The Love Witch

M. David Mullen

Scénografie:

Kostýmy:

Anna Biller

Americký snímek „The Love Witch“ je rozhodně kouskem, který dovede zaujmout, ale nikoli hororové fanoušky. Jeho řazení na některých databázích do žánru hororu, je jednoduše zcestné. I tak je to ale film, na nějž stojí za to kouknout. Jasně, je trochu divný, stopáž má přepálenou, ale na druhou stranu je to zážitek, který se vám u filmu hned tak opakovat nebude. I to je dobrá zkušenost.(6.2.2019)

Po smrti manžela sa pôvabná čarodejnica presťahuje do nového mesta, aby tu našla nového muža, ktorého bude milovať. Jej čarodejnícke praktiky však začínajú spôsobovať čoraz viac problémov, a keď muži očarení jej krásou začnú zomierať, musí použiť všetky magické sily aby zakryla to, čo spôsobila. - Dosť netradične spracovaný horor, ktorého problémom je to, že je strašne dlhý. Páčili sa mi však kulisy a kostýmy, dej mal zaujímavý spád a najviac ma potešila brutálna scéna v sprche, pretože neznášam rezanie žíl. Odporúčať tento horor určite nemôžem, pretože je to podla mňa až na pár zaujímavých scén len nefunkčný výmysel režisérky, ktorým si splnila svoj detský sen. + herečka z Scouts Guide to the Zombie Apocalypse + herečka z The Den + herec z iZombie(27.6.2017)

Prvoplánově kýčovitá černá komedie z poněkud bizarní alternativní reality, od které jsem si hodně sliboval a na kterou jsem byl hodně zvědavý. Ale spokojený jsem jen napůl. Toporné herectví a strojené dialogy à la 50s jsou sice chvíli zajímavé i zábavné (úsměvné), ale kvůli zbytečně dlouhé stopáži s několika zbytečnými (nebo aspoň zbytečně dlouhými) scénami začnou po čase malinko nudit. Takže tenhle retro styl mi sice příliš nesedl, ale sedla mi dobře stránka estetická a moc se mi líbila Samantha Robinson, respektive její diblíkovité herectví, které mi neustále neodbytně připomínalo jednu mou veleoblíbenou ženskou filmovou postavu, a to Betty v Susan's Plan (dokonalá Lara Flynn Boyle). Jo a na "horror", "drama", nebo "thriller" fakt zapomeňte, tenhle film patří do úplně jiných škatulek.(24.3.2017)

The Love Witch se odehrává v 60.letech. Nebo ne? Moderní telefony, nová auta a černé policistky? Dá se říct, že film je zasazem do rovnoprávné moderní společnosti s šedesátkovým "feelem". Vizuální stránka je naprosto strhující poctou technicoloru, přehraným šedesátkovým hororům, který byl natočen na původní 35 milimetrový film. Jestli si nějaký film zaslouží Oscar a všechny ocenění na světě za kostýmy a výpravu, je to Love Witch. Vizuál je tak dobrý, že pominu i slabá místa v příběhu a vlastně si ani nejsem jistá, zde některé scény byly poctou či parodií kinematografii 60.let. Takže asi za 3,5.(4.3.2017)

Oceňujem celkové spracovanie tohto podivuhodného filmu! Natočiť v 2016 film ktorý vyzerá ako z minulého storočia, to chce trocha premyslieť. Preplácané tuctom čarodejníckych klišé, lektvarov a ich výparov či rituálov s naháčmi. Chcieť-nechcieť dopozerala som, však kto by povedal nie Elaine? Názov filmu je výstižný. Jediné čo mi vadilo, boli scény z letného slnovratu.(9.6.2017)

• - Jedná se o jeden z posledních filmů, který byl natočen na původní 35mm film, kterým se točilo v 60.letech. [Zdroj: Wikipedia.org] (Dementra)

• - Sama režisérka Anna Biller ručně vyrobilla množství kostýmů a dekorací. (Dementra)