Za mne pět hvězdiček, ale to proto, že je to jediný film, kde jsem si zahrál a měl možnost se zkamarádit, alespoň an chvíli s Honzou Kalousem. Chodili jsme po Znojmě a hráli kulečník - v jeho věku!!! Na Vranově jsme o přestávkách běhali do podkroví a hráli ping.pong.... prostě vzpomínky jsou báječné i na herce a hlavně na Terezku Pokornou, kterou tajně miluji již od dětství... Výsledek ale opravdu nic moc, nechápu... točila se fůra scén, které příběhu dávaly smysl, ale nejsou tam a tím je příběh kostrbatý a nejasný... škoda, jinak film není typický český, scénář byl z Německa a také to typickou německou pohádkovou tvorbu připomíná....(8.2.2017)

• Mariin

Točeno na Vranově nad Dyjí, jiné kvality to nemá.(11.4.2010)

Císař je nahý, elita má ráda pochlebování a to, jak se žije spodní vrstvě obyvatelstva je vládě více méně fuk. Je tohle ještě vůbec pohádka? Je, tady to dobře dopadne.(28.12.2010)

• Skuby47

Notoricky známá pohádka natočená Jurajem Herzem zřejmě na televizní objednávku v tradičním německém stylu. Přidat trošku naší poetiky a humoru by nezaškodilo. Ponurý depresivní a pro děti těžko srozumitelný příběh, z něhož se pohádkovost někam vytratila. Z nákladné výpravy vyplývá, že finance nechyběly, jen se dostaly do rukou tvůrců bez fantazie, kterým je dětská dušička docela cizí. Nelíbilo se mi to.(10.10.2017)

• Pitryx

Ani takový pan režisér jako pan Jakubisko nemohl ze stupidní předlohy udělat bůhví co. Snaha tu byla, ale bohužel. Sice se kolem toho pěkně plácalo, přidávaly se další větvičky jak na hnízdečko, ale výsledek je prachbídný. A není to jen tím, že tuhle „pohádku“ nesnáším. Ale přesto stejně jako verzi pana Herze, musím i zde dát dvacku za kostýmy a snad i lokace. Závěr se mi nelíbil, byl sice mírně pozměněn, ale tím to bylo celé zazděno. A pan Hapka by si také zasloužil plusy, jenže ta hudba je jen na konci.(23.7.2019)

• - Jedna z hereček ve filmu Tereza Pokorná-Herzová je manželkou režiséra. Ve filmu si zahrála i dcera režiséra Annélie Herzová, pro kterou byl snímek debutem. (M.B)

• - Jan Kalous hrál ve filmu sirotka, který pomáha královskému návrháři v podáni německého herce Carstena Voigta. Dvojice si při filmováni nerozuměla, každý repliky odříkaval ve svém jazyce. (IZFNP)

• - Natáčení probíhalo v Českém Krumlově a na zámku Vranov nad Dyjí. (Janek2002)