• dobytek
  **

  Takovej pěknej film pro nejrůznější pedo, hebe a další -fily. Stáhnul jsem to více-méně omylem. Pak jsem se dočet, jak se kolega Enšpígl rozplývá nad Miladou Vnukovou, tak jsem si řek, že se jako správnej voyeur na ni taky podívám. To bylo opravdu hezký děvčátko. Bohužel její role byla tak pitomá, že jsem nad tim moh jenom kroutit hlavou. Ale nejvíc mě dostal Jandák s fešáckou bradkou. Ten tady jako ideologický vůdce tábora naprosto perlil. A navíc dokázal skvěle imitovat Karla Zicha. Mimochodem je to asi destátej film od Kanibala, kterýmu dávám 2 hvězdy. Tenhle režisér mi nějak absolutně nesedí.(29.3.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Kdo si neumí zavázat pionýrský šátek, kdo si nikdy nezakdákal u táborového ohně, kdo si nezařádil na koncertě Plavců, komu esenbák nikdy nesebral ventilky z byciklu a koho se nikdy nepokusil trknout projíždějící Trabant, tak tomu se tato óda na pionýrský tábor rozhodně líbit nebude. Já jsem z ní kdysi taky nebyl příliš nadšený, ale teta nostalgie tentokrát spolehlivě zafungovala a já dostal velkou chuť vrátit se do míst, kde slova ČEST a PŘÁTELSTVÍ znamenala víc než vyhrané špekáčky.(9.5.2015)

 • Marsik
  ****

  NOVA HD (4:3) - Dneska ráno to dávali na Nově a ještě se zalepenýma očima jsem se rozhodl, že si dám po delší době starý český film. Musím říct, že to nebylo špatné. Hlavní hrdinka se mi líbila. Nebyla to žádná puťka nebo nána. Herce jako Brousek, Jandák nebo Myslíková bylo zajímavé sledovat ve filmu, který je starý 39 let. Navíc jsem si zavzpomínal na doby, kdy jsem taky jezdil na tábory (nebyly to teda už pionýrské :)) Jenom ten závěr bych já osobně udělal jiný - já bych tam ukázal, jestli Jindra skutečně na ní počkal, nebo si našel někoho jiného. Ale to je jen detail. Nemám problém dát 70%(22.4.2012)

 • DoneyGal
  ****

  Komentář k filmu Údolí krásných žab začnu netradičně. Před rokem 1990 jsem řadu let pracoval s dětmi v turistickém oddíle, nejprve jako instruktor, později jako zástupce hlavního vedoucího a prožil jsem takto několik táborů. Po roce 1990 jsem poznatky z dětských táborů získával již jen jako pasivní účastník – jako rodič nejprve se synem, posléze s dcerou. Bohužel musím konstatovat, že zkušenosti, získané z tohoto pozdějšího období byly poměrně negativní. Před dvěma lety jsem prožil doslova šok, když na návštěvním dnu pro rodiče tábora agentury Expedice Natura byl na tábořišti doslova nepořádek, volně se povalovaly odpadky a na táborovém stožáru visela roztržená česká státní vlajka. Co k tomu dodat – snad jen to, že na - tolik v pozdějších letech kritizovaných - táborech PO SSM by si takovéto zhanobení základního symbolu české státnosti prostě nikdo nedovolil. K filmu samotnému: Jiřímu Hanibalovi se podařilo natočit skutečně sympatický oddychový příběh, který dodnes řadě lidí (tak jako mě) evokuje vzpomínky, které jsme si jako děti z táborů odvážely – viz komentář kolegy Enšpígla. Příjemnou atmosféru doplnily i krásné písně populární skupiny Plavci, dnes Rangers. Hanibal měl šťastnou ruku při výběru hereckých protagonistů: do dvou hlavních dětských rolí obsadil talentované „hvězdičky“ Miladu Vnukovou jako Janu a Zuzanu Fišerovou-Svátkovou do role Madly (později známou z filmu Vrchní prchni!). Postavu hlavního vedoucího tábora Vikiho velmi přesvědčivě a sympaticky zahrál Vítězslav Jandák, kterého jsem osobně pokládal za velkou naději českého filmu; bohužel jeho pozdější role tato očekávání nenaplnily. Jiří Hanibal se dopustil pouze několika menších a především zbytečných chyb, když například ve scéně u táboráku nahradil v písni hlas Vítězslava Jandáka hlasem Karla Zicha; těžko mohl očekávat, že to u diváků tzv. „projde“. Jinak je z dnešního pohledu film Údolí krásných žab mimo jiné i filmem, který tak trochu dokumentuje vynikající a obětavou práci lidí, kteří před rokem 1990 působili v oblasti dětí a mládeže a nikdy jsem nepochopil, proč se v pozdějších letech stali terčem tak ostré a především zcela nesmyslné kritiky.(17.5.2012)

 • Enšpígl
  *****

  Já tomu filmu strašně děkuju, za to, že jsem se moh vrátit do svýho dětství a zavzpomínat na všechny ty táborový hry, na opejkání buřtů u ohně a zpívání trampských písniček, táborový lásky a neskutečně ohromnou porci veselých příhod co jsem kdysi jako kluk každý léto prožíval v bobří zátoce u Ledče nad Sázavou. Díky tomuhle filmu se zdálo, jako kdyby se tohle všechno stalo teprve včera. Už si ani nepamatuju, kdy mě u nějakýho filmu bylo tak příjemně jako u týhle letní pohodovky. Ano jistě, z filmařskýho hlediska to asi není uplná dokonalost, ale když něco člověka tak příjemně pohladí na duši, tak onu filmařskou dokonalost klidně nechá běžet za jinejma divákama a stejně bude spokojenej jako králík po dvojitý porci mrkví. Jo a Miladka Vnuková je nádherná, když se usmála, tak praskala klučíčí srdce po kilech. P.S. Žádám okamžité vydání filmu na DVD !!(12.3.2011)

 • - Natáčelo se na přehradě Vřesník, v Nezabudicích u Křivoklátu a v Humpolci. Ve filmu se objevil hrad Lipnice nad Sázavou. (Warden75)

 • - Filmový debut Otakara Brouska ml. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace