Lovci myšlenek

Mindhunters

Lovci myšlienok

Krimi / Thriller / Akční

USA / Nizozemsko / Velká Británie, 2004, 106 min

Mám rád filmy, kde je skupinka ľudí niekde zavretá bez možnosti úniku, pričom na nich niečo robí bu-bu-bu a postupne ich likviduje. Myslím, že to tak mám už od čias Votrelca. Lovci myšlienok si zakladajú predovšetkým na efektných vraždách, za ktorých vymyslenie a uskutočnenie by sa nemusela hanbiť ani Smrť zo série Nezvratný osud. Scenár síce nebol žiadne terno a pästná chlapská bitka pri konci bola po hereckej stránke skôr na smiech, ale aspoň som sa nenudil. Masky a vizualizácia vrážd však mohli byť lepšie. 65/100(6.10.2016)

Nstotisíckrát ohraná vyvražďovačka,tentokrát v podání Rennyho Harlina.S postupem doby už ale tento mistr docela ztrácí na elánu a důvtipu,který dokázal do těchto tuctových námětů vštípit.Film rozhodně nezatracuju,občasný zvraty mě bavili moc,LL Coll J opět béčkařsky výborný...Ale prostě nic nového pod sluncem...(1.3.2008)

• Triple H

Renny Harlin je slušný remeselník, takže jeho film príjemne odsýpa a nenudí. Problém je v scenári, ktorý je variáciou na Desať Malých Černoškov, ale je neskutočne deravý a blbý. Toto majú byť experti na behavioristiku a profilovanie vrahov? Hádžu po sebe obvinenia typu- "To ty si varil kávu!", "Ty si chcel, aby zavrel vodu!" a podozrievajú toho, kto je absolútne najokatejšou možnosťou (policajt) a tým aj najnepravdepodobnejšou. Ako experti by mali uvažovať trochu, ehm, odbornejšie. Spočiatku je film ešte zaujímavý, ale s prvou smrťou na ostrove to ide všetko z kopca. Tipnúť si vraha je jednoduché, pretože je použitá stará finta s odpútavaním pozornosti. Použitá je však tak okato, že nájdenie vraha len uľahčuje. Val Kilmer bol tých 5 minút, čo na obrazovke pobudol dobrý a je škoda, že nemal väčší priestor. Slater ukázal riť a potom sa z natáčania vyparil aj so svojím šekom. Samotný námet je celkom sľubný (pamätám si, že spomínaná kniha mala veľmi dusnú a nepredvídateľnú atmosféru), ale je spracovaný béčkovo a lajdácky. Škoda. Ale v sobotu večer to zase nijak neuškodí.(18.2.2007)

Lovcov myšlienok som videl tesne po Útoku z hlbín, takže som už bol správne Harlinovsky naladený. Triler je to dobrý, ale na to, aby ste dokázali upútať v tomto populárnom žánri, kde už divák videl všetko a je pripravený na akýkoľvek šokujúci zvrat, vám nestačí ani takéto cool obsadenie, ak nemáte nejaké skryté eso v rukáve, po ktorom divákovi spadne sánka. Lovcom toto tiež chýba, ale na sobotný neskorý večer je to fajn.(28.9.2012)

No od tohohle filmu jsem nic necekal a pustil jsem si ho jen proto, ze jsem nemel co na praci, ale kurva to byla jizda, to sem fakt necekal. Pribeh sice nepatri k uplne nejoriginalnejsim, ale zas tak spatny to neni a je tu i par zvratu. Navic je celej film dost napinavej, pekelne sviznej, je tu par dobrejch napadu, sympaticti herci a hlavne pekne udelany smrti - originalni, docela krvavy a hlavne se nedalo cekat kdo kdy zemre. Nejvic me dostal Val Kilmer nabodanej na haky a v rytmu uchylny hudby tancici jako loutka. Ja se bavil od zacatku do konce a proste nemuzu jit pod 4*.(14.5.2006)

• - Gabe Jensen (LL Cool J) nosí hodinky značky Adidas Chronograph,  Bobby Whitman (Eion Bailey) Suunto X6HR, Rafe Perry (Will Kemp) Casio G-Shock a Lucas Harper (Jonny Lee Miller) nosí Diesel. (dyfur)

• - Clifton Collins Jr. má svou zbraň Glock, když zjistí, že nemá náboje, vezme si v márnici zásobník od mrtvého kolegy, pak se plazí k výtahu, ale najednou má v ruce Berettu a ve scéně, kdy sedí ve výtahu se střídají záběry na jeho zbraň z profilu, kdy je vidět Glock a na celou postavu zepředu a to je zase v jeho ruce Beretta. (JohnSmith)

• - Ve scéně, kdy Sára (Kathryn Morris) a všichni ostatní usínají po kávě, Sára (Kathryn Morris) padá na zem a drží v ruce zbraň. Hned v dalším záběru jí však v ruce nemá. V záběru z výšky ji poté opět drží v ruce. (Ole92)