Reklama

Reklama

Americká 80. léta

(seriál)
  • Česko Amerika osmdesátých let (více)
Trailer
Dokumentární / Historický
USA, 2016, 4 h 54 min (Minutáž: 42 min)

Kamera:

Jack Kney

Hrají:

Tom Hanks, Phil Donahue, Steven Bochco, Bryan Burrough, James Burrows, Ed Catmull, Chuck D., Patrick Duffy, Diane English, Mike Farrell, (více)
(další profese)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Amerika osmdesátých let prožívala bouřlivé období. Závody ve zbrojení, hrozbu AIDS, rozmach hudby a videoklipů i nadcházející počítačovou revoluci... (TV Prima)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Konec studené války, počátek digitální revoluce, excesy televangelistů a další - průlet osmdesátkovou dekádou jako slušný výběr sedmi epizod. Jako takový je poměrně obsáhlý, ale samozřejmě rychlovka vzhledem k tomu, co všechno se událo a bylo významné. ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

1. díl - vývoj seriálů, vývoj generace, vývoj TV...je to zajímavé i z toho pohledu, kdy se to k nám dostalo. 75%. ()

Reklama

janesX 

všechny recenze uživatele

Táto rekapitulácia udalostí obsahuje naozaj slušné množstvo (aj keď len základných) informácií, aké si rád pripomenie nie len obyvatel USA. Komentátor musí chrliť vetu za vetou aby sa presne zladil so strihom, takže viac by sa do tejto stopáže už sotva vošlo, ale celkovo bolo všetko čo som videl objektívne podané. 85% ()

subic 

všechny recenze uživatele

Americké osmdesátky do Česka, tehdy ještě Československa, vletěly naplno na začátku devadesátek hlavně díky kabelové televizi, kde valilo spousta seriálů z osmdesátek a hlavně MTV. Mě bylo nějakých -náct a dost dobře si to pamatuju. Jen vyvolení měli před listopadem 89 satelit a MTV. A právě MTV je cílem třetího dílu seriálu Video killed the radio star, protože američtí "umělci" se právě dostali do širokého povědomí paradoxně díky britské MTV, do té doby vlastně jen válcovali americká rádia. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama