Lovci myšlenek

Mindhunters

Lovci myšlienok

Krimi / Thriller / Akční

USA / Nizozemsko / Velká Británie, 2004, 106 min

Variace na Deset malých černoušků, která by chtěla být chytrým thrillerem s chytrými postavami, ale je jen tupým levným béčkem s tupými postavami, ovšem s fajn premisou, atmosférickým rozjezdem, snaživou kamerou a pár nápady (přestřelka v bazéně). Podobná IDENTITA je po všech stránkách minimálně o level lepší.(22.4.2016)

Film o tom jak se agenti FBI jedou vycvičit na ostrov (který je 80 km vzdálený od pevniny) a najednou je někdo, jednoho po druhym, začne vyvražďovat. Že už to tu bylo? Ano jedná se opravdu o klasickou vyvražďovačku. Přesto má tento film něco do sebe. Bavil mě od začátku do konce a do poslední chvíle jsem si nebyl jistý vrahem, i proto, že se tu objevuje hodně zvratů (i když nějaká odhalení jsou klišé).(23.8.2005)

Harlin is back! And he kicks ass! Len škoda, že si to málokto všimol... Vynikajúci thriller typu whodonnit. Fakt do konca neviete kde je sever. No úprimne to tušíte, ale dejové zvraty vás fakt pomýlia. Slater a Kilmer sa vytratia po 15 minútach a najväčšou hviezdou a teda leading man tu je LL Cool J. A fakt mu to ide. Z celého ansámblu mladých hercov tu je asi fakt najlepší a po celú dobu fuckt cool. Ten negr to umí. Harlin to natočil veľmi zručne, svižne, s dusnou atmosférou a vizuálne veľmi atraktívne. Určite si to kúpim na dvd.(14.8.2004)

• kagemush

Tohle by byl perfektní závěr Policejní akademie....- Bylo to stejně trapný (jako poslední díly Pol. ak.),ale komedie jen občas.Zato jako fraška dokonalý. ( a má to momentálně o pěkných 12% vyšší hodnocení než třeba takový Lebkouni! /??????/, dokonce to má od českých koukačů stejný hodnocení jako Lovec démonů! -Bez komentáře..........,ug ug ug.)(2.7.2009)

KOCKA+IDENTITA Harlin sa prestal zabávať (Utok z hlbín, Formula) a opäť dokazuje, že je génius. Veď kto dokáže z námetu "pár ľudí na ostrove - kto je vrah?" natočiť adrenalínovú jazdu plnú nečakaných zvratov? Divák má síce obmedzené možnosti premýšľať dopredu, ale tajomnosti a brutalite to len pomáha oblbnúť nás a vzápätí prekvapiť. Mrazivý triler s perfektným podvodným finále...(30.1.2006)

• - Renny Harlin byl vybrán pro režírování filmu Lovci dinosaurů. Odmítl právě kvůli Lovcům myšlenek. (Holina)

• - Gabe Jensen (LL Cool J) nosí hodinky značky Adidas Chronograph,  Bobby Whitman (Eion Bailey) Suunto X6HR, Rafe Perry (Will Kemp) Casio G-Shock a Lucas Harper (Jonny Lee Miller) nosí Diesel. (dyfur)

• - Ve scéně, kdy Sára (Kathryn Morris) a všichni ostatní usínají po kávě, Sára (Kathryn Morris) padá na zem a drží v ruce zbraň. Hned v dalším záběru jí však v ruce nemá. V záběru z výšky ji poté opět drží v ruce. (Ole92)