Zaplesá každý, komu se líbí patnáctky (čtrnáctky, šestnáctky...) v bikinách. Jandák jako charakterní soudruh pionýrský vedoucí na zpěv nadabován Karlem Zichem. Cílová skupina v roce 2017: nikdo! Přesto ta letní pohoda plynoucí nejen ze Sázavy (není jmenovaná, ale na výlet se jde na Lipnici, tak předpokládám) se dá lehce snést. Kromě Valy, Jandáka, Myslíkové a mladého Ťuldy všichni naprosto neznámí. Líra jsem nepostřehl.(10.12.2017)

Tenhle film jsem jako dítě miloval a šel jsem na něj 3x (po 1 koruně), Milada Vnuková pro mě byla starší 14tiletá šťabajzna, která už asi o sexu něco ví. Fascinovala mě nejen svou dívčí krásou ale odhodlaností rozbít těm zasraným pionýrům jejich komunistický táborek, plný poddajných slepic, dementků a řádů. Bohužel, na konci ji tak vymyli mozek, že se podřídila, tak jako jsme se podřídili všichni v této zemi, v tom našem 15ti milionovém komunistickém táborku plném hlídek a soutěží. A když jsem měl na západním okruhu hlídku, tak jsem si vzpomněl jak to ta holka krásně sabotovala a říkám si s vojínem Nejezchlebou: co uděláme vole... a z ušetřených nábojů jsme vždycky něco z vojenského zařízení rozstříleli na mraky, no nezbylo z toho ani hovno a tak nás to trošku zahřálo u srdce.(8.12.2009)

Pohodový dětský film s naprosto uvěřitelným příběhem. Prostý, jasný a jednoduchý příběh, kdy zamilovaná holka dělá přesně to, co zamilovaná holka dělá normálně. Sice mě štvala opakovaně znějící písnička od Plavců (?), ale naopak třeba mladý Jandák zahrál svou roli moc sympaticky. Moc nechápu lidi, kteří i zde vidí pionýrskou agitku. No, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.(3.4.2011)

Taky jsem mel slavnostni (modry) a pracovni (zeleny) kroj. A jezdil na tabory. A bylo to vzdycky super. Myslim, ze film atmosferu vystihl dobre. P.S.: jak ta holka v plavkach a bosa skocila na tu krosku, a frajer ji vezl "stokilometrovou" rychlosti, to me pobavilo. Chtel bych videt ty jeji nohy na konci takovehle jizdy...Ja bych na to teda odvahu nemel. .-)(24.1.2012)

Komentář k filmu Údolí krásných žab začnu netradičně. Před rokem 1990 jsem řadu let pracoval s dětmi v turistickém oddíle, nejprve jako instruktor, později jako zástupce hlavního vedoucího a prožil jsem takto několik táborů. Po roce 1990 jsem poznatky z dětských táborů získával již jen jako pasivní účastník – jako rodič nejprve se synem, posléze s dcerou. Bohužel musím konstatovat, že zkušenosti, získané z tohoto pozdějšího období byly poměrně negativní. Před dvěma lety jsem prožil doslova šok, když na návštěvním dnu pro rodiče tábora agentury Expedice Natura byl na tábořišti doslova nepořádek, volně se povalovaly odpadky a na táborovém stožáru visela roztržená česká státní vlajka. Co k tomu dodat – snad jen to, že na - tolik v pozdějších letech kritizovaných - táborech PO SSM by si takovéto zhanobení základního symbolu české státnosti prostě nikdo nedovolil. K filmu samotnému: Jiřímu Hanibalovi se podařilo natočit skutečně sympatický oddychový příběh, který dodnes řadě lidí (tak jako mě) evokuje vzpomínky, které jsme si jako děti z táborů odvážely – viz komentář kolegy Enšpígla. Příjemnou atmosféru doplnily i krásné písně populární skupiny Plavci, dnes Rangers. Hanibal měl šťastnou ruku při výběru hereckých protagonistů: do dvou hlavních dětských rolí obsadil talentované „hvězdičky“ Miladu Vnukovou jako Janu a Zuzanu Fišerovou-Svátkovou do role Madly (později známou z filmu Vrchní prchni!). Postavu hlavního vedoucího tábora Vikiho velmi přesvědčivě a sympaticky zahrál Vítězslav Jandák, kterého jsem osobně pokládal za velkou naději českého filmu; bohužel jeho pozdější role tato očekávání nenaplnily. Jiří Hanibal se dopustil pouze několika menších a především zbytečných chyb, když například ve scéně u táboráku nahradil v písni hlas Vítězslava Jandáka hlasem Karla Zicha; těžko mohl očekávat, že to u diváků tzv. „projde“. Jinak je z dnešního pohledu film Údolí krásných žab mimo jiné i filmem, který tak trochu dokumentuje vynikající a obětavou práci lidí, kteří před rokem 1990 působili v oblasti dětí a mládeže a nikdy jsem nepochopil, proč se v pozdějších letech stali terčem tak ostré a především zcela nesmyslné kritiky.(17.5.2012)

• - Filmový debut Otakara Brouska ml. (M.B)

• - Natáčelo se na přehradě Vřesník, v Nezabudicích u Křivoklátu a v Humpolci. Ve filmu se objevil hrad Lipnice nad Sázavou. (Warden75)