Hlasy ze záhrobí

Voices from Beyond

Horor / Drama / Mysteriózní

Itálie, 1991, 91 min

• tom88

Fulciho mystery, ktoré zaujme iba v krajných prípadoch. Hrozný brak a zbytočný film so slabým spracovaním. Množstvo WTF scén, nič napínavé a zopár nechutných scénok. Príšerní herci, slabá zápletka a neuveritelne otravná hudba počas celého filmu. Réžia a kamera taktiež nič moc. Navyše som sa pri deji nudil, ale na to že bol večer, nezaspal som takže tú jednu hviezdu si to snáď zaslúži. 28%(5.2.2010)

V roku 1991, vo veku 64 rokov, ukončil taliansky režisér Lucio Fulci aktívnu režisérsku činnosť. V tomto roku natočil posledné dva filmy vo svojej bohatej kariere. Jedným z nich boli "Hlasy zo záhrobia". Je vidno, že už mu pomaly dochádzal dych, ale stále sa snažil držať svojich overených postupov. Povrchný scenár a biedne herecké výkony sú prebité enormnou dávkou nechutností - opakované sadistické ubodanie dieťaťa, zvracanie krvi, až moc detailná pitva, útok mŕtvol, hmyz v truhle, rozklad tela, krvavé volské oká... Popri tom sex, nahota, súlož a kozy. Plus bizarné snové scény podfarbené psychotickou syntetickou hudbou. Dôstojná Fulciho rozlúčka s jeho vernými divákmi v štýle surového krimi horroru. ***(20.6.2015)

.... aneb za vším zlem hledej vždy peníze ... I když horory nepatří mezi můj preferovaný žánr, stejně jak v ostatních i v tomto Fulciho předposledním filmu oceňuji kvalitní a zajímavou krimi zápletku ... hororových zombie tady naštěstí běhalo pomálu narozdíl od scén prosáklých krví ... což se ale u vystudovaného lékaře dá ještě pochopit, i když kdoví, zda by se pan režisér Fulci coby patolog neuplatnil lépe :)(15.8.2020)

Mierne atypický Fulci. Tentokrát sledujeme multimilionára náhle umierajúceho na rozsiahle krvácanie. Dotyčný prosí svoju dcéru zo záhrobia, aby zistila, kto stojí za jeho smrťou. A ako to už v kriminálkach býva, každý má svoj motív. Či už macocha alebo nevlastný brat, ktorí majú záujem o jeho majetok alebo neverná manželka. Nebyť v priebehu filmu niekoľkých záberov na mŕtvolu v rôznych štádiách rozkladu (rozožieranú červami), tak si ani neuvedomíme, že sledujeme horor. K tomu hrá krásna melodická, synťáková hudba. Ach jaj. A pri tom sa ten film tak krásne začal. Síce to nie je Fulciho najhoršie dielo, ale mám pocit, že tento krát by maestro urobil lepšie, keby pokračoval v spomínanej prvej scéne a natočil radšej porno :)(2.12.2006)

Velmi příjemná detektivka s hororvými motivy. Určitě jsem se nenudil. Sice jsem od začátku tušil kdo bude viníkem, přesto jsem byl průběhem filmu mile překvapen. Scény snové jsou místy až úsměvné svojí kýčovitostí, ale přesto si film po celou svoji dobu udržuje jistou míru tajemna čímž mi je velmi sympatický. Dávám 60 procent... :-)(5.12.2008)

• - Film byl namluven v anglickém jazyce. Všichni herci a herečky poté nadabovali své postavy do italštiny. (Chatterer)