Lovci myšlenek

Mindhunters

Lovci myšlienok

Krimi / Thriller / Akční

USA / Nizozemsko / Velká Británie, 2004, 106 min

Mením svoje predošlé hodnotehie s 3* na 4*.Pozrel som si to ešte raz, a poviem vám že je to nárez. Pri tomto záhadnom krimi trhilleri som sa naozaj pobavil. Myslim že najlepší film čo sa týka filmografie LL Cool J.Jediný mínus ktorý by som tomuto filmu vytkvel je malý priestor pre Vala Kilmera.Proste, malý nadpriemer, nič viac, nič menej.(8.9.2006)

Samotný děj i scénář jsou tím nejzajímavějším, ale i nejhorším na celém filmu. Co se týká samotných smrtí hlavních protagonistů musím uznat, že některé jsou geniální, že by záviděli i scénáristé filmů jako SAW či Nezvratný osud, ale některé jsou naprosto stupidní a nereálné. Nabízí se ale celkem působivá děsivá atmosféra, která postupně odhaluje zvrácenost a chytrost vraha, zároveň však i naivitu jednotlivých postav, které mají být údajně jednou nejlepšími vyšetřovateli FBI. Také výkony herců bych označil za velice rozdílné. Někteří podali podle mě velice dobré výkony, ale najde se tam i pár takových, kteří zahráli otřesně. Přitom jde spíše o neznámé herce.(4.5.2010)

• Rex Mundi

Teda na nervy mi tento film zabrnkal, dokonca dvoma rôznymi spôsobmi. Nie som ten typ diváka, ktorý má naštudované všetky predvídateľné trilery a žiadny film si už neužije, takže som sa nechala aj slušne ponapínať a postrašiť, ale nie úplne zblbnúť. Miestami sa totiž postavy správali tak stupídne, že ma šlo roztrhnúť od jedu. Ak sa nás scenáristi snažili presvedčiť, že toto sú americkí kriminálni experti, tak šliapli riadne vedľa. Debilnejšie by sa nesprávala ani parta skautov, čo musí stráviť noc na cintoríne. Dokonca si samoľúbo myslím, že síce nie som agent EFBÍÁJ, ale také hysterické záchvaty a prehliadku najrôznejších neuróz by som určite nepredviedla...to chce proste amerického experta!(17.4.2005)

Jsou to velmi slabé 4 hvězdy, chvilkami bych se klonil ke 3:). Má to dobrý nápad, ALE! Stejně jako ostatní, kdo tento film viděli, budu nadávat na to, že profesionálně vycvičení agenti FBI dělají asi stejné chyby, jako prsatá blondýnka v hororu utíkající do schodů do druhého patra s banánem v ruce místo zbraně. Po bitvě je každý generál a teď můžu říkat: měli udělat to a měli jít tam, ale vážně některé jejich rozhodnutí jsou tak tupé, až je z toho úplná komedie. Má to spoustu much a to nezachrání ani konečný mini zvrat, který byl ke všemu nutný, protože pak by to ještě kleslo na úrovni. Vadilo mi také využívání zorného pole kamery. Zatímco v záběru vidíte jen dvě postavy, kolem kamery běhá milion dalších lidí, aby se mohlo připravit a udělat 'velké překvapení'. Často je totiž nemožné, aby to překvapení, zúčastnění viděli až na poslední chvíli, jak je nám prezentováno. Tu hvězdu nad průměr dávám snad jen za propracovanost všech smrtí z filmařského hlediska, ne z toho logického. A taky byl dobrý OST. 'Tenhle ostrov se používá pro vojenské cvičení, ale jednou za čas mi ho na víkend půjčí.'(26.2.2011)

Inteligentní, nadprůměrně obsazený krimi thriller, představující pohodovou podívanou pro thriller fans. Partička FBI rekrutů je ponechána na pustém ostrově (opuštěné město), aby rešili fiktivní případ, načež začnou sami postupně umírat - musím říct velmi osobitými způsoby. Viděno jako novinka, takže konkrétnější už být nemůžu. 70%(31.12.2012)