• Karolek

Císař byl pokrokovej a už tehdy nosil dnešní módní kolekci. Dneska by se svými novými šaty skvěle zapadl na stránky bulvárních plátků mezi ostatní oblečený neoblečený. :) Ale dost k námětu, ten je známý, ale film je těžkopádně zahraný, děj je kostrbatej a nezajímavě provedenej a s dialogy si jeijich tvůrci hlavu moc nelámali, působí vyloženě amatérsky. Celý mi to připadá jako hodně špatnej pokus o pohádku, tohle si Andersenova předloha nezaslouží.(31.12.2014)

Císař je nahý, elita má ráda pochlebování a to, jak se žije spodní vrstvě obyvatelstva je vládě více méně fuk. Je tohle ještě vůbec pohádka? Je, tady to dobře dopadne.(28.12.2010)

• Mariin

Točeno na Vranově nad Dyjí, jiné kvality to nemá.(11.4.2010)

Za mne pět hvězdiček, ale to proto, že je to jediný film, kde jsem si zahrál a měl možnost se zkamarádit, alespoň an chvíli s Honzou Kalousem. Chodili jsme po Znojmě a hráli kulečník - v jeho věku!!! Na Vranově jsme o přestávkách běhali do podkroví a hráli ping.pong.... prostě vzpomínky jsou báječné i na herce a hlavně na Terezku Pokornou, kterou tajně miluji již od dětství... Výsledek ale opravdu nic moc, nechápu... točila se fůra scén, které příběhu dávaly smysl, ale nejsou tam a tím je příběh kostrbatý a nejasný... škoda, jinak film není typický český, scénář byl z Německa a také to typickou německou pohádkovou tvorbu připomíná....(8.2.2017)

• Master19

Hodně povedená adaptace Andersenovy pohádky. Já osobně ji nemám vůbec rád a tenhle film mi navodil přesně takové pocity, jako pohádka sama - takže objektivně možná povedené, subjektivně nic moc.(13.4.2009)

• - Natáčení probíhalo v Českém Krumlově a na zámku Vranov nad Dyjí. (Janek2002)

• - Jan Kalous hrál ve filmu sirotka, který pomáha královskému návrháři v podáni německého herce Carstena Voigta. Dvojice si při filmováni nerozuměla, každý repliky odříkaval ve svém jazyce. (IZFNP)

• - Jedna z hereček ve filmu Tereza Pokorná-Herzová je manželkou režiséra. Ve filmu si zahrála i dcera režiséra Annélie Herzová, pro kterou byl snímek debutem. (M.B)