odpad!

Báječná sranda, která nemá hlavu ani patu. Film je doprovázen příšernou hudbou, kterou snad hrál opilý pianista na midi klávesy. Děj se od začátku do konce v podstatě nikam neposune. Je zde velká kumulace naprosto nelogicky nahých lidí. Triky jsou k smíchu, herecké výkony taktéž. Osvětlovač a kameraman asi popíjeli s pianistou, neboť kamera působí snad laciněji, než z reklam na prášky z devadesátých let a nasvícení interiérů je žalostné. Navíc pojídání očí, které si mohu koupit na pouti jako žvýkačky mne opravdu rozhodilo. Pokud si někdo myslí, že tento film je hororem, který má nějakou atmosféru, tak ať mi prosím napíše. Víc jsem se bál snad i u večerníčků. ()

Hennes

Tuctový horor. Čekal jsem od Fulciho alespoň dobrou atmosféru. Nejhorší jsou tady asi přiblblé dialogy a ani Ciprianiho hudba mi moc nesedla. Mělo to být detektivní a to se moc nepovedlo, no nevadí, vše se nepovede a Fulci má i skvělé filmy. ()

cariada

Poměrně slušný horor o bohatém muži co je nalezen mrtev . Má dceru ,která jediná ho má ráda a on jí pomocí telepatie prosí o pomoc ,aby mu zjistila kdo ho zabil. Začíná docela děsivá hra kdy se nám promítají řady vizí a realit jak to vše mohlo či možná bylo a nebo né.... Až dojdeme docela k zajímavému rozuzlení. ()

-Bomba-

Povedený detektivně horrorový příběh z dílny mistra žánru Lucia Fulciho navíc inspirovaná povídkou od dalšího mého oblíbence, Cliva Barkera. Sice jsem (aniž bych si četl obsah filmu) čekal nějakou další zombiárnu, ale tohle mě taky bavilo, prostě klasický Fulci. Zároveň jeden z mnoha filmů, který by se sem, do ČR, nebýt Řitky neměl šanci dostat. ()