Holidays

Komedie / Horor / Povídkový

USA, 2016, 105 min

• petero

Nerád dávam také slabé hodnotenie pretože poviedky sú za každým remeselne dobre natočené aj zahrané so solídnou atmosférou a pre ich krátkosť nestačia začať nudiť, no ich námet a ukončenie je po väčšinou len priemerné. Trošku viac nahnané som mal pri veľkonočnom zajacovi, poviedka s Jocelin Donahue asi sklamala najviac a z predchádzajúcich poviedkových hororov (Southbound, Tales of Halloween, V/H/S či The ABCs of Death) som nemal dojem ako keby tvorcovia spravili len niečo na zákazkovú tému.(17.7.2018)

Valentín - Je tu snaha o odľahčenie a čo sa týka príbehu tak dáva vo svojej krátkosti logiku a tiež predostiera motivácie u postáv, hoci ako bizrané, ale s opodstatnením. 4*, Deň svätého Patrika - na mňa nechutne creepy. V tom zmysle, že to ide mimo mňa a ešte mi to spôsobuje značnú úzkosť. Nie preto že by bolo divné to o čom rozpráva, ale skôr ako je to podané. Usmievavý had na konci ale tomu ničí atmosféru.2*, Veľká noc - Ježišozajačik, alebo ako dosrala veľká noc kresťanstvo - 4* Deň matiek - Fajn prostredie, ale vo V/H/S 2 je poviedka od Garetha Evansa, ktorá je o dosť lepšia než táto feministická verzia - 2*. Deň otcov. Super atmosféra a veľmi dobrá hra so zvukom a zvukovými efektami. Vyvrcholenie mohlo byť o dosť údernejšie, takto len prefučalo, čo na takú precíznu snahu budovať atmosféru, je dosť škoda. Inak v pohode 3* Halloween a Kevin Smith. Divné a celkovo veľmi nepríjemné. Ale rozhodne jedna z najfunkčnejších poviedok 4*, Vianoce - super nápad, pekne nadnesené, ale ku koncu sa celá tá filmová realita začína postupne rúcať pod logickosťou. Seth Green ale v pohode 3*, Výborná pointa, nedobré spracovanie. Kočka veľmi pekná 3* Finálny verdikt - Išiel som to pozeral hlavne kvôli Smithovi. Ako obvykle je tam značná nekonzistentnosť v poviedok a ako celok to jednoducho nefunguje. Niektoré sú lepšie, iné horšie ale v zásade to rýchlo vyšumí z hlavy. Dávam slabé 3*(17.4.2016)

• pornogrind

Krátký hodnocení ke každý z povídek. VALENTÝN - Myslím si, že zamilovanost mladých holek do svých učitelů je celkem normální věc. Tahle se zamiluje do svého trenéra. A určitě to není jen láska platonická. Nechybí notná dávka humoru. 3 hvězdy. SV. PATRIK - Tahle povídka byla hodně ujetá ( ve špatným slova smyslu ). 1 hvězda za nápad s hadem a za pekelnou holčičku. Jinak to byl neskutečnej shit. VELIKONOCE - Za mě určitě vydařenější než Sv. Patrik. Atmosferická povídka s celkem vydařeným zajdou. 3 hvězdy. DEN MATEK - Nehorázná hovadina ( slušně řečeno ). Jasnej odpad. Tady není co řešit. DEN OTCŮ - Oproti Dni Matek je to o dost lepší. Tahle story měla našlápnuto nejmíň ke 4 hvězdám, ale konec to úplně zabil. Jakoby autor scénaře neměl nápad jak to solidně zakončit. Musím ale uznat, že před tím zpraseným koncem jsem byl naplej jak guma od trenek. 3 hvězdy. HALLOWEEN - Tahle story potěší zejména milovníky análních hrátek. Ze snímku plyne ponaučení : Nikdy neříkej holce couro. Celkem vtipný. 3 hvězdy. VÁNOCE - Opět se potvrzuje, že Vánoce nejsou svátky klidu a míru. Ale popravdě mě tenhle vánoční příběh moc neoslovil. 1 hvězda. NOVÝ ROK - Nikdy nevíš na koho můžeš v seznamce narazit. Vtipný a s docela zajímavým vyústěním, který jsem určitě nečekal. 3 hvězdy. Podtrženo sečteno : Jako celek to hodnotím dvouma hvězdama. Něco se povedlo víc, něco míň a něco vůbec. Hlavní chybou je asi to, že se většina povídek snaží působit i humorně, ale né každé to vychází. Určitě se z toho dalo vytěžit víc.(12.5.2016)

• kaylin

Ani v jednom případě se nejedná o film, který by vás naprosto odrovnal. "Holidays" prezentuje celkem osm krátkých filmů od některých zajímavých tvůrců - například Kevin Smith - ale ani v jednom případě se nejedná o krátký film, který by se vám dovedl vrýt do paměti. A popravdě jen málo jich má skutečně děsivou atmosféru.(27.4.2016)

• stration

Téměř všechny povídky trpí jedním závažným nedostatkem: naprosto odfláknutá pointa. Vždycky si člověk říká že začátek je dobrý, ale pak to najednou skončí a nic. Potěšily mě tak až poslední dvě. Nápad je přitom dobrý, slavné svátky a k nim příslušný hororový příběh. Co naplat. Příště to snad dopadne lépe a všichni tvůrci si dají víc záležet.(29.4.2016)