Naše projevy jsou svázány se vzpomínkami, které si na nás uchovávají ti, kteří nás milují... Anebo nenávidí. Předposlední film mistra brakových hororů LUCIA FULCIHO nás seznamuje s rodinou multimilionáře Mainardiho, který v úvodu záhadně umírá na vnitřní krvácení. Po sobě zanechává tučné dědictví, a tak je brzy jasné, že o přirozené smrti nemůže být řeč. V okruhu podezřelých jsou všichni nejbližší příbuzní a Mainardiho duch nedá pokoj, dokud se nedozví skutečnou pravdu. Jeho hlas ze záhrobí nakonec dovede odvážnou dceru Rosy k děsivému závěru. (oficiální text distributora)

giallo

Televizně se tvářící "horror" z dílny Lucia Fulciho, který je bohužel jeden z jeho neslabších vůbec. Hodnocení začnu nejprve tím negativním. Vím, že si maestro nepotrpěl na nějakém extra scénáři, ale rozhovorové perly v tomto filmu vážně stojí za to, v tom špatném slova smyslu. Na stejné úrovni byla otravná hudba, "laciná" kamera, telenovelovské snové scény a herecké výkony. A pozitivního? Snad jenom délka, protože jsem se nemusel uzývat k smrti. Fakt nuda mistře. ()

iolaos

....tak prubeh teto horrorove kriminalky nebyl buhvi co... da se rict , ze i pomerne slusne nudil.. , ale povezte jedineho svetoveho horroroveho rezisera...krom D'Amata, L. Bavy, ci mozna Soaviho.. , ktery se kdy zmohl na tak FAMÓZNÍ remeslnicinu provedeni a nasnimani nechutnosti.. to, co tu Fulci opet rozprostrel ( posmrtna destrukce lidskeho tela, odporne fokusy na vnitrnosti...) nema obdoby od jeho legendarni 70 dekady. 8/10 ()

Karamanlis

Hlasy zo záhrobia sa dajú považovať za pekne vyprofilované giallo. Obsahujú všetko, čo správne giallo obsahovať má - krimi motív, hororové prvky či nahotu, no napriek tomu sa ani v rámci tohto polozabudnutého subžánru nedajú označiť za nadpriemernú snímku. Detektívna časť príbehu nefunguje tak ako by mala - pohnútky činu sú priehľadné, vzhľadom k malému počtu postáv je okruh podozrivých hneď od začiatku viac menej jasný a rádoby ohromujúce záverečné odhalenie nie je až tak prekvapujúce, ako by si Lucio Fulci určite želal. ()

demented

Mierne atypický Fulci. Tentokrát sledujeme multimilionára náhle umierajúceho na rozsiahle krvácanie. Dotyčný prosí svoju dcéru zo záhrobia, aby zistila, kto stojí za jeho smrťou. A ako to už v kriminálkach býva, každý má svoj motív. Či už macocha alebo nevlastný brat, ktorí majú záujem o jeho majetok alebo neverná manželka. Nebyť v priebehu filmu niekoľkých záberov na mŕtvolu v rôznych štádiách rozkladu (rozožieranú červami), tak si ani neuvedomíme, že sledujeme horor. K tomu hrá krásna melodická, synťáková hudba. Ach jaj. A pri tom sa ten film tak krásne začal. Síce to nie je Fulciho najhoršie dielo, ale mám pocit, že tento krát by maestro urobil lepšie, keby pokračoval v spomínanej prvej scéne a natočil radšej porno :) ()

tom88

Fulciho mystery, ktoré zaujme iba v krajných prípadoch. Hrozný brak a zbytočný film so slabým spracovaním. Množstvo WTF scén, nič napínavé a zopár nechutných scénok. Príšerní herci, slabá zápletka a neuveritelne otravná hudba počas celého filmu. Réžia a kamera taktiež nič moc. Navyše som sa pri deji nudil, ale na to že bol večer, nezaspal som takže tú jednu hviezdu si to snáď zaslúži. 28% ()

• Film byl namluven v anglickém jazyce. Všichni herci a herečky poté nadabovali své postavy do italštiny. (Chatterer)